66 % vecāku Latvijā publicē stāstus no bērna dzīves: "Kaspersky" par vecāku problēmām digitālajā vidē

2019.gada 10.decembrī

Atbildīgi veicot vecāku pienākumus digitālajā vidē, ir grūti noteikt robežu starp bērnu tiesību pārkāpumu, kā arī viņu drošības apdraudējumu un drošu foto un video materiālu publicēšanu, lai saglabātu atmiņas, taču patiesībā ir daži pamatnoteikumi, kas jāievēro, lai padarītu saskarsmi sociālajos medijos pēc iespējas drošāku.

Izveidojot īpašu aptauju vecākiem, starptautiskais kiberdrošības uzņēmums „Kaspersky” izgaismoja problēmas, ar kurām var saskarties mūsdienu vecāki, kad mijiedarbojas digitālajā telpā. Kampaņa aplūkoja dažādus digitālās bērnu audzināšanas aspektus, tostarp fotogrāfiju publicēšanu, pārrunas par bērnu digitālo dzīvi, kiberiebiedēšanu un tās sekas, kā arī izsekošanas, piemēram, atrašanās vietas noteikšanas, rīku izmantošanu.

Aptauja liecina, ka Latvijas vecāku rīcība dažkārt var būt bīstama, piemēram, kopumā 33 % aptaujāto publicē sociālajos medijos fotogrāfijas un informāciju par bērnu, 66 % publicē stāstus no bērna dzīves. Runājot par šādas personiskās informācijas publicēšanas iemesliem, viedokļi atšķiras: 59 % vecāku publicē tāpēc, ka lepojas ar bērna sasniegumiem, 47 % vēlas pastāstīt radiem, kā bērns attīstās un aug, un 36 % vēlas saglabāt atmiņas, izveidojot tādu kā digitālo dienasgrāmatu.

Tomēr viedokļu vidū bija arī atziņas, ka fotogrāfijas ar bērniem iegūst vairāk tīkšķu un komentāru nekā bez viņiem (24 %) un ka tiek publicētas tikai tās fotogrāfijas, kas liecina, ka autora dzīve ir laimīga un veiksmīga (28 %).

„Dažkārt dominē vēlme gūt sabiedrības atzinību, un vecāki uzņemas neattaisnojamus riskus. Taču ir svarīgi saprast, ka nopublicētie materiāli var nonākt svešās rokās un izraisīt nevēlamas sekas, piemēram, personu identificējošas informācijas zādzību, kiberiebiedēšanu vai vienkārši kļūt par potenciāli kaitīgiem digitālajiem pēdu nospiedumiem. Turklāt ir jājautā bērniem, vai viņi vēlas, lai noteikta informācija tiktu publicēta sociālajos medijos: to dara tikai puse vecāku Latvijā, taču tas ir svarīgi un pat obligāti,” norāda „Kaspersky” vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

„Kaspersky” stingri iesaka vecākiem ņemt vērā šos padomus, lai publicētos droši.

  1. Ierobežojiet piekļuvi saviem profiliem sociālajos medijos un padariet tos redzamus tikai draugiem. Neaizmirstiet par parastajiem drošības iestatījumiem, piemēram, divfaktoru autentifikāciju lietotnē „Instagram” un drošu paroli.
  2. Kad publicējat foto vai video materiālus, kuros ir redzams jūsu bērns, palūdziet viņa atļauju. Ja viņš ir pārāk mazs, lai varētu tādu dot, labāk nepublicēt šo informāciju.
  3. Instalējiet stipru drošības risinājumu, piemēram, „Kaspersky Internet Security”, lai nodrošinātu, ka neviens personiskais materiāls netiks nozagts un nekļūs redzams svešiniekiem.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums