Rīgā norisinās inovāciju konkursa "EIT Jumpstarter" fināls; apbalvo labākos Eiropas jaunos inovatorus veselības...


Publicitātes foto
Rīgā norisinās inovāciju konkursa "EIT Jumpstarter" fināls; apbalvo labākos Eiropas jaunos inovatorus veselības, pārtikas un izejmateriālu jomā

Vakar Rīgā norisinājās starptautiskā inovāciju konkursa "EIT Jumpstarter" fināls, kas tika organizēts "Digital Freedom Festival" ietvaros. Kopskaitā 18 komandas no 10 valstīm dalījās ar saviem inovatīvajiem risinājumiem veselības aprūpes, pārtikas un izejmateriālu nozarē un cīnījās par naudas balvām €70 000 vērtībā.

Uzvarētāju laurus kategorijā “Veselība” plūca iLoF” – risinājums, kas pārbauda Alcheimera pacientus, izmantojot mākslīgo intelektu un fotoniku, lai transformētu nepieciešamo medikamentu noteikšanu katram pacientam klīnisko pētījumu laikā. Pārtikas kategorijā uzvarēja “2BNanoFood”, kas nodrošina biosabrūkošus risinājumus pārtikas rūpniecībā, savukārt izejmateriālu kategorijā uzvaru izcīnīja “UP Catalyst” ar savu novatorisko risinājumu sintētiskā grafēna ražošanai.

“EIT Jumpstarter” ir viens no pazīstamākajiem Eiropas jauno inovatoru konkursiem, kas 2019. gadā tika godalgots ar Labākās Eiropas Asociāciju mācību iniciatīvas titulu (the Best European Association Training Iniciative). Programmu izstrādājušas trīs sadarbības organizācijas – “EIT Health”, “EIT Raw Materials” un “EIT Food”, ko atbalsta Eiropas Inovāciju un Tehnoloģiju Institūts (EIT), kas ir Eiropas Savienības institūcija. Šīs programmas mērķis ir atrast un atbalstīt labākās studentu, zinātņu doktoru, tehnoloģiju entuziastu, kā arī citu speciālistu idejas, kas spēj ietekmēt un veikt uzlabojumus veselības aprūpē, pārtikas industrijā un izejmateriālu jomā.

Trešajā “EIT Jumpstarter” programmas gadā 90 komandas no 13 Eiropas valstīm pārvarēja divus intensīvus apmācību periodus: sešas biznesa plānošanas mācību nometnes pavasarī un mentoringa un tālāko uzņēmējdarbības iemaņu mācību sesijas rudenī. Tikai 6 labākās komandas katrā kategorijā – pārtika, veselība un izejmateriāli – kas pārstāvēja 10 valstis, tika izraudzītas, lai piedalītos “Grand Final” pasākumā, kas pirmo reizi tika organizēts Latvijā. Labākās komandas tika godalgotas ar naudas balvām par kopsummā €70 000.

„”EIT Jumpstarter” ir unikāla Eiropas mēroga programma, kas atklāj talantus un to daudzsološās inovatīvās idejas, sniedz visaptverošas iemaņas uzņēmējdarbībā, nodrošina mentoringa un mācību atbalstu. Saskaņā ar mūsu aptauju, 70% programmas dalībnieku līdz šim nav bijusi pieredze uzņēmējdarbībā. Mēs sniedzām viņiem intensīvas mācību sesijas labāko starpnozaru mentoru vadībā, kā rezultātā viņi ir gatavi uzsākt savu biznesu un virzīties uz priekšu. Protams, saņemtais finansējums ir patīkams papildu bonuss,” norāda Dora Marošvolģi (Dora Marosvolgyi), “EIT Jumpstarter” programmas vadītāja.

Starptautiski inovatori ierodas Rīgā

Finālistu vidū kategorijā „Veselība” bija ieradušās trīs komandas no Itālijas, divas no Lietuvas un viena no Portugāles. Kategorijā „Pārtika” – divas komandas no Nīderlandes, pa vienai no Spānijas, Rumānijas, Portugāles un Lietuvas. Savukārt kategorijas „Izejmateriāli” finālā piedalījās divas komandas no Igaunijas, pa vienai no Vācijas, Itālijas, Dānijas un Somijas.

Kopumā tika izraudzītas deviņas uzvarētāju komandas. Trīs labākās idejas katrā kategorijā saņēma balvas €5 000, €7 000 un €10 000 apmērā. Papildus tam tika pasniegtas specbalvas visām kategorijām, katrā saņemot naudas balvu €5 000 apmērā. Nominācijā „Labākā starptematiskā (cross-thematic) biznesa ideja”, balvu saņēma “Baltic Freva”, Skatītāju balvu saņēma “Odd.Bot”, savukārt „Best RIS Start-up”1 balva ceļoja pie “ZeroSbatti”.

Pirmās vietas ieguvējs kategorijā “Veselība” Luis Valente no Portugāles, kurš ir izstrādājis risinājumu “iLoF”, pauž gandarījumu par sasniegtajiem rezultātiem: “Es nevaru būt priecīgāks par šo balvu. Mēs cieši sadarbojamies ar farmācijas uzņēmumiem, tāpēc naudas balva tiks izmantota, lai paātrinātu mūsu produkta ienākšanu tirgū un pārliecinātos, ka mūsu risinājumi pēc iespējas ātrāk sasniedz pacientus.”

Otru vietu veselības kategorijā ieguva “Ligence” no Lietuvas, bet augsto trešo vietu saņēma komanda no Itālijas “iBioTHEx”.

Pirmo vietu kategorijā “Pārtika” ieguva “2BNanoFood” no Portugāles, kas ražo un komercializē individuālus risinājumus, kuru pamatā ir uz bio bāzes un biosabrūkoši materiāli, lai aizstātu sintētiskos materiālus pārtikas produktos, saglabājot to kvalitāti un drošību. “2BNanoFood” komanda norāda: “Mēs varam nosaukt daudzus “EIT Jumpstarter” ieguvumus – jau esam sasnieguši vairākus panākumus un ieguvuši daudz kontaktu. Mentorings, kas mums tika nodrošināts visu šo mēnešu laikā, ir neizmērojams ieguvums, un, protams, arī naudas balva, kas mums palīdzēs virzīties uz priekšu.”

Pārtikas kategorijā otro vietu ieguva “RapidPricer B.V.” no Nīderlandes, savukārt 3. godpilno vietu saņēma “FiberBio” no Rumānijas.

Mēs esam patiesi saviļņoti un priecīgi par šo uzvaru. “EIT Jumpstarter” ir lieliska programma ar satriecošiem mentoriem. Mums tā ir unikāla programma, jo nav daudz finansēšanas mehānismu, kas strādā ar izejmateriālu nozari. Šo balvu izmantosim kā ieguldījumu mūsu tālākajā darbībā”, stāsta Ivars Krusenbergs (UP Catalyst), pirmās vietas ieguvējs kategorijā “Izejmateriāli”.

Šajā kategorijā otro vietu ieguva “Nordic Carbon” no Somijas, bet trešo vietu “MiningSandboxAR”, kas pārstāvēja Igauniju.

2019. gadā programma “EIT Jumpstarter” tika godalgota un nosaukta par labāko Eiropas Asociāciju iniciatīvu mācību jomā, tāpēc to var uzskatīt par lakmusa papīru pārmaiņu un tendenču atklāšanā jauno inovatoru vidū.

Šogad “EIT Jumpstarter” programma tika rīkota jau trešo reizi. Pirmoreiz pasākums notika Rīgā un tika organizēts kā “Digital Freedom Festival” paralēlais pasākums.

Pilns finālistu saraksts un to ideju apraksti pieejams šeit: https://eu.eventscloud.com/ehome/200196121/200483829/

Par “EIT”

Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūts (EIT) ir neatkarīga Eiropas Savienības institūcija, kas tika izveidota 2008. gadā, lai visā Eiropā ieviestu inovācijas. “EIT” apvieno vadošās uzņēmējdarbības, izglītības un pētniecības organizācijas, lai veidotu dinamiskas pārrobežu partnerības. Tās sauc par inovāciju kopienām, un katra no tām ir paredzēta, lai atrastu risinājumus īpašiem globāliem izaicinājumiem. “EIT” inovāciju kopienas izstrādā inovatīvus produktus un pakalpojumus, dibina jaunus uzņēmumus un sagatavo jaunu uzņēmēju paaudzi. “EIT” atbalsta jaunos inovatorus un uzņēmējus visā Eiropā, lai savas labākās idejas pārvērstu produktos, pakalpojumos, darbavietās un izaugsmē.

Par “EIT Jumpstarter”

EIT Jumpstarter ir ļoti selektīva un konkurētspējīga programma, kas paver iespējas uz Eiropas tirgiem un apvieno dalībniekus ar plašiem tīkliem “EIT Health”, “EIT Food” un “EIT Raw Materials” ietvaros. Mūsu mērķis – ar labāko ekspertu iesaisti un ieguldījumu, radošajām kopienā, un unikālām prasmēm (know-how), palīdzēt jaunajiem inovatoriem pārvērst savas idejas biznesā.

Vairāk par “EIT Health”: www.eithealth.eu
Vairāk par “EIT Food” www.eitfood.eu
Vairāk par “EIT RawMaterials”: eitrawmaterials.eu

1 Best RIS Start-Up Award ir speciāla balva EIT Reģionālās inovāciju shēmas iekļauto progresīvāko reģionu komandām saskaņā ar Eiropas Inovāciju rezultātu sarakstu.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums