5 lietas, kas jāzina par auto apkopi


Foto: Pixabay.com
Lai automašīna kalpotu ilgi, par to ir jārūpējas, tāpēc regulāra auto apkope ir jāveic ne vien pirms tehniskās apskates apmeklēšanas, bet arī ikdienā. Ir lietas, ko vari paveikt pats, bet ir procesi, ko labāk atstāt profesionāļu rokās. Turklāt, ja nevari atļauties uzreiz novērst kādus bojājumus, neturpini braukt, bet labāk aizņemies – labāk bezprocentu kredīts, nekā slikti funkcionējošs spēkrats. Lūk, vēl piecas patiesības, kas Tev jāzina par auto apkopi.

Ne visas problēmas ir acīmredzamas

Automašīnai ne vienmēr ir acīmredzamas problēmas, bet tas nenozīmē, ka par to nav jārūpējas. Ne vienmēr ir jāgaida, kad par kādu problēmu paziņos lampiņa panelī – dažreiz tas jau būs brīdis, kad automašīnas stāvoklis ir tuvi kritiskam. Tāpēc katru reizi pirms un pēc braukšanas ir jāapskata šādas lietas:

 • Vai automašīnas riepas ir kārtībā, nav redzamas uzpūtušās pumpas un riepas protektors ir vienmērīgs;
 • Vai, iedarbinot auto un braucot ar to, nav dzirdamas kādas mašīnai neraksturīgas skaņas;
 • Vai automašīna iedarbojas bez problēmām;
 • Mašīnām ar automātisko kārbu ir svarīgi novērot, vai ātrumi pārslēdzas vienmērīgi un nemanāmi.

Respektīvi, braucot ar savu automašīnu vienmēr jābūt vērīgam un jāpievērš uzmanība ikvienai aizdomīgai vai nebijušai lietai, jo tā var liecināt par lielāku problēmu auto iekšienē. Ja neesi pārliecināts par saviem novērojumiem, droši piezvani savam automehāniķim un pajautā viņa viedokli par neskaidro jautājumu.

Seko līdzi nobraukumam

Nav noslēpums, ka automašīnas šķidrumi ir regulāri jāuzpilda un filtri regulāri jāmaina, turklāt tiem, kas ikdienā mēro garus ceļa gabalus, šī maiņa var būt biežāka nekā tehniskās apskates apmeklējums. Vienmēr seko līdzi aktuālajam nobraukumam un piefiksē, kurā brīdī, kas ir mainīts. Atceries, ka tiek rekomendēta:

 • Dzinēja eļļas maiņa ik pēc 15000km;
 • DSG automātisko kārbu eļļas maina ik pēc 60000km;
 • Aizdedzes sveču maiņa vēlama ap 90000-150000km.

Savukārt bremžu šķidruma maiņa ik pēc 2 gadiem, bet antifrīza līmenis ir vienkārši jāapskata ikdienā. Protams, ja Tu savu auto labo oficiālajā servisā, un Tev vēl arvien ir garantijas remonts, tad par šiem jautājumiem liec uztraukties servisa speciālistiem. Taču, ja Tavs auto ir lietots un to ved labot pie paziņām, par visu mērījumu piefiksēšanu atbildīgs esi Tu pats.


Foto: Pixabay.com

Uz servisu – katru sezonu

Atbildīgs auto īpašnieks mūsu platuma grādos zina, ka automašīnas apkope jāveic pie katras sezonas nomaiņas. Vieglāk to atcerēties tiem, kas nebrauc ar vissezonas riepām, bet gan maina tās atbilstoši sezonai. Līdz ar riepu maiņu vienmēr ir jāpārbauda masīnas riteņu savērsums, der apskatīt bremzes un novērtēt automašīnas ritošo daļu. Ja vasarā esi daudz braukājis pa bedrainiem lauku ceļiem, pastāv liela iespējamība, ka mašīnas ritošajai daļai vajag steidzami apkopi. Savukārt ziemā jārēķinās, ka sniegs un ledus kombinācijā uz ceļiem kaisīto sāli var krietni palielināt mašīnas koroziju.

Tātad galvenās lietas, kas jāievēro, veicot mašīnas apkopi vasaras periodā:

 • Jāpārliecinās, ka automašīna ir aprīkota ar karstumizturīgām riepām;
 • Nepieciešams veikt kondicionēšanas sistēma dezinfekcija, lai atvēsinot mašīnu nebūtu jāelpo pa ziemu sakrājušās baktērijas;
 • Daudz biežāk ir jāpārbauda dzesēšanas šķirduma daudzums, jo karstā vasarā tas tērējas daudz ātrāk.

Savukārt ziemai automašīna jāsagatavo īpaši rūpīgi, ņemot vērā, ka laika apstākļi Latvijā ir diezgan neprognozējami:

 • Nepieciešama virsbūves sagatavošana ziemai un gaidāmajiem ssmilšu un sāls uzbrukumiem;
 • Jāveic ritošās daļas pārbaude;
 • Jāpārbauda, vai pretslīdes sistēma darbojas labi, jo ziemā tā atkal kļūst aktuāla;
 • Jāpārliecinās, ka tiek lietoti ziemas apstākļiem piemēroti automašīnas šķidrumi.

Labo visu uzreiz un kvalitatīvi

Izteiciens “Skopais maksā divreiz” tieši attiecās uz automašīnu labošanu – ja centīsies uz to ietaupīt vai remontus atlikt, tad tas var smagi atspēlēties pašam. Pirmkārt, atliekot remontu uz vēlāku laiku, jo mašīna taču uz priekšu brauc, var esošo problēmu pārvērst par vairākām problēmām. Siktākajā gadījumā mašīnas tehniskās problēmas var pat apdraudēt Tavu un līdzcilvēku drošību.

Otrs jautājums ir par remontā izmantoto detaļu kvalitāti. Protams, domājot īstermiņā, Tu iespējams gribēsi izmantot pēc iespējas lētākas detaļa, lai mašīnas remonts konktētajā brīdī izmaksātu mazāk. Tomēr labāk noskaidro, vai dārgākajām detaļām nav pieejams bezprocentu kredīts, nevis iegādājies Ķīnā ražotu detaļas pakaļdarinājumu.


Foto: Pixabay.com

Aizņemies, nevis riskē

Ja ar automašīnu pārvietojies ikdienā, brīdī, kad kaut kas ir jālabo vai jāveic kārtējā sezonas apkope, Tu nedrīksti riskēt ar savu drošību un atcelt plānoto servisa apmeklējumu finanšu problēmu dēļ. Labāk sameklē, kur pieejams bezprocentu kredīts Tavu vajadzību apmierināšanai. Labāk pameklējot iespējams atradīsi, kur pieejams bezprocentu kredīts kādai Tev vajadzīgai automašīnas detaļai. Ja šāds kredīts bez procentiem neatrodas, tad iespējams jāapskata bezprocentu kredīts internetā. Visdrīzāk kredīts bez procentiem Tev būs pieejams, ja:

 • Aizņemsies pie konkrētā aizdevēja pirmo reizi;
 • Būsi ar tīru kredītvēsturi un atbilstošiem regulārajiem ienākumiem;
 • Neaizņemsies pārāk lielu summu uz pārāk ilgu laiku.

Šāds bezprocentu kredīts var būt atmaksājams gan vienā maksājumā, gan pakāpeniski. Pievērs uzmanību arī tam, kādā gadījumā bezprocentu kredīts Tev tomēr izmaksās papildus naudu – visdrīzāk tas būs tad, ja vēlēsies to pagarināt. Iepazīsties rūpīgi ar visiem akcijas piedāvājuma noteikumiem, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem nākotnē.

Bezprocentu kredīts var būt labs risinājums, ja steidzami jānopērk kāda auto detaļa, jāiegādājas jaunas riepas vai jāapmaksā neplānoti liels autoservisa rēķins. Tomēr jārēķinās, ka bezprocentu kredīts pārsvarā būs pieejams vien dažu simtu eiro apmērā un var būt jāatdod viena vai dažu mēnešu laikā. Tāpēc, ja automašīnai nepieciešams nopietnāks remonts, iespējams bezprocentu kredīts nav īstais risinājums un jāizvēlās maksas kredīts par lielāku summu. Protams, visprātīgākais ir veidot uzkrājumus, un rezervēt noteiktu summu tieši regulārai auto apkopei, tomēr nekad nevar zināt, kad no Tevis neatkarīgu iemeslu dēļ var rasties nepieciešamība automašīnas remontam atvēlēt lielākus līdzekļus, nekā plānots iepriekš.

Pats galvenais – vienalga vai plānots kredīts bez procentiem vai ar – atceries aizņemties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas aizdevumu atmaksāt noteiktajā termiņā un pilnā apmērā!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums