Kaspersky Lab: par kiberdraudu biežāko mērķi kļuva «Troņu spēles» noslēguma sezonas 3. sērija


public. foto
2019. gada 24. maijā
Kaspersky Lab pētnieki norāda, ka «Troņu spēles» astotajā un pēdējā sezonā ir piedzīvoti ar to saistītas kibernoziedzīgās darbības uzplūdi. Katras sērijas pirmizrādi pavadīja gara uzbrukumu virkne, kas bija vērsta pret lietotājiem, kuri centās lejupielādēt tikko izlaisto sēriju, bet tās vietā saņēma ar sērijas nosaukumu nomaskētu ļaunprogrammatūru. Izrādījās, ka visas sērijas nav vienlīdz indīgas — 3. sērija izraisīja vislielāko skaitu konstatēto mēģinājumu uzbrukt lietotājiem, sasniedzot maksimālo līmeni 3000 uzbrukumu dienā.

Kopumā, rūpīgi pārbaudījuši saistītās ļaunprātīgās darbības visas astotās sezonas laikā, Kaspersky Lab pētnieki noskaidroja, ka vidējais uzbrukumu skaits lietotājiem ar ļaunprogrammatūru, kas nomaskēta par «Troņu spēles» sēriju, bija aptuveni 300–400 dienā. Trīs četras dienas pēc katras jaunas sērijas iznākšanas šis skaitlis bija ievērojami lielāks — aptuveni 1200, tas ir, ļaunprātīgā darbība pastiprinājās trīs līdz četras reizes.

Cits ar «Troņu spēli» saistīts uzbrukumu virziens ir straumēšanas vietnes, kas aicina lietotājus par brīvu noskatīties jaunizlaistās «Troņu spēles» sērijas, bet patiesībā ir paredzētas konfidenciālu datu izvilkšanai no lietotājiem. Parasti tiešsaistes atskaņotāja ikona parāda skatu no seriāla un novirza upuri uz reģistrācijas lapu, kur pēc tam prasa bankas kartes informāciju ar CVC/CVV kodu, apgalvojot, ka tas nepieciešams tikai apstiprināšanai. Pētnieki norāda uz līdzību starp šo shēmu un nesenajām krāpšanām saistībā ar «Atriebēju» jaunāko filmu.

«Mēs novērojam kopīgu taktiku, paņēmienus un procedūras visās pikšķerēšanas vietnēs, kur krāpnieki mēģina nozagt lietotāju informāciju, piesolot pirātisku filmu pirms tās oficiālās pirmizrādes. Mēs uzskatām, ka ir noteikta apdraudējumu izpildītāju grupa, kas metodiski vajā populāru filmu un seriālu cienītājus, veikli pielāgojot shēmas popkultūras notikumiem,» sacīja Kaspersky Lab drošības pētniece Tatjana Sidorina.

Kasperski ekspertu ieteikumi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri:

  • Izvairieties no apšaubāmām vietnēm, it sevišķi no pirātiska satura izplatītājām.

  • Neievadiet nekādu informāciju, it īpaši kredītkartes datus, vietnē, kurai nav iemesla uzticēties.

  • Neizmantojiet vienu un to pašu paroli vairākām vietnēm. Labāk izmantojiet paroļu pārvaldnieku.

  • Izmantojiet stipru antivīrusu programmatūru, kas aizsargā no krāpšanas un pikšķerēšanas tiešsaistē.

Uzziniet vairāk par krāpšanām, kas saistītas ar «Troņu spēli», vietnē Kaspersky Daily.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas darbojas tirgū 21 gadu. Kaspersky Lab dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop nākamās paaudzes drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky Lab tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

 

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums