Aizsargāt kosmosu: "Kaspersky" mācīs kiberdrošību kosmonautiem

2019. gada 2. jūlijā
"Kaspersky" ar lepnumu informē par uzsākto sadarbību ar Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas pētniecības un izmēģinājumu centru — tieši šeit Zvaigžņu pilsētiņā kosmonauti no visas pasaules gatavojas doties kosmosā. Šīs sadarbības ietvaros uzņēmums noturēs īpašas mācības kosmonautiem, kā arī centra IT speciālistiem, lai iepazīstinātu viņus ar pašreizējo kiberdrošības situāciju.

Progresīvās tehnoloģijas aktīvi virza kosmosa izpēti un apguvi, un ir svarīgi, lai nozare vienmēr ir aizsargāta. Tagad, kad kiberuzbrukums parastā ikdienā var dārgi izmaksāt un izraisīt ārkārtējas sekas, līdzīgi apdraudējumi kosmosa nozarē var būt vēl postošāki. „Kaspersky” rīko īpašas kiberdrošības mācības, kurās pasaules ievērojamākie drošības eksperti no Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas (GReAT) iepazīstina pašreizējos un topošos kosmonautus, kā arī nozares speciālistus ar svarīgākajiem kiberdrošības pamatiem. Šeit viņi nostiprina zināšanas par drošu kosmosa izpēti. Šajās mācībās klausītāji apgūs plašu tematu loku, piemēram, iepazīs kosmosa nozarē pastāvošos dažādu veidu kiberdraudus, uzzinās, kam uzbrūk kibernoziedznieki, kā arī tiks informēti par dažādiem kiberuzbrukumu paņēmieniem.

„Roskosmosa” uzņēmums Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas pētniecības un izmēģinājumu centrs, kas atrodas Zvaigžņu pilsētiņā Krievijā, ir pasaules līmeņa mācību iestāde, kas sadarbojas ar vairāku valstu kosmosa aģentūrām, piemēram, ASV Valsts aeronautikas un kosmosa pārvaldi, Kanādas Kosmosa aģentūru, Eiropas Kosmosa aģentūru, Japānas Kosmosa izpētes aģentūru un citām. Tieši šajā centrā kosmonauti pabeidz mācības un nokārto svarīgākos pirmslidojuma galaeksāmenus pirms došanās uz starptautisko kosmosa staciju.

Mēs ar lepnumu atbalstām šo centru, kas ir dibināts pašos kosmosa izpētes pirmsākumos un tagad sagatavo astronautus no visas pasaules. Mums ir ļoti interesanti iesaistīties zinātnes progresa virzībā — cilvēces nemitīgajā kustībā priekšup (un augšup, un ārup!),” sacīja „Kaspersky” vadītājs Jevgeņijs Kasperskis. „2012. gadā es apmeklēju Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas centru, lai dotos ekskursijā un iepazītos ar neparastiem izmēģinājumiem, ko veic astronauti, lai sagatavotos ceļošanai kosmosā. Tā patiešām ir izcila un ļoti svarīga iestāde cilvēka kosmosa izpētes nozarē.”

Jurija Gagarina centrs jau gandrīz 60 gadus atbalsta pilotētu kosmosa izpēti. Tas bija pasaulē pirmā cilvēka lidojuma kosmosā priekšpostenī un kopš tā laika ir pārraudzījis citus sasniegumus, piemēram, pirmās kosmonautes lidojumu, pirmo iziešanu atklātā kosmosā un regulārus lidojumus kosmosa stacijās. Ar oriģinālu infrastruktūru, ko veido dažādi trenažieri, centrs organizē kosmonautu atlasi, mācības un medicīnisko pārbaudi. Šo trenažieru vidū ir centrifūga — viens no grūtākajiem pārbaudījumiem, lai noskaidrotu kosmonautu reakciju un panesību palielināta paātrinājuma apstākļos, kas pārsniedz Zemes gravitācijā piedzīvojamos līmeņus.

Mēs ļoti priecājamies, ka esam izveidojuši lietišķu sadarbību ar atzītu informācijas drošības jomas līderi,” uzsvēra Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas pētniecības un izmēģinājumu centra vadītājs Pāvels Vlasovs. „Mūs vieno unikalitāte, kā arī centieni būt pirmajam un labākajam. Lai gan mēs strādājam atšķirīgās jomās, mums ir kopīgas vērtības, kuru pamatā ir aizraušanās ar savu darbu, inovācijas un vēlme sasniegt nospraustos mērķus. Esmu pārliecināts, ka ar šāda starptautiska uzņēmuma, kāds ir „Kaspersky”, atbalstu Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas centrs spēs sasniegt jaunus apvāršņus pilotētu kosmosa programmu nodrošināšanā.”

„Kaspersky” ir uz nākotni orientēts uzņēmums, tāpēc nepārtraukti atbalsta ar zinātni un kosmosa izpēti saistītas iniciatīvas. Piemēram, kopš 2016. gada uzņēmums atbalsta starptautisko festivālu „Starmus”, kas apvieno zinātni, mākslu un mūziku, pulcējot ievērojamus zinātniekus, izcilus māksliniekus un leģendārus kosmosa pētniekus, lai iedvesmotu un izglītotu nākamo dižo prātu paaudzi. „Starmus” piektais izlaidums norisinājās Šveices Federālajā tehnoloģiju institūtā Cīrihē līdz 2019. gada 29. jūnijam. „Kaspersky” kopā ar žurnālu „Monocle” veido kosmosa un kiberdrošības nākotnei veltītu audioraidījumu sēriju. Audioraidījumi ir pieejami internetā šeit https://monocle.com/radio/shows/a-giant-leap/.

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Par Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas pētniecības un izmēģinājumu centru

Vairāk nekā 59 pastāvēšanas gadu laikā „Roskosmosa” uzņēmums Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas pētniecības un izmēģinājumu centrs ir izstrādājis oriģinālu sistēmu, kā sagatavot kosmonautus lidojumam. Tagad centram ir moderna tehniskā bāze, un tas var lepoties ar panākumiem ne tikai kosmonautu sagatavošanas, bet arī jaunās paaudzes izglītošanas jomā. Kopš 2012. gada darbojas oriģinālais Kosmosa centrs. Izmantojot visjaunākās tehnoloģijas, tiek veikta skolēnu, studentu un jauno speciālistu sākotnējā un profesionālā sagatavošana. Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas pētniecības un izmēģinājumu centra galvenās darbības jomas ir atbalsts pilotētām kosmosa programmām, pētniecība un izstrāde kosmosa izpētes un kosmosa tehnoloģiju izveides jomā, apkalpju sagatavošana, kosmonautu drošība orbītā un kosmonautu rehabilitācija pēc lidojumiem kosmosā. Uzziniet vairāk vietnē www.gctc.su.

Papildu informācija 

www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums