Latviju PowerUp! konkursa lielajā finālā Krakovā pārstāvēs jaunuzņēmums Atlant3D


Komandu kopbilde public. foto
Konkursa PowerUp! žūrija par Latvijas nacionālā fināla uzvarētāju noteikusi jaunuzņēmumu Atlant3D, saskatot augstas izaugsmes iespējas un potenciālu turpmākiem panākumiem. Atlant3D kopā ar 13 citiem finālistiem par galveno balvu sacentīsies 21. maijā Krakovā notiekošajā pasākumā "Impact'19".

Jaunuzņēmuma Atlant3D prezentētais risinājums ir 3D printera ražošana, kas mikročipu un nanočipu izgatavošanas procesu padarītu daudz ātrāku un par zemākām izmaksām.  

Jaunuzņēmuma Atlant3D pārstāve Tacjana Zaretskaja (Tatsiana Zaretskaya) stāsta: “Jaunuzņēmuma Atlant3D mērķis ir revolucionizēt mikro un nano apstrādi un izmantošanu dažādās nozarēs. Uzvara PowerUp! Latvijas finālā ir īpašs notikums mūsu komandai, jo savu ideju pārstāvēsim vēl plašākai starptautiskai auditorijai. Esam gandarīti par žūrijas augsto novērtējumu un ceram, ka dalība lielajā finālā ļaus mūsu biznesa idejai pilnveidoties.”

Otro vietu PowerUp! Latvijas nacionālajā finālā ieguva jaunuzņēmums Atom, kas prezentēja biznesa ideju par elektrisko skūteru koplietošanas platformu. Trešo vietu ieguva jaunuzņēmums Lastbit, kura biznesa ideja saistīta ar kriptovalūtu norēķiniem.  

5 konkursi, 24 valstis, ap 900 dalībnieku

PowerUp! ir lielākās sacensības Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionu jaunuzņēmumiem, ko rīko InnoEnergy, ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstu. Šogad konkursā, kas tiek organizēts jau piekto reizi pēc kārtas, piedalījās ap 300 komandu, kas pārstāv tādas jomās kā, piemēram, enerģija, mobilitāte, apkure, tīrās tehnoloģijas, tīrais gaiss un viedās tehnoloģijas.

Latvijas nacionālajā finālā, kas norisinājās Rīgā, piedalījās 7 jaunuzņēmumi, kas žūrijai, tostarp arī dažādu industriju pārstāvjiem, prezentēja savus produktus un risinājumus.  

Veiksmes formula: biznesa atpazīstamība un tirgus potenciāls

Viesturs Zeps, InnoEnergy pārstāvis Latvijā uzsver: “Latvija PowerUp! lielajā finālā tiek pārstāvēta jau trešo reizi un ir kā apliecinājums, ka mūsu reģionā ir daudz radošu un inovatīvu projektu enerģētikas jomā. Dalība PowerUp! konkursā jaunuzņēmumiem paver virkni attīstības iespēju – satikt potenciālos investorus, pretendēt uz finansiālu atbalstu, gūt pieredzi no starptautiskiem un pieredzējušiem biznesa mentoriem.”

“Lai noteiktu konkursa uzvarētāju, ļoti būtisks ir jaunuzņēmuma idejas un ilgtermiņa attīstības potenciāls. Vienlīdz svarīgi – produktam jābūt dzīvotspējīgam. Jaunuzņēmumi, kas piedalījās Latvijas finālā, prezentēja dažādus fantastiskus produktus un risinājumus. Vislielāko potenciālu žūrija saskatīja jaunuzņēmuma Atlant3D prezentētajā biznesa idejā. Atlant3D tagad gatavosies lielajam finālam, kur viņiem būs tas gods pārstāvēt mūsu valsti,” uzsver Lauma Gailīte, konkursa PowerUp! Latvijas fināla žūrijas locekle, “Buildit Latvia” akcelerācijas programmu vadītāja.

Žūrijas loceklis, LMT Biznesa vadības dienesta direktors Vīgants Radziņš, uzsver: “PowerUp! veicina ideju apmaiņu starp jaunuzņēmumiem un potenciālajiem investoriem. Šī gada konkursā prezentētās idejas vēlreiz apliecina jaunuzņēmumu neatlaidību un radošumu. Tāpat pozitīvi vērtējams, ka izpratne par biznesa vidi gadu no gada palielinās. LMT, kā inovatīvu produktu ieviesējam, sadarbība ar jaunuzņēmumiem ir iespēja domāt plašāk un ātrāk, kā arī kopradē rast jaunus inovatīvus risinājumus.  Novēlam uzvarētājkomandai sasniegt augstus rezultātus arī turpmāk.”

“Šogad PowerUp! konkurss sasniedz vēl augstākus konkurences un kvalitātes rādītājus.  Atbalstot šo pasākumu jau trešo gadu pēc kārtas, mēs varam apliecināt šī pasākuma standarta pieaugumu, kas ieguldīti tā sagatavošanā. Lemjot par labākajiem dalībniekiem, koncentrējos uz trim galvenajiem kritērijiem: risinājumi atbilst tādām inovācijām, kādas meklē uzņēmums “RAFAKO”; projektu tirgus vērtība un to mērogojamība; dalībnieku biznesa ideju prezentēšanas veids. Vairāku jaunuzņēmumu konkurencē, šī gada uzvarētājs atbilda šiem kritērijiem visspēcīgāk. Ar nepacietību gaidu, kā uzņēmums attīstīsies jau tuvākajā nākotnē,” norāda uzņēmuma “RAFAKO” Inovāciju departamenta vadītājs Mihals Mackovjaks (Michal Mackowiak).

Papildu uzņēmumam “RAFAKO”, šogad konkursa zelta partneru lokam pievienojies arī Ukraiņu uzņēmums “DTEK”. Uzņēmuma “DTEK” mērķis, kļūstot par partneri, ir uzzināt par dažādiem inovatīvajiem produktiem un pakalpojumiem.

“Gāzes un ogļu ražošana, siltumenerģijas ražošana, atjaunojamā enerģija, tīkli, e-mobilitāte, energoefektivitāte un klientu apkalpošana ir jomas, kurās mēs meklējam risinājumus,” stāsta Emanuēle Volpe (Emanuele Volpe), uzņēmuma “DTEK” Inovāciju direktors.

Konkursa dalībnieku klausītāju vidū bija arī mediju pārstāvji un investori. Ar pasākuma atklāšanas runu uzstājās Viesturs Zeps, InnoEnergy vadītājs Latvijā.  Pasākumā par savu pieredzi uzņēmējdarbībā uzstājās uzņēmuma “Alternative Plants” vadītāja Anna Ramata-Stunda, kas ražo dabīgas aktīvās sastāvdaļas kosmētikai.

Žūrijas locekļu vidū bija Lukašs Fridrihs (Lukasz Frydrych), InnoEnergy Biznesa izveides vadītājs; Lauma Gailīte, “Buildit Latvia” akcelerācijas programmu vadītāja; Andris Keziks, Expansion Capital partneris un valdes loceklis; Vīgants Radziņš, LMT Biznesa vadības dienesta vadītājs; Kristaps Soms, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors.

PowerUp! lielais fināls pasākumā “Impact'19”

Jaunuzņēmums Atlant3D kopā ar 13 citu valstu fināla uzvarētājiem lielajā PowerUp! finālā sacentīsies par galveno balvu 50 000 eiro apmērā un iespēju pievienoties prestižajam InnoEnergy Highway biznesa akseleratoram, kas piedāvā investīcijas līdz pat 150 000 eiro apmērā. "PowerUp!" piektā konkursa uzvarētāju noskaidros 21. maijā, Krakovā, Polijā, vienā no svarīgākajiem ekonomikas notikumiem Centrāleiropā un Austrumeiropā - "Impact'19".

Plašāka informācija par pasākumu pieejama:

https://powerup.innoenergy.com/

Par InnoEnergy:

InnoEnergy ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstīts inovāciju dzinējs enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā. Pateicoties tā dalībnieku tīklam, InnoEnergy nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. Uzņēmums strādā ar trīs būtiskām inovāciju jomām – izglītību, lai veicinātu izpratni par ilgtspējību un industrijas vajadzībām nākotnes darba tirgū; inovāciju projektiem, lai radītu komerciāli īstenojamas tehnoloģijas, kas sniedz rezultātus klientam; kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus (start-up). Apvienojot visas šīs nozares, InnoEnergy veicina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt inovatīvus risinājumus.

HUB Latvia
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums