Jau šonedēļ – LIKTA ikgadējā konference – "Zināšanu Arēna"


LIKTA logo
Ceturtdien, 5. decembrī, notiks gadskārtējā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konference "Zināšanu Arēna", kuras galvenā tēma būs izglītība – prasme mācīties, dizaina domāšana, mūžiglītība un pārkvalifikācija. Arī konferences dalībnieki tiks iesaistīti izglītojošās aktivitātēs, piedaloties meistarklasē "Kā varam palīdzēt Latvijai pelnīt vairāk ar tehnoloģijām?". Konferences galvenie partneri ir "Latvijas Mobilais Telefons" un "Tet".

LIKTA konference ir gada nozīmīgākais informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares notikums, kur katru gadu dažādos aspektos tiek diskutēts par industrijas nākotnes attīstību un digitālo transformāciju. Bieži tiek runāts, ka Latvijā ir salīdzinoši zema produktivitāte. Digitālie risinājumi un izpratne par digitālajām tehnoloģijām ir tas, kas produktivitāti noteikti palīdz celt.

Galvenās runas personas pasākuma pirmajā daļā būs LIKTA prezidente profesore Signe Bāliņa, “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents, profesors Juris Binde, “Tet” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Juris Gulbis, VAS “Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, “Microsoft” izglītības vadītāja Centrālajā un Austrumeiropā Albena Spasova, lidotājs un uzņēmējs Inguss Augstkalns un Ideju un inovāciju institūta biedrības valdes priekšsēdētāja Elīna Miķelsone.

Savukārt konferences otrajā daļā visi dalībnieki tiks iesaistīti radošā meistarklasē, ko vadīs “Tet” UX komanda. Dalībniekiem būs jārada idejas, kuras palīdzētu atbildēt uz jautājumu “Kā varam palīdzēt Latvijai pelnīt vairāk ar tehnoloģijām?”. Meistarklases rīkotāji kā piemērus min priekšlikumus – izglītot 10% iedzīvotāju par mākslīgā intelekta pielietojumu, stimulēt attālinātā darba iespējas, lai attīstītu reģionālo centru ekonomiku, mācīt ķīniešu valodu kā trešo svešvalodu u.c. Izvirzītās idejas tiks prezentētas publiski un visi konferences dalībnieki varēs balsot, nosakot labākos priekšlikumus.

Pasākuma noslēgumā tiks pasniegtas IKT gada balvas “Platīna pele 2019” kopumā sešās nominācijās – “Mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam”, “Uzņēmuma digitālā transformācija”, “Valsts digitālā transformācija”, “Labākais E-skolotājs”, “Labākā kiberdrošības iniciatīva” un “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums”. Balva dibināta 2007. gadā ar mērķi apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā.

Konferences gaitai varēs sekot līdzi LMT Viedtelevīzijā un internetā LMT Straumē http://straume.lmt.lv/likta-2019. Tiešraidi savās viedierīcēs varēs vērot interesenti ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē, visos mobilo sakaru tīklos. Savukārt konferences video ieraksti būs pieejami arhīvā LMT audiovizuālā satura platformās, un tos varēs noskatīties jebkurā ērtā laikā. Tiešraides programmā ieplānotas gan prezentācijas, gan intervijas ar Latvijas IKT nozares pārstāvjiem.

Konference notiks “Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel”, Elizabetes ielā 55, Rīgā, sākums plkst. 9.30. Reģistrācija un plašāka informācija par konferenci pieejama LIKTA mājaslapā.

LIKTA konferences galvenie partneri ir “Latvijas Mobilais Telefons” un “TET”, partneri – VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” un “Microsoft Latvia”, bet informatīvi atbalsta “Delfi” un “Forbes”.

 

SIA Communications & Strategies
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums