Vai jūsu paroles glabājas droši? "Kaspersky" konstatējis, ka 2019. gadā par 60 % audzis paroļu zagļu uzbrukumiem...

Vai jūsu paroles glabājas droši? "Kaspersky" konstatējis, ka 2019. gadā par 60 % audzis paroļu zagļu uzbrukumiem pakļauto lietotāju skaits

2019. gada 25. jūlijā

2019. gadā ievērojami biežāk tiek izmantoti tā dēvētie paroļu zagļi — ļaunprogrammatūras, kas ievāc patērētāju digitālos datus. "Kaspersky" apkopotā informācija liecina, ka šo zagļu uzbrukumiem pakļauto lietotāju skaits ir pieaudzis no nepilniem 600 tūkstošiem 2018. gada pirmajā pusē līdz vairāk nekā 940 tūkstošiem tai pašā 2019. gada periodā.

Paroļu zagļprogrammatūra (PSW) ir viens no galvenajiem ieročiem kibernoziedznieku arsenālā, lai kaitētu lietotāju konfidencialitātei. Šī veida ļaunprogrammatūra ar dažādām metodēm ņem datus tieši no lietotāju tīmekļa pārlūka. Bieži vien šīs ziņas ir konfidenciālas un ietver piekļuves informāciju tiešsaistes kontiem, kā arī finansiālus datus, piemēram, saglabātās paroles, automātiskās aizpildīšanas datus un saglabāto maksājumu karšu informāciju. 

Turklāt dažas šī veida ļaunprogrammatūru saimes ir paredzētas pārlūka sīkdatņu, lietotāja datņu no noteiktas atrašanās vietas (piemēram, lietotāja darbvirsmas), kā arī lietotņu, piemēram, ziņapmaiņas pakalpojumu, datņu zagšanai. 

Pēdējos sešos mēnešos „Kaspersky” ir novērojis šo zagļu lielu aktivitāti Eiropā un Āzijā. Visbiežāk šīs ļaunprogrammatūras ir uzbrukušas lietotājiem Krievijā, Indijā, Brazīlijā, Vācijā un ASV. 

Viens no visplašāk izplatītajiem zagšanas Trojas zirgiem bija daudzfunkcionālais „Azorult”, kas tika konstatēts vairāk nekā 25 % visu to lietotāju datoru, kas pārbaudes periodā bija saskārušies ar paroļu zagļprogrammatūras veida Trojas zirgu.

„Mūsdienu patērētāji kļūst arvien aktīvāki tiešsaistē un saprotamu iemeslu dēļ izmanto internetu, lai veiktu daudzus ikdienas uzdevumus. Tas aizpilda viņu digitālos profilus ar aizvien vairāk datu un informācijas un padara viņus par ienesīgiem noziedznieku upuriem, jo vēlāk šīs ziņas var visdažādākajos veidos pārvērst peļņā. Ja paroles un akreditācijas dati tiek droši glabāti, patērētāji var izmantot iecienītos tiešsaistes pakalpojumus ar pārliecību, ka viņu informācija netiks apdraudēta. Turklāt to vajadzētu atbalstīt ar drošības risinājuma ieinstalēšanu, jo nav iespējams būt pārāk piesardzīgam,” norāda „Kaspersky” drošības pētnieks Aleksandrs Jerjomins.

„Kaspersky” iesaka patērētājiem ievērot šos padomus, lai nodrošinātu, ka paroles un citi akreditācijas dati paliek drošībā.

·         Neizpaudiet paroles vai personisko informāciju draugiem vai ģimenes locekļiem, jo viņi var neviļus padarīt šos datus neaizsargātus pret ļaunprogrammatūrām. Nepublicējiet tos forumos vai sociālo mediju kanālos.

·         Vienmēr instalējiet atjauninājumus un ielāpus, lai nodrošinātu aizsardzību pret jaunākajām ļaunprogrammatūrām un apdraudējumiem.

·         Sāciet izmantot stipru drošības risinājumu, piemēram, „Kaspersky Password Manager”, kas ir paredzēts paroļu un personiskās informācijas, tostarp pasu, autovadītāja apliecību un bankas karšu, drošai glabāšanai. 

Kā kibernoziedznieki izmanto ļaunprogrammatūras, lai zagtu paroles un citu konfidenciālu informāciju, vairāk lasiet vietnē Securelist.com

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Papildu informācija 

www.kaspersky.com

„Kaspersky”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums