31 % uzņēmumu Latvijā nav politikas, kas regulē uzņēmuma ierīču lietošanu

2019. gada 26. novembrī
Kaspersky veiktais pētījums liecina, ka 31 % uzņēmumu Latvijā nav politikas, kas regulē uzņēmuma ierīču lietošanu, un 27 % darbinieku nav pārliecināti, vai šāds dokuments pastāv. 56 % respondentu Latvijā pārbauda personisko e-pasta kastīti, izmantojot darba datoru, un darba laikā 24 % no viņiem kaut ko publicē savos sociālo mediju kontos un 8 % no viņiem ir apmeklējuši vietnes ar pieaugušajiem paredzētu saturu. Sociālie mediji ir bloķēti 15 % uzņēmumu Latvijā.

Šis pētījums ir daļa no starptautiskā kiberdrošības uzņēmuma Kaspersky izstrādātās kampaņas „Digitālās paģiras”, kuras nolūks ir izgaismot problēmas, ko var izraisīt interneta lietotāju paviršība. Tas ietvēra vairākus aspektus: pārmērīgu atklātību, paroles, pirātismu un darbu. Ņemot vērā faktu, ka vairāk nekā puse latviešu strādā uzņēmumos ar vairāk nekā 50 darbiniekiem, var teikt, ka kiberdrošības pamatnoteikumu pārzināšana ir obligāta. 

„Darbinieki ir visvājākais posms kiberdrošības ķēdē, un viņu sliktie ieradumi tiešsaistē apdraud uzņēmumu tīklus un konfidenciālos datus. Šajā kontekstā labs drošības risinājums visām galiekārtām, kas ir savienotas ar uzņēmuma tīklu, kopā ar darbinieku apmācību pazīt un novērst apdraudējumus palīdzēs aizsargāt uzņēmuma viskonfidenciālākos datus,” norāda Kasperskyvadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

35 % respondentu Latvijā uzskata, ka sociālo mediju lietošana darba laikā nekaitēs, jo viņi darba vietā pavada daudz laika. Šajā sakarā ir ļoti ieteicams ievērot šos padomus:

1. Lai paaugstinātu organizāciju drošību, Kaspersky iesaka mazākiem uzņēmumiem ieinstalēt Kaspersky Small Office Security un Kaspersky Endpoint Security Cloud.

2. Savukārt lielākiem uzņēmumiem vairāk noderēs komplektā Kaspersky Endpoint Security for Business ietvertie paplašinātie drošības iestatījumi un speciālās lietotnes, kas nodrošina lielāku mobilo, pakalpojumu un e-pasta drošību.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums