Securing Smart Cities eksperti dalās domās par 5G drošību un konfidencialitāti Ar kādiem riskiem mēs saskarsimies?

2019. gada 28. novembrī
Pēdējās desmitgadēs bezvadu telesakaru tehnoloģija ir ievērojami attīstījusies, sākot no vienkāršiem telefona zvaniem (1G) un īsziņu nosūtīšanas (2G) līdz savienojumam ar ātrdarbīgu internetu (3G) un multivides un izklaides pakalpojumu nodrošināšanai (4G).

5G ir pazīstama kā mobilo sakaru tīkla tehnoloģijas piektās paaudze. Tie ir digitāli mobilo sakaru tīkli, kuros pakalpojuma sniedzēju aptvertais apgabals ir sadalīts mazos ģeogrāfiskos apgabalos, ko sauc par šūnām. Tiek lēsts, ka līdz 2025. gadam datu pārraide visā pasaulē sasniegs 175 zetabaitus (viens zetabaits ir vienāds ar 1 miljardu terabaitu) salīdzinājumā ar 1,2 zetabaitiem 2010. gadā, kad 4G pirmo reizi tika izvērsta visā pasaulē. 

Tas nozīmē, ka 5G nodrošina tik ļoti nepieciešamo mobilo sakaru joslas platuma infrastruktūru savienoto objektu un viedāku pilsētu pasaulei. Paredzams, ka tā būs simt reižu ātrāka par pašreizējām 4G sistēmām un ar līdz pat 25 reizes mazāku latentumu jeb aizkavēšanās laiku. Vienā kvadrātkilometrā var atbalstīt miljonu ierīču, kas ir tūkstoš reižu lielāka jauda nekā pašlaik iespējamā. Domājams, ka tā būs bezvadītāja braukšanas, virtuālās realitātes, lietu interneta, teleķirurģijas un daudzu citu savienoto ierīču un pakalpojumu pamatarhitektūras neatņemama daļa.

Kādus varbūtējos riskus tas ietver? Lūk, galvenie gaidāmie riski, kas, pēc „Securing Smart Cities” ekspertu domām, ir jāizpēta dziļāk.

●      Protokola nepilnību un plaša ievainojamību izmantošana — izaicinājuma/atbildes mehānisms sistēmu autentificēšanai un aizsardzībai 5G tīklā.

●      Smagi izkliedētie pakalpojuma atteikuma uzbrukumi — uzbrukumi, kuru pamatā ir skaitļošanas un apstrādes resursu ļaunprātīga izmantošana un plaša klientu iekārtu tīkla emulācija, izmantojot lielu skaitu inficētu sistēmu.

●      Personiskās ierīces lietošanas izraisīti apdraudējumi, izmantojot personiskās viedierīces darba/profesionālajām vajadzībām.

●      Datu drošība un konfidencialitāte.

●      Valsts finansēts terorisms, spiegošana vai kaitniecība uzņēmumiem.

●      Izšķirīgi svarīgu infrastruktūru / sabiedrības drošība.

Kaspersky Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas Tuvajos Austrumos, Turcijā un Āfrikā izpētes centra vadītājs Dr. Amins Hasbini sacīja: „5G telesakaru revolūcija ir nenovēršama. Tā varēs apkalpot vairāk ar tīklu savienotu ierīču un ievērojami palielināt lietotājiem pieejamo ātrumu. Tā kalpos par pamatu daudzām futūristiskām tehnoloģijām. Tomēr bažas par 5G drošību ir neizbēgamas. Tā ir evolucionējoša un progresējoša tehnoloģija, kas ir izveidota, pamatojoties uz līdzšinējo infrastruktūru, no kuras tā neizbēgami pārmantos ievainojamības un nepareizu konfigurāciju. Valdībām un nozares līderiem ir jāapvieno pūliņi, lai veicinātu drošus 5G tehnoloģijas projektus, kas ne tikai uzlabos pakalpojumus, bet arī nodrošinās stabilu dzīves kvalitāti viedpilsētu iedzīvotājiem.”

Lai iegūtu plašāku informāciju par Securing Smart Cities, lūdzu, apmeklējiet vietni Securelist.com

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums