Pusē uzņēmumu sievietes ir nepietiekami pārstāvētas kiberdrošības jomā, bet tikai 37 % uzņēmumu ir īpašas...

Pusē uzņēmumu sievietes ir nepietiekami pārstāvētas kiberdrošības jomā, bet tikai 37 % uzņēmumu ir īpašas iniciatīvas, lai risinātu šo jautājumu
2019. gada 25. oktobrī
45 % lielo uzņēmumu sieviešu īpatsvars IT drošības nodaļā ir mazāks nekā pārējā uzņēmuma darbaspēka vidū, taču "451 Research" veiktajā drošības vadītāju aptaujā konstatēts, ka tikai 37 % šo organizāciju ir ieviestas vai ir izskatīta iespēja piemērot oficiālas programmas, kas iesaistīs kiberdrošības aizsardzībā vairāk sieviešu.

Daudzveidīgs darbaspēks piesaista organizācijai jaunus talantus, kā arī uzlabo uzņēmuma darbības rezultātus. Piemēram, visdaudzveidīgākie lielie uzņēmumi pasaulē gūst par 19 procentpunktiem lielākus ienākumus no inovācijām. Tas padara dzimumu paritātes ideju ne vien par ētisku jautājumu, bet arī par svarīgu uzņēmējdarbības efektivitātes faktoru. Lai palīdzētu sievietēm gūt panākumus uzņēmējdarbībā un karjeras izaugsmē, pastāv iniciatīvas dažādās jomās, piemēram, tehnoloģiju vai uzņēmējdarbības jomā.Neraugoties uz dažām daudzveidības iniciatīvām, kopumā pasaulē sievietes veido 39 % darbaspēka un ieņem tikai 25 % vadības amatu. Kiberdrošību, tāpat kā IT kopumā, var uzskatīt par jomu, kur dominē vīrieši. Šis priekšstats var būt šķērslis sieviešu ienākšanai nozarē. Pēc Kaspersky pasūtījuma „451 Research” sniegtajā pārskatā „Kiberdrošība no galveno informācijas drošības speciālistu skatpunkta. Amata perspektīvas” teikts, ka 45 % galveno informācijas drošības speciālistu apstiprināja sieviešu nepietiekamu pārstāvību savā nodaļā. Tomēr tikai 37 % šo organizāciju ir ieviesta vai gatavojas īstenot kādu oficiālu procedūru, kuras nolūks ir iesaistīt vairāk sieviešu savā IT drošības nodaļā. Vispopulārākā sieviešu piesaistīšanas pieeja ir apmācīt sievietes, kam ir IT priekšzināšanas (80 %). Gandrīz puse šo respondentu apgalvo, ka viņi pašlaik nodrošina vai gatavojas nodrošināt stažēšanās programmas, kas ir paredzētas studentēm (42 %), vai ir gatavi apmācīt kandidātes ar zemu kvalifikāciju vai vispār bez tās (40 %). Tikai 22 % pieņem darbā kandidātes no citām savas organizācijas nodaļām.

Fakts, ka minētajā jomā strādā mazāk sieviešu kā vīriešu ir cieši saistīts ar Latvijas sabiedrības priekšstatiem par sieviešu un vīriešu profesijām. Ja runājam konkrēti par kiberdrošības vai infrstruktūras lomām, tad darba rezultāts tur ir ļoti tehnisks, strukturēts un pat rutinēts. Šī iemesla dēļ  meitenes bieži neizvēlas tādu nodarbošanos. Reti kura vēlas būt "meitene ar pūķa tetovējumu". IT jomā meitenes izvēlas lomas, kurās ir vairāk darba ar cilvēkiem, piemēram, sistēmanalīzē, projektu vadībā vai IT konsultācijās. Tajās ir daudz lielāka iespēja izpausties gan intelektuāli, gan cilvēciski un viņas ir ļoti veiksmīgas.” komentē Ieva Riekstiņa, konsultante, Pedersen & Partners Executive Search, starptautiska augstākā līmeņa vadītāju atlases kompānija.

Pārējie (63 %) norādīja, ka viņi meklē tikai pilnīgi kvalificētus speciālistus, neņemot vērā dzimumu, tomēr 70 % galveno informācijas drošības speciālistu ir bijis grūti atrast kvalificētus IT drošības speciālistus dažādās jomās, tāpēc galvenajiem informācijas drošības speciālistiem ir ieteicams meklēt citus veidus, kā novērst talantu plaisu. Tāpat pētījumā konstatēts, ka IT drošības vadītāju vidū ir vairāk vīriešu nekā sieviešu. Tikai piektdaļa (23 %) respondentu, kas bija atbildējuši uz jautājumu par savu dzimumu, bija norādījuši, ka ir sievietes. Tomēr atrašanās ilgums šajā amatā liecina, ka sieviešu skaits drošības vadības amatos aug: 20 % respondenšu bija nonākušas IT drošības vadītājas amatā pēdējo divu gadu laikā, kas ir divreiz vairāk nekā vīriešu (10 %) šajā amatā.

Latvijas mazajā tirgū personāla atlase ir veicama tikai balstoties uz profesionāliem kritērijiem, dzimuma kvotas nav piemērojamas. Pat tādos lielos tirgos kā ASV, piemēram, tikai gadījumos, ja uz vienu pozīciju tiek izskatīti 2 vienlīdz stipri CV, uzņēmums var domāt par 'diversity', visos citos gadījumos darbā ņem profesionālāko. Latvijā situācija tirgū ir saspringta, jāņem, kas ir dabūjams, citādāk nebūs kas strādā.” vērtē I. Riekstiņa. Savukārt, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone saka: “Latvijas Darba devēju konfederācija apvieno sociāli atbildīgus uzņēmējus, kuri ievieš dažādus pasākumus, lai veicinātu iekļaujošu darba vidi. Dzimumam un vecumam nevajadzētu būt par kritēriju darbinieku izvēlē, bet gan profesionālajām kvalitātēm. Latvijā ir daudz sieviešu, kuras ir pierādījušas savas spējas un kompetences kā izcilas valsts, uzņēmumu, nozaru un sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu līderes.

Šīs aptaujas rezultāti liecina, ka situācija nozarē mainās, taču ir tālu no ideāla, un mums joprojām trūkst spēcīgas sieviešu pārstāvības. Tas nav tikai jautājums par ideāla vīriešu un sieviešu skaita līdzsvara atrašanu. Padziļinātajās intervijās ar galvenajiem informācijas drošības speciālistiem daudzi no viņiem sacīja, ka kandidātu vidū nav pietiekami daudz sieviešu, tāpēc, lai novērstu dzimumu atšķirību kiberdrošībā, mums ir jāstimulē sievietes izvēlēties šo karjeras ceļu,” komentē Kaspersky rīkotājdirektores pienākumu izpildītāja Eiropā Jevgeņija Naumova.

Kaspersky cenšas stimulēt sievietes kiberdrošības nozarē un cīnīties ar dzimumu aizspriedumiem. Citu iniciatīvu starpā uzņēmums ir izveidojis interneta kopienu „Sievietes kiberdrošībā”, kuras nolūks ir atbalstīt gan to sieviešu, kas ienāk kiberdrošības nozarē, gan šajā jomā jau strādājošo sieviešu karjeras izaugsmi. Kaspersky sadarbojas ar Girls in Tech, lai atbalstītu AMPLIFY. Tas ir sieviešu jaunuzņēmumu dibinātāju konkurss par sākuma finansējuma saņemšanu. Turklāt uzņēmums ASV un Eiropā regulāri rīko CyberStarts sarīkojumus, kas dod iespējas nākamajai kiberdrošības speciālistu paaudzei. Viens no šo sarīkojumu galvenajiem tematiem ir pasākumi, lai mazinātu dzimumu atšķirību kiberdrošībā.

Kopumā, lai IT industrijai, tai skaitā ari kiberdrošības jomai, piesaistītu aizvien vairāk sieviešu, kopā jādarbojas gan izglītības institūcijām, gan sabiedrībai, gan biznesam. Un Latvijā ir labi piemēri, ko dara Riga TechGirls, vai lielie uzņēmumi kā Tieto, Accenture vai Swedbank. Varētu vēlēties vairāk no izglītības iestādēm, sevišķi no augstskolām, bet tas ir virziens, kurā turpināt iet un strādāt.” piebilst I. Riekstiņa.

Visam pārskatam var piekļūt, noklikšķinot uz šīs saites.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Kaspersky 
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums