Apdomīgi un atbildīgi: Kaspersky noskaidrojis interneta lietotāju uzvedības modeļus Latvijā

2019. gada 7. novembrī
Kaspersky veica pētījumu, lai trijās Baltijas valstīs — Latvijā, Lietuvā un Igaunijā — izanalizētu elektronisko ierīču lietotāju faktisko situāciju kibernoziedzības un kiberdrošības jautājumos. Pētījums tika veikts saistībā ar uzņēmuma rīkoto kampaņu "Digitālās paģiras", lai konkretizētu riskus, ar kādiem var sastapties interneta un sociālo tīklu lietotāji, kad viņi rīkojas vieglprātīgi.

Kampaņas „Digitālās paģiras” nolūks ir izvairīties no lietotāju nožēlas par internetā publicēto, sniegto piekrišanu vai lejupielādēto no tā, lai samazinātu personas datu un personu identificējošas informācijas zādzību, intīmu fotogrāfiju virusalizācijas, naudas zādzību un bērnu tiesību pārkāpumu skaitu. 

„Kāpēc nosaukums ir „Digitālās paģiras”? Kaspersky ir konstatējis, ka lietotāju rīcība sociālajos tīklos līdzinās viņu uzvedībai viesībās: viņi lieto, izpauž un mēdz uzticēties svešiniekiem vairāk nekā vajadzētu. Nākamajā dienā paģiras pamazām atgādina viņiem par pašu kļūdām un neapdomīgajām darbībām, taču atpakaļceļa vairs nav,” norāda Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Daži rezultāti bija negaidīti: 83 % pētījuma dalībnieku Latvijā nav uzņēmuši savus intīmfoto un 84 % respondentu nekad nav nožēlojuši neko no internetā publicētā. 96 % respondentu nekādā ziņā neaugšupielādētu fotogrāfijas, kurās redzami pieticīgā apģērbā. Tikai 4 % aptaujāto ir nožēlojuši, ka publicējuši pašus apkaunojošus attēlus no viesībām. 68 % respondentu neiebilstu pret savu sociālo tīklu uzlaušanu vai bloķēšanu uz visiem laikiem, ja izvēle būtu starp to, viņu automobiļa, velosipēda vai motocikla zādzību, kā arī zādzību ar ielaušanos viņu mājoklī. 

Attiecībā uz drošības nodrošināšanu respondenti Baltijā parasti ir atbildīgi un piesardzīgi, tomēr Kaspersky stingri iesaka izmantot uzticamu un stipru risinājumu, piemēram, Kaspersky Security Cloud ar adaptīvo tehnoloģiju, kas piedāvā personalizētu aizsardzību saskaņā ar lietotāja individuālajiem pieprasījumiem, kā arī atkarībā no viņa rīcības tiešsaistē, izmantotajām ierīcēm un daudz kā cita. Turklāt risinājums ietver Kaspersky Password Manager, kas palīdz veidot, glabāt un pārvaldīt stipras paroles.

 

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums