Izcilais Oskara laureāts — pirātisms. Kaspersky: 27 % latviešu pieļauj drošības risinājuma deaktivizēšanu...

Izcilais Oskara laureāts — pirātisms. Kaspersky: 27 % latviešu pieļauj drošības risinājuma deaktivizēšanu, lai lejupielādētu apšaubāmu saturu

2019. gada 23. oktobrī
Portāls Torrent Freak, kas ir veltīts jaunumiem autortiesību un konfidencialitātes jomā, norāda, ka 2018. gadā ievērojami audzis pirātisku filmu lejupielāžu skaits un šogad tas turpina augt. Visvairāk reižu lejupielādētā filma ir biogrāfiskā drāma par Frediju Merkūriju "Bohēmista rapsodija". Otro vietu ieņem "Zvaigzne ir dzimusi".

Tāpat kā visi netikumi, arī sliktais paradums lejupielādēt filmas vai pirātisku saturu ir saistīts ar noteiktiem riskiem. Nesens Kaspersky pārskats liecina, ka no 2018. gada janvāra līdz septembrim nelicencēta programmatūra un saturs bija vairāk nekā piecu miljonu kriptonaudas izracēju uzbrukumu avots. Tās ir ļaunprogrammatūras, kas izstrādātas, lai pārņemtu datorresursu vadību un bez lietotāja iepriekšējas atļaujas izmantotu tos kriptonaudas ražošanai.

Darbība, kas parasti netiek uzskatīta par bīstamu, piemēram, apšaubāmas izcelsmes programmatūras lejupielāde vai instalēšana, izraisa vienu no pagājušā gada lielākajiem kiberdraudiem — ļaunprātīgu kriptonaudas ieguvi. Risku nosaka apstāklis, ka upuris var apmeklēt likumīgu vietni, lai lejupielādētu torenta arhīvu, bet tas var būt inficēts ar ļaunprogrammatūru,” brīdina Kaspersky vadītājs Baltijā Andis Šteinmanis.

Analītiķis pievērš uzmanību vēl kādai ļoti riskantai rīcībai: drošības risinājuma deaktivizēšanai. Kaspersky aptaujā noskaidrots, ka 27 % latviešu vismaz vienu reizi ir deaktivizējuši drošības risinājumus, lai pabeigtu lietotnes lejupielādi, bet puse no šīs daļas to dara regulāri.

Lai nodrošinātu aizsardzību, Kaspersky stingri iesaka ievērot šos ieteikumus.

  • Sekojiet līdzi lejupielādēm. Viens no kibernoziedznieku nolūkiem ir iesaistīt jūs ļaunprātīgu arhīvu lejupielādēšanā. Galvenais noteikums ir ignorēt arhīvus, kas šķiet aizdomīgi vai nāk no kādas vietnes, kurai jūs neuzticaties.

  • Izmantojiet stipru drošības risinājumu. Kaspersky Total Security un tamlīdzīgi izstrādājumi nodrošina aizsardzību pret visiem apdraudējumiem, piemēram, atklāj un likvidē ļaunprogrammatūras PC, Mac un mobilajās ierīcēs.

  • Atjauniniet operētājsistēmu un lietotnes, kuras regulāri izmantojat, lai jūsu rīcībā būtu drošības ielāpi un jaunākie labojumi.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Kaspersky 
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums