Kaspersky: Divas trešdaļas rūpniecisko organizāciju neziņo regulatoriem par kiberdrošības incidentiem

2020. gada 6. janvārī
Nesenā Kaspersky aptaujā noskaidrots, ka divas trešdaļas (67 %) rūpniecisko organizāciju neziņo regulatoriem par kiberdrošības incidentiem. Lai gan mūsdienu rūpniecības uzņēmumiem prasību ievērošana ir nepieciešamība un ieguldījumu stimulators, daudzi faktori ietekmē, kā uzņēmumi ievēro atbilstības noteikumus.

Vidē, kur kibernoziedznieki izmanto sarežģītus uzbrukumus, lai ielauztos rūpniecības uzņēmumos, stingra kiberdrošības politika un noteikumu ievērošana ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Rūpniecības uzņēmumiem ir jāievēro milzums prasību, sākot no Vispārīgās datu aizsardzības regulas līdz Starptautiskās elektrotehnikas komisijas noteiktajiem standartiem. 

Tomēr Kaspersky pārskats Rūpnieciskās kiberdrošības stāvoklis 2019. gadā liecina, ka daudzi uzņēmumi neievēro ziņojumu sniegšanas vadlīnijas, iespējams, lai izvairītos no regulatora sodiem un informācijas publiskošanas, kas var kaitēt to reputācijai. Patiesībā respondenti norādīja, ka vairāk nekā puse (52 %) incidentu izraisa normatīvo prasību pārkāpumu, savukārt 63 % no viņiem par nopietnu uzņēmuma problēmu uzskata klientu uzticēšanās zudumu pārkāpuma dēļ. 

Izņemot ziņošanu par incidentiem, citi aptaujas rezultāti liecina, ka uzņēmumi ļoti nopietni izturas pret prasību ievērošanu: tikai piektdaļa (21 %) rūpniecības uzņēmumu atzina, ka pašlaik neievēro nozares obligātos noteikumus. Svarīgi, ka organizācijas saprot: normatīvās prasības ir jāizpilda, pat ja ziņošana nenotiek. 55 % respondentu atbilstība ir galvenais kiberdrošības ieguldījumu stratēģijas budžeta faktors, taču šāda koncentrēšanās uz procedūrām var padarīt uzņēmumus pašapmierinātus ar kiberdrošības risinājumu kvalitāti un nevērīgus pret faktiskajiem apdraudējumiem: tikai 28 % respondentu atzina apdraudējumu vidi par galveno budžeta faktoru. 

Rūpniecības atbilstība prasībām un noteikumiem nav jāuztver vieglprātīgi, taču ir ļoti svarīgi ņemt vērā arī strauji mainīgo reālo apdraudējumu vidi. Efektīvam kiberdrošības risinājumam apvienojumā ar skaidru politiku ir jāpalīdz uzņēmumiem sasniegt saskaņā ar normatīvajām prasībām vajadzīgo aizsardzības līmeni. Šādiem risinājumiem ir jāietver uz tehnoloģijām orientēti pasākumi, ievainojamību novērtēšana un reaģēšanas uz incidentiem pasākumi, kā arī drošības izpratnes iniciatīvas visiem darbiniekiem, kas strādā ar ražošanas automatizācijas sistēmām,” komentē Kaspersky Industrial CyberSecurity komercijas attīstības vadītājs Georgijs Šebuldajevs.

Lai uzzinātu vairāk par Kaspersky Industrial CyberSecurity piedāvājumu, lūdzu, apmeklējiet vietni.Viss „Kaspersky” pārskats „Rūpnieciskās kiberdrošības stāvoklis 2019. gadā” atrodas šeit.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums