Dzirkstošajam vīnam paredzētajās stikla pudelēs varēs pārdot un eksportēt arī cita veida produkciju

Valdība otrdien, 1. oktobrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par prasībām dzirkstošajam vīnam paredzētu stikla pudeļu un to aizkorķējuma izmantošanai.

ES valstīs ir obligāta prasība īpaša veida pudeles un aizbāžņus izmantot dzirkstošo vīnu, kvalitatīvu dzirkstošo vīnu un kvalitatīvu aromātisko dzirkstošo vīnu tirdzniecībai un eksportam. Bet ir ES stājies spēkā regulējums, kas paredz atkāpes dalībvalstīm, nosakot šāda veida pudeļu un aizbāžņu izmantošanu arī citiem dzērieniem.

Jaunie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka turpmāk dzirkstošajam vīnam paredzētajā stikla pudelē ar sēņveida aizbāzni Latvijā varēs tirgot un eksportēt arī citus produktus - aromatizētus vīnus, aromatizētus vīna dzērienus, aromatizētus vīna kokteiļus, gāzētus dzirkstošus vīnus, pusdzirkstošus vīnus, gāzētus pusdzirkstošus vīnus, kā arī produktus, kas iegūti no citiem augļiem un ogām (nevis vīnogām) un citām augu izcelsmes izejvielām, sidrus un produktus, kuru faktiskā spirta tilpumkoncentrācija nepārsniedz 1,2 procentus.

Noteikumi “Prasības dzirkstošajam vīnam paredzētu stikla pudeļu un to aizkorķējuma izmantošanai” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 2728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums