Kaspersky Lab atbalsta Parīzes aicinājumu (Paris Call) par uzticību un drošību kibertelpā

2018. gada 13. novembrī
Kaspersky Lab ar lepnumu viens no pirmajiem atbalsta Parīzes aicinājumu par uzticēšanos un drošību kibertelpā, ko 12. novembrī Parīzes Miera forumā pasludināja prezidents Emanuēls Makrons un ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns. Mēs pateicamies Francijas institūcijām par šī projekta uzsākšanu, jo tam pieaugošas neuzticēšanās apstākļos ir jāveicina kiberdrošības un stabilitātes uzlabošanās visā pasaulē.

Parīzes aicinājumā ir izklāstīti vairāki svarīgi starptautiskās kiberdrošības principi un vadlīnijas. Pirmām kārtām tajā ir atzīta galveno privātā sektora dalībnieku atbildība par uzticēšanās, drošības un stabilitātes uzlabošanu kibertelpā, kā arī atbalstītas iniciatīvas, kuru mērķis ir digitālo procesu un izstrādājumu drošības nostiprināšana visā piegādes ķēdē. Turklāt aicinājums rosina plašu digitālo sadarbību un daudzpusēju pieeju konfidencialitātes, potenciāla un uzticēšanās nostiprināšanā.

Šis aicinājums saskaņojas ar Kaspersky Lab cīņu par starptautisko sadarbību kiberjautājumos un nepieciešamību novērst balkanizācijas risku. Tiešsaistes noziegumiem nav robežu, tāpēc tādai ir jābūt arī pasaules reakcijai. Mēs nevaram pretoties, ja esam izolēti un sadrumstaloti. Kopīgi izlūkdati un valstu un privātuzņēmumu partnerība, piemēram, sadarbojoties valstu policijas spēkiem un kiberdrošības uzņēmumiem, ir vajadzīga, lai nodrošinātu stiprāku aizsardzību visiem.

«Ar lielu prieku redzu, ka beidzot sāk griezties zobrati kibertelpas starptautiskās sadarbības jomā. Francijas valdības izziņotais Parīzes aicinājums par uzticēšanos un drošību kibertelpā ir ļoti pozitīvs solis, ņemot vērā arvien pieaugošo neuzticēšanās atmosfēru, ko pašlaik piedzīvo kiberdrošības nozare. Šis aicinājums atzīst privātā sektora līderu pienākumu uzlabot uzticēšanos, drošību un stabilitāti kibertelpā. Tieši uz to ir vērsti mūsu pūliņi vairākās mūsu uzņēmuma pēdējā laika iniciatīvās — kļūt caurredzamākiem, apliecināt savu uzticamību un, ko mēs parasti darām, būt par jauna nozares standarta celmlaužiem. Mēs noteikti turpināsim aizstāvēt sadarbību nozarē un atvērtas durvis kibertelpā, un ir lieliski just atbalstu šajā misijā!» sacīja Kaspersky Lab valdes priekšsēdētājs un vadītājs Jevgeņijs Kasperskis.

Risinājums ir arī kļūt caurredzamākiem un sniegt pierādījumus ieinteresētajām pusēm, ka tās var paļauties uz kiberdrošību. Mēs jau esam sākuši ar savu Starptautisko caurredzamības iniciatīvu (GTI). Šīs programmas mērķis ir nostiprināt uzticēšanos, izsekojamību, aizsardzību un noturību. GTI ietvaros mēs pārvietojam daļu infrastruktūras uz Šveici. No 2018. gada 13. novembra mēs Cīrihē sākam apstrādāt aizdomīgas un ļaunprātīgas datnes, ko kopīgojuši lietotāji Eiropā, un veram pilsētā pirmā Caurredzamības centra durvis. Tam sekos vairāk datu un procesu, kā arī reģionu.

Kopā ar valstu institūcijām, piemēram, Francijas valdību, un mūsu kiberdrošības kolēģiem visā pasaulē mēs turpināsim aizstāvēt atklātu sadarbību un atvērtas durvis kibertelpā.

Parīzes aicinājumu par uzticēšanos un drošību kibertelpā lasiet www.fdip.fr/call.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli