Vairāk nekā 900 tūkstoši lietotāju gadā saskaras ar viltus videospēlēm, kas izplata ļaunprogrammatūru

"Kaspersky" noskaidrojis, ka kibernoziedznieki izmanto augošo pieprasījumu pēc videospēlēm, izplatot ļaunprogrammatūru ar populārāko spēļu viltus eksemplāriem. 12 mēnešos no 2018. gada jūnija sākuma līdz 2019. gada jūnija sākumam šādus uzbrukumus ir piedzīvojuši vairāk nekā 930 tūkstoši lietotāju. Vairāk nekā trešdaļa uzbrukumu pievērsās tikai trim spēlēm.

Videospēles pastāv jau sen, bet interneta jauda ir paātrinājusi to izaugsmi un attīstību. Tagad aptuveni desmitdaļa pasaules iedzīvotāju spēlē tiešsaistes spēles. Tāpat kā citi digitālās izklaides veidi, arī videospēles ir neaizsargātas pret ļaunprātīgu izmantošanu, piemēram, autortiesību pārkāpumiem un pretlikumīgiem torentu ceļrāžiem, taču tās saskaras ar vēl kādu augošu apdraudējumu: to zīmola krāpniecisku izmantošanu, lai slēptu ļaunprogrammatūras izplatīšanu. Daudzas populārākās videospēles tiek mitinātas digitālās izplatīšanas platformās. Tās ne vienmēr var noteikt, vai augšupielādētās programmatūras datnes ir īstas spēles datnes vai nomaskēti ļaunprogrammatūras paraugi.

„Kaspersky” pētnieki nolēma rūpīgāk aplūkot inficētās datnes, kas konstatētas 2018. gadā un 2019. gada pirmajā pusē. Ļaunprātīgi izmantoto spēļu saraksta pirmajā vietā bija „Minecraft”. Par šo spēli nomaskēta ļaunprogrammatūra veidoja aptuveni 30 % uzbrukumu, kam bija pakļauti vairāk nekā 310 tūkstoši lietotāju. Otrajā vietā ierindojās „GTA 5”, kas bija vērsta pret vairāk nekā 112 tūkstošiem lietotāju. Ceturto vietu ieņēma „Sims 4” ar gandrīz 105 tūkstošiem cietušo lietotāju.

Pētnieki norādīja, ka ir pamanīti noziedznieki, kas cenšas iekārdināt lietotājus lejupielādēt ļaunprātīgas datnes, kas nomaskētas par neizlaistām spēlēm. Tika pamanīti vismaz 10 neizlaistu spēļu viltojumi, turklāt 80 % konstatējumu bija pievērsušies „FIFA 20”, „Borderlands 3” un „Elder Scrolls 6”.

„Mēs jau mēnešiem novērojam, ka noziedznieki lietotāju apmulsināšanai izmanto izklaidi. Tie var būt populāri televīzijas raidījumi, filmu pirmizrādes vai populāras videospēles. Tas ir viegli saprotams — ļaudis var būt mazāk modri, kad vēlas tikai atpūsties un izklaidēties. Ja viņi neiedomājas, ka atradīs ļaunprogrammatūru kādā izklaidē, ko ir izmantojuši jau gadiem, tad, lai gūtu panākumus, par infekcijas vektoru nebūs jāizmanto sarežģīts apdraudējums. Mēs aicinām visus nezaudēt modrību, izvairīties no neuzticamām digitālajām platformām un aizdomīga paskata piedāvājumiem, ieinstalēt drošības programmatūru un regulāri veikt visu spēlēm izmantoto ierīču drošības pārbaudi,” sacīja „Kaspersky” drošības pētniece Marija Fjodorova.

Lai nekļūtu par tādu ļaunprogrammatūru upuri, kas uzdodas par videospēlēm, „Kaspersky” iesaka rīkoties šādi.

  • Izmantojiet tikai īstus pakalpojumus ar pārbaudītu reputāciju.
  • Pievērsiet īpašu uzmanību vietņu autentiskumam. Neapmeklējiet vietnes, kas ļauj lejupielādēt videospēles, kamēr neesat pārliecināts, ka tās ir īstas un adrese sākas ar https. Pirms lejupielādes sākuma pārliecinieties, ka vietne ir īsta, atkārtoti pārbaudot vietrāža URL formātu vai uzņēmuma nosaukuma pareizrakstību.
  • Nenoklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm, piemēram, ja tiek solīta iespēja spēlēt spēli, kas vēl nav izlaista.
  • Izmantojiet stipru drošības risinājumu, piemēram, „Kaspersky Security Cloud”, lai nodrošinātu visaptverošu aizsardzību pret visdažādākajiem apdraudējumiem.

Visu pārskatu lasiet satura centrā.

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

 

Papildu informācija 

www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums