Kaspersky komentārs par Google gada meklēšanas rezultātu pārskatu Latvijā

2019.gada 13.decembrī

Kompānija Google nākusi klājā ar savu 2019.gada meklēšanas rezultātu pārskatu. Kā kļuva zināms, Latvijā vispopulārākie meklētie vārdi šogad ir "Skrāpē un Laimē", "IIHF" (Internacionāla ledus hokeja federācija) un "Čeku loterija". Runājot par notikumiem, kas neatstāja vienaldzīgus Latvijas iedzīvotājus, pārskats rāda, ka cilvēki gada laikā visvairāk interesējās par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un Eda Šīrana koncertu. No kinofilmām Latvijas iedzīvotājus visvairāk interesēja seriāls par Čarnobiļas katastrofu, bet otrajā vietā ierindojās populārais seriāls "Troņu spēles", apsteidzot "Dvēseļu puteni".

Meklētājprogrammas ir lieliska tehnoloģija, kas ir dramatiski mainījusi lietotāju pieredzi un piekļuvi informācijai. Tomēr kā kiberdrošības uzņēmumam mums joprojām ir jābrīdina lietotāji palikt piesardzīgiem, meklējot informāciju pat uzticamos avotos. Kibernoziedznieki bieži ļaunprātīgi izmanto populāros meklēšanas pieprasījumus, kas ievieš tā saucamos “melnās cepures SEO” paņēmienus. Tas nozīmē ļaunprātīgās vietnes satura un apraksta maiņu, tāpēc meklēšanas rezultātu lapās tas parādās augstāk. Šādas vietnes meklēšanas rezultātu sarakstā var atrast trešajā vai ceturtajā vietā. Kibernoziedznieki šo metodi joprojām aktīvi izmanto, kaut arī tās efektivitāte ir samazinājusies, pateicoties daudzām meklētājprogrammām, kas cīnās pret “melno cepuru SEO” darbībām un aizsargā lietotājus no ļaunprātīga satura,” komentē Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijā.

Piemēram, Kaspersky ziņojums par kiberuzbrukumiem pieaugušajiem paredzēto tīmekļa vietņu lietotājiem parādīja, ka mūsu produkti ir apturējuši vairāk nekā miljonu lietotāju no mēģinājumiem instalēt ļaunprogrammatūras no 100 pieaugušajiem paredzēto saturu vietnēm 2017. gadā. 2018. gadā tie bija 658 930 lietotāji. Lai justos droši, meklējot informāciju tīmeklī, Kaspersky eksperti iesaka izmantot uzticamu drošības risinājumu un izvairīties no noklikšķināšanas uz aizdomīgām un nepazīstamām vietnēm, izmantojot meklētājprogrammas.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums