Vai mazs ir neievainojams? Trešdaļa mazo uzņēmumu, kas cietuši no datu drošības pārkāpuma, nepiekritīs

2019. gada 19. septembrī
Nesen veikta "Kaspersky" aptauja liecina, ka 2019. gadā aptuveni 26 % mazo uzņēmumu ir kļuvuši par datu drošības pārkāpuma upuriem.[1] Kaut arī mazajiem uzņēmumiem datu drošības pārkāpumi draud ar sāpīgām sekām, aptauja parādīja, ka to veiktie drošības pasākumi, lai nepieļautu šādus incidentus, bieži vien ir nepietiekami.

Lai gan stāsti par kiberdrošības incidentiem uzņēmumos, kur strādā līdz 50 darbiniekiem, reti nonāk avīžu pirmajā lappusē, datu drošības pārkāpums var tieši ietekmēt mazāka uzņēmuma uzņēmējdarbību. Bieži vien to resursi ir ierobežoti un koncentrēti uz uzņēmējdarbības izaugsmi, tāpēc tiem regulāri ir jāpārtrauc vai jāpalēnina darba procesi un jāriskē zaudēt peļņu ar katru dīkstāves stundu vai dienu. Ja ir skarti klientu personas dati, mazais uzņēmums var zaudēt klientu uzticēšanos un saņemt naudas sodus par noteikumu, piemēram, VDAR, pārkāpumu.

Aptaujas rezultāti liecina, ka mazie uzņēmumi cieš no datu drošības pārkāpumiem un gadu no gada aug cietušo skaits, un, kas ir pats svarīgākais, aug ātrāk nekā visos citos sektoros. Kaut gan datu drošības pārkāpumu upuru īpatsvars ir lielāks MVU (47 %) un lielo uzņēmumu (53 %) vidū, mazākajos uzņēmumos tas kopš pagājušā gada ir audzis par sešiem procentpunktiem (no 25 % 2018. gadā). Tas nozīmē, ka, lai arī visi uzņēmumi noteiktā mērā saskaras ar datu drošības pārkāpumiem, mazākajiem uzņēmumiem šī problēma ar katru gadu kļūst arvien aktuālāka un bīstamāka.


public. foto

Lai izvairītos no šīm sekām, mazajiem uzņēmumiem ir jāsagatavojas datu drošības pārkāpumiem, tomēr daži uzņēmumi aizsardzībai izmanto plaša patēriņa izstrādājumus (20 %). Tie var nodrošināt noteiktu pamataizsardzības līmeni, taču mājas lietotājiem domātajiem risinājumiem nav īpašu funkciju, kas ir nepieciešamas uzņēmuma drošībai, piemēram, tikai uzņēmumiem domāti risinājumi nodrošina serveru aizsardzību vai centralizētu pārvaldību.

Mazākie uzņēmumi bieži vien galveno uzmanību velta savai darbībai un izaugsmei — un tieši tā tam ir jābūt. Kiberdrošība var nebūt to galveno prioritāšu vidū, tomēr problēmas ignorēšanas izmaksas tikai turpinās augt. Kāpēc? Tāpēc, ka ļaunprogrammatūra neatšķir savus upurus un pat ļoti mazām organizācijām ir, ko zaudēt, piemēram, konfidenciāli dati,” komentē Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijā. „Taču ir arī labā ziņa — lai spētu sevi aizsargāt gan no ļaunprogrammatūrām, gan no cilvēkfaktora riskiem, šiem mazākajiem uzņēmumiem nav jāiegulda daudz līdzekļu vai jāalgo pieredzējuši speciālisti. Ir tikai jāizvēlas pareizais drošības izstrādājums.” 

„Kaspersky” ieteikumi, lai palīdzētu mazajiem uzņēmumiem pārvaldīt savu kiberdrošību, ir šādi.

·         Iemāciet darbiniekiem kiberdrošības pamatus, piemēram, neatvērt un neglabāt datnes no nepazīstamām e-vēstulēm vai vietnēm, jo tās var kaitēt visam uzņēmumam.

·         Regulāri atgādiniet darbiniekiem, kā rīkoties ar konfidenciālu informāciju, piemēram, glabāt tikai uzticamos mākoņpakalpojumos ar ieslēgtu autentifikāciju, neizpaust neuzticamām trešām personām.

·         Īstenojiet likumīgas, no oficiāliem avotiem lejupielādētas programmatūras lietošanu. 

·         Veidojiet svarīgu datu dublējumkopijas un regulāri atjauniniet IT iekārtas un lietotnes, lai izvairītos no neaizlāpītām ievainojamībām, kas var kļūt par pārkāpuma cēloni.

·         Izmantojiet mazajiem uzņēmumiem domātu specializētu kiberdrošības izstrādājumu, kam ir nepieciešama minimāla pārvaldība un kas ļauj darbiniekiem veikt savu pamatdarbu, bet aizsargā no ļaunprogrammatūrām, izspiedējvīrusiem, kontu pārņemšanas, tiešsaistes viltojumiem un krāpšanas. „Kaspersky Small Office Security” aizsargā no ļaunprogrammatūrām un atvērš ļaunprātīgas darbības, palīdz uzturēt datņu serveru aizsardzību, īstenojot paroļu politiku; aizsargā maksājumu informāciju tiešsaistes maksājumu laikā un atļauj šifrēšanu, lai ierīcēs aizsargātu konfidenciālus datus. 

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums