BITE: šogad trīs reizes palielinājies antivīrusa fiksēto drošības risku skaits


public. foto
Šogad pirmo četru mēnešu laikā antivīrusa, kas darbojas mobilo sakaru operatora BITE tīklā, reģistrēto drošības risku skaits ir palielinājies trīs reizes, salīdzinot ar identisku periodu pērn. Kopumā tas šajā laikā reģistrējis vairāk nekā 65 miljonus drošības risku. Savukārt reklāmas internetā un dažādās mobilajās aplikācijās ir kļuvušas par platformām, kur strauji palielinās kiberdrošības risku skaits.

Palielinoties tehnoloģiju nozīmei cilvēku ikdienā, arī kibernoziedznieki aktīvi meklē arvien jaunus veidus, kā paveikt dažādus noziegumus interneta vidē, piemēram, iegūt pieejas internetbankai, izspiest naudu, nozagt sensitīvu informāciju un datus u.tml. Pasaules Ekonomikas foruma (World Economic Forum) mājas lapā publicētā informācija par kibernoziegumu tendencēm 2019. gadā liecina, ka aptuveni 60% krāpšanās gadījumu tiešsaistē notiek mobilajās ierīcēs, turklāt vairums jeb 80%, izmantojot mobilās aplikācijas.

Līdzīgas tendences novēro arī BITE, un pērn antivīruss, kas darbojas operatora tīklā, mobilajos telefonos un planšetdatoros fiksējis vidēji 7,5 miljonus drošības risku mēnesī, savukārt šogad – vidēji 16 miljonus drošības risku mēnesī, kas ir divas reizes vairāk.

 

“Šobrīd mobilie telefoni un planšetdatori piedāvā tās pašas iespējas, ko kādreiz spēja tikai datori, piemēram, iepirkties tiešsaistē, izmantot internetbanku, uzrakstīt e-pastu u.tml. Lai gan antivīrusa uzstādīšana datorā šķiet pašsaprotama, mums arvien vairāk ir jādomā par savu mobilo ierīču drošību. Tirgū antivīrusa risinājums mobilajām ierīcēm tiek piedāvāts vien pāris gadus, tomēr jau līdz šim tas ir atvairījis ļoti daudz potenciālo draudu. BITES Antivīrusa ziņojumu skaitam strauji augot šī gada pirmajos mēnešos, ir skaidrs, ka nākotnē, mobilās ierīces būs vēl biežāks kibernoziegumu mērķis,” stāsta BITES mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

Kā ziņo starptautiskā nevalstiskā organizācija Interneta drošības centrs (Center for Internet Security, Inc.), starp šogad izplatītākajiem riskiem, kas skar arī mobilās ierīces, ir, piemēram, ar vīrusiem “inficēti” faili, kas tiek nosūtīti e-pastos vai ar saziņas mobilo aplikāciju palīdzību (“WhatsApp”, “Messenger” u.c.), jeb kaitnieciskās programmatūras. Tāpat bieži izplatīti ir pikšķerēšanas gadījumi, kad ierīces lietotājs saņem aizdomīgus datu un informācijas pieprasījumus, piemēram, aicinājumu nosūtīt savas kredītkartes numuru vai internetbankas lietotājvārdu un paroli. Aizvien populāri ir arī kibernoziedznieku mēģinājumi uzlauzt ierīces, bez atļaujas iegūstot piekļuvi sistēmai vai atšifrējot tās paroli.

Papildus tam, D. Šmite uzsver, ka kibernoziedznieki ne tikai “pilnveido” vīrusu, kaitniecisko programmatūru un citu savas darbības rīku tehnoloģiskos aspektus, bet arī seko līdzi dažādiem iedzīvotāju dzīvesveida paradumiem, ko viņi tālāk izmanto noziedzīgu darbību realizēšanai. Piemēram, tā tiek izmantota sabiedrībā plaši izplatīta tendence arvien vairāk iepirkties internetā un mobilajās aplikācijās, kas veicina kibernoziegumu attīstību šajās platformās.

BITES Antivīruss ir izstrādāts un tiek nodrošināts sadarbībā vienu no pasaules vadošajiem informācijas tehnoloģiju drošības uzņēmumiem “Fortinet”. Jaunākajā šīs kompānijas IT drošības risku apskatā norādīts, ka reklāmas internetā un dažādās mobilajās aplikācijās ir kļuvušas par platformām, kur strauji palielinās kiberdrošības risku skaits. Tas novērojams gan Eiropā, gan citviet pasaulē. Būtisku impulsu dažādu drošības risku skaita pieaugumam tiešsaistes reklāmās devusi kaitniecisko programmatūru spēja “inficēt” mobilās aplikācijas, kas pieejamas arī oficiālajos to veikalos.

“Ņemot vērā pieaugošos riskus, pašlaik jau katrs otrais uzņēmuma klients izmanto mūsu antivīrusa pakalpojumu mobilajos telefonos, un prognozējams, ka šo klientu skaits tikai palielināsies,” tā D. Šmite.

Par BITI:

BITE ir straujāk augošais mobilo sakaru operators Latvijā, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina mūsdienīgus, inovatīvus, klientu vēlmēm un vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. Tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstībā uzņēmums ik gadu investē aptuveni 10% apgrozījuma. Šobrīd jaudīgais BITES 4G internets ir pieejams jau 99% valsts iedzīvotāju.

BITE
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums