Vai zināt, kas ir jūsu slepenais pielūdzējs? Kaspersky brīdina, ka pārmērīgai atklātībai internetā var būt smagas sekas

2019. gada 16. oktobrī
Ja esat lasījis sera Artura Konana Doila detektīvstāstus par Šerloku Holmsu vai redzējis tv seriālu, jūs zināt, ka talantīgam detektīvam vajag tikai pāris mirkļu, lai uzzinātu kādu ne pārāk acīmredzamu informāciju par jebkuru personu. Savukārt mūsdienās ar pāris sekundēm pietiks pat ar šo profesiju nesaistītiem ļaudīm — visu ko var atrast internetā un slīkt mūsu publicētās informācijas nebeidzamajā straumē. Mēs mēdzam būt pārāk atklāti, un tas ir saistīts ar noteiktiem riskiem.

Saskaņā ar kampaņas „Digitālās paģiras” ietvaros Kasperskyveikto reģionālo pētījumu 39 % respondentu Latvijā ir publisks Facebook profils. Risks pieaug, ja ņem vērā, ka vidēji 49 % respondentu atzīst, ka laiku pa laikam publicē informāciju par vietām, kur bijuši.

„Kad mēs atklāti dalāmies piekļuvē savai digitālajai dzīvei, mēs atstājam digitālos pēdu nospiedumus un ļaujam dziļāk iepazīt sevi. To var salīdzināt ar iešanu pa ielu kailam bez kādas aizsardzības un ļaujot sev piekļūt ne tikai pazīstamām personām, bet arī svešiniekiem, kam var būt ļauni nolūki vai nestabila psihe. Tas mūs apdraud un provocē situācijas, kam var būt bēdīgas sekas mūsu dzīvē,” paskaidro Kasperskyvadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Turklāt pārāk liela personiskās informācijas apjoma publicēšanai internetā var būt apgriezti un pat bīstami rezultāti. Patiesībā 50 % latviešu atzīst, ka tad, kad publicē kaut ko citu, viņi parasti pat nepamana, ka bez viņu piekrišanas ir atzīmēta atrašanās vieta. 

Lai šādā situācijā nodrošinātu savu digitālo un mutuļojošo dzīvi, Kaspersky iesaka ievērot šos padomus, lai parūpētos par savu privātumu internetā un izvairītos no pārmērīgas atklātības.

  1. Veidojiet privātus profilus sociālajos medijos un neesiet tajos pārmērīgi atklāts. Atturieties no pārāk liela personiskās informācijas apjoma publicēšanas savos profilos. Publicētie dati var šķist nenozīmīgi, taču tie var palīdzēt noziedzniekiem nozagt jūsu identitāti vai izveidot jūsu apmeklēto vietu shēmu. Tāpat, lai palielinātu savu konfidencialitāti internetā, atļaujiet piekļuvi tikai mazai draugu grupai. 
  2. Izslēdziet atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumus. Tagad fotokamera, fotoattēlu redaktors un pakalpojumi, kurus izmantojat, lai publicētu fotogrāfiju, apkopo informāciju par jums, piemēram, reģistrē fotogrāfijas uzņemšanas vietu. 
  3. Pievērsiet lielāku uzmanību kompromitējošu foto un video materiālu glabāšanai. Internetā ir ļoti svarīga gan personiskā, gan pāra reputācija, tāpēc esiet piesardzīgāks, kad izmantojat speciālus fotogrāfiju uzglabāšanas rīkus, it sevišķi, ja attēli ir kompromitējoši. Neaizmirstiet, ka jūsu foto un video materiālus var izmantot pret jums, ja tie nonāk ļaunprātīgu personu rokās. 
  4. Piesardzīgi izmantojiet Wi-Fi savienojumu. Ja seansu laikā izveidojat savienojumu ar bezvadu tīkliem, nodrošiniet informācijas aizsardzību. Ja izmantojat virtuālo privāto tīklu, visa informācija šajā tīklā ir aizsargāta.
  5. Izmantojiet stiprus drošības risinājumus. Ieinstalējiet mobilajā ierīcē antivīrusu programmatūru, kas var pasargāt no varbūtējiem uzbrukumiem, kuri var apdraudēt jūsu datus vai paroles. Piemēram, Kaspersky Security Cloud ir drošības pakalpojums, kas piedāvā personalizētu aizsardzību atbilstīgi konkrētā lietotāja vajadzībām atkarībā no viņa interneta lietošanas paradumiem, izmantotajām ierīcēm, atrašanās vietas un citiem parametriem. 

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums