Noslēgusies Radošo industriju inkubatora sestā uzņemšana


Babbit_lifestyle.public. foto
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā noslēdzies jau sestais biznesa ideju atlases konkurss atbalsta un pakalpojumu saņemšanai radošajās nozarēs. Sestajā uzņemšanā uzņemti 7 uzņēmumi inkubācijas un 19 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā. Papildu modes, tekstila, produkta dizaina, mūzikas un IT nozarēm klāt pievienojušās arī jaunas un līdz šim inkubatorā maz pārstāvētas nozares — mediji un izdevējdarbība.

«Esam gandarīti, ka interese par Radošo industriju inkubatoru joprojām pieaug pavasara uzņemšanā noklausījāmies rekordlielu prezentāciju skaitu, šoreiz – 77. Uzņēmumiem ideju netrūkst, tās kļūst arvien interesantākas un pārliecinošākas. Šoreiz spēcīgākās izrādījās idejas, kas radītas bērniemkomentē LIAA Radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa, atzīmējot, ka nākamo pieteikumu pieņemšanu plānots uzsākt 30. augustā.

Šajā reizē pirmsinkubācijā ir pievienojušies jauni, līdz šim inkubatorā nebijuši jomu pārstāvji, piemēram, palīglīdzeklis cilvēkiem ar viegliem kustību traucējiem un senioriem, apsveikumu rakstīšanas platforma, baleta treniņu rokasgrāmata, komiksu mākslinieku platforma un citas idejas.

Inkubācijas programmā kopā uzņemti 7 jaunie uzņēmēji, to vidū «Gamechanger Audio» ,kas jau guvuši starptautisku atpazīstamību ar PLUS un PLASMA efektu pedāļiem, kas piesaista uzmanību ne tikai ar unikālo skanējumu, bet arī ar produkta dizainu. «Gamechanger Audio» apvienojoties elektronikas inženieriem un mūziķiem, uzņēmumam jau izdevies radīt inovatīvas audio efektu ierīces, ko pieprasa atzītas rokzvaigznes visā pasaulē.

Inkubatorā mūzikas nozari pārstāv arī «Babbit» - skaņu sistēma, kas radīta pirmsskolas vecuma bērniem. Tā ļauj pašiem mazākajiem ģimenē patstāvīgi straumēt mūziku no «Spotify», neizmantojot ekrānus. «Babbit» komanda ir izveidojuši Put2Play risinājumu, kas ļauj bērniem vadīt iekārtu un izvēlēties mūziku vienkāršā veidā - novietojot īpašās mūzikas kartītes uz iekārtas. Savukārt vecāki caur aplikāciju šīm kartītēm var piesaistīt jebkuru saturu (dziesmas, izlases, albumus, pasakas) no Spotify vai MP3.

Uzņēmums «Charlatan» drīzumā piedāvās tirgū attīstošas un inovatīvas funkcionālā dizaina mēbeles bērnudārziem un rotaļu stūrīšiem publiskās vietās. Jaunākajai mērķauditorijai piemērotu produktu ir izstrādājis arī «Beloved Boards» - izglītojošu bērnu rotaļlietu ražotājs. Uzņēmums ražo koka aktivitāšu dēļus bērniem no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem.

«Cosmograph» piedāvā attīstošu zīmēšanas rotaļlietu. Tā ir paredzēta gan pieaugušiem, lai atrastu jaunas iedvesmas un pilnveidot zīmēšanas pieredzi, gan bērniem, lai attīstītu motoriku un iegūt jaunās zīmēšanas prasmes. Turklāt, tā ir ekoloģiska rotaļlieta.

 

Platforma «Efectio» uzņēmumiem piedāvā piedzīvojumiem bagātus izaicinājumus, lai veicinātu jautru, praktisku, sociāli noderīgu un veselīgu ieradumu rašanos starp darbiniekiem.

«Tuta Media» veido ekrāna saturu vismazākajiem - mīļu un izglītojošu seriālu bērniem vecumā no 1 - 4 gadiem. «Tutas lietas» šobrīd ir pati skatītākā pārraide LMT viedtelevīzijā un kļūst aizvien populārāka tiešsaistes platformā Youtube.com. Radītais raidījumu cikls ir iemantojis arī plašu popularitāti latviešu diasporā ārpus valsts robežām un no 2019.gada rudens būs pieejams arī sabiedriskajā televīzijā LTV1.

Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2019. gada 30. augustā. Kā ierasts LIAA Radošo industriju inkubators īsi pirms uzņemšanas rīkos informatīvus pasākumus, kuru laikā stāstīs par pieteikšanās procesu un ieguvumus no dalības inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta programmās. Informācija par gaidāmajiem pasākumiem tiks publicēta inkubatora Facebook lapā un LIAA mājaslapā.


 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums