Drons - 21. gadsimta tehnika ar ko pacelties spārnos!


Foto: Shutterstock.com
Siltajā sezonā debesīs var pamanīt ne tikai putnus un mākoņus, bet arī dronus – multifunkcionālas lidojošās ierīces, ko tagad izmanto ne tikai spēlēm, bet arī dažādiem darba uzdevumiem. Mūsdienās bez droniem neiztiek ne armija, ne profesionāls fotogrāfs, bet, ja drons vēl joprojām ir Tev nezināms rīks, lasi tālāk un uzzini, kādiem nolūkiem lieto dronus, un kā atšķiras dronu veidi!

Vai pamani dronu darbu ikdienā?

Pirmie dronu lietotāji bija karavīri, kas izmantoja tālvadības lidojošās ierīces objektu novērošanai. Tagad bez droniem neiztiek neviena moderna armija, taču, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, droni ir atraduši pielietojumu arī mierīgā dzīvē. Lūk, vien dažas nozares, kas aktīvi izmanto dronus efektīvākam darbam:

 • glābšanas dienesti. Dabas katastrofas un citas nelaimes nereti liedz glābējiem personīgi pārbaudīt teritoriju, bet ar kameru aprīkotais drons palīdz novērtēt kaitējumu mērogu un saplānot glābšanas aktivitātes;
 • dzīvnieku aizsardzība. Dabas parki un rezervāti aizņem milzīgu teritoriju, ko vislabāk ir uzraudzīt no gaisa. Ar dronu palīdzību var sekot līdzi dzīvnieku pārvietošanās maršrutiem un pamanīt malu medniekus;
 • veselības aprūpe. Droni piegādā medikamentus un pārējās veselības aprūpes preces citādi grūti sasniedzamajos reģionos: džungļos, tuksnešos, nemieru skartajās teritorijās;
 • atkritumu savākšana. Ne visi droni ir lidojošie, īpašām vajadzībām tiek ražotas arī peldošas tālvadības ierīces, kas savāc atkritumus ūdenstilpēs;
 • pārtikas un ēdienu piegāde. Dažos reģionos droni ir tikpat ierasti kā velokurjeri. Lidojošām ierīcēm netraucē sastrēgumi, tāpēc tiem var uzticēt ēdienu piegādi pat uz attālām adresēm;
 • pilsētplānošana. Droni ir neaizvietojami cīņā ar sastrēgumiem un jaunu dzīvojamo rajonu plānošanā – tie sniedz uzskatāmu pilsētas dzīves ainu un palīdz noteikt, kur virzīt transporta plūsmas un kā attīstīt teritorijas.

Tie ir tikai daži dronu izmantošanas piemēri, taču daudziem drons tomēr asociējas nevis ar sarežģītiem uzdevumiem, bet ar izklaidi. Drons nav gluži rotaļlieta, taču tas spēj dāvāt prieka pilnus brīžus gan bērniem, gan pieaugušajiem.


Foto: Shutterstock.com

Drons – spēļmantiņa tehnoloģiju entuziastiem no 7 līdz 70

Droni ikdienas izmantošanai iedalās divās kategorijās:

 • rotaļu droni bērniem – vienkāršākais dronu veids, bez kameras. Bērnu drons ir alternatīva tālvadības rotaļlietām, kas aizraus ikvienu bērnu ar interesi par tehnoloģijām;
 • droni ar kameru – atkarībā no kameras specifikācijām, var uzņemt vidējas un augstas kvalitātes foto un videomateriālus no dažādiem rakursiem. Ar dronu palīdzību ikviens cilvēks var iejusties režisora lomā un veidot aizraujošus video, kas noteikti izpelnīsies simpātijas sociālajos tīklos.

Pateicoties plašām izmantošanas iespējām, droni ir pieejami lietotājiem ar visdažādākajām finanšu iespējām. Bērnu spēlēm var iegādāties budžeta dronu, kas cenas ziņā ir līdzvērtīgs vienam kafejnīcas apmeklējumam, bet nopietniem mērķiem ir piemēroti dārgāki, tehniski aprīkoti modeļi. Un pats patīkamākais ir tas, ka šo nākotnes tehniku tagad piedāvā interneta veikali, tāpēc ideālu dronu var piemeklēt savas mājas komfortā.


Foto: Shutterstock.com

Droni spēlēm un darbam: 50+ modeļu 1a.lv veikalā

Lai gan drons ir apliecinājums sarežģīto tehnoloģiju attīstībai, drona izvēle nebūt nav grūta. Interneta veikalā 1a.lv dronu modeļus var atlasīt pēc svarīgākajiem parametriem:

 • cenas un ražotāja;
 • lidojuma ātruma un laika;
 • darbības rādiusa;
 • vadības tipa;
 • pieslēguma veida.

Modeļu apraksti un īsa pamācība drona iegādē palīdzēs neapjukt tehniskajos raksturojumos un izvēlēties dronu, kas priecēs visus ģimenes locekļus gadiem ilgi.

Vasara ir divreiz patīkamāka, ja vari izbaudīt līdz šim nepieredzētas sajūtas. Drons nevar pacelt Tevi spārnos, taču tas uzdāvina lidojuma prieku gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ienāc 1a.lv interneta veikalā, izvēlies dronu un dodies iepazīt pasauli!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums