Swedbank piešķir 20 miljonus eiro Vidzemes un Latgales lielākajam graudu kooperatīvam

Vidzemes un Latgales graudu kooperatīvs LPKS "VAKS" ir saņēmis no Swedbank finansējumu apgrozāmajiem līdzekļiem 20 miljonu eiro apmērā. Vienošanās ļaus kooperatīvam veiksmīgāk iepirkt graudus jaunajā graudu kulšanas sezonā, turklāt vienošanās par finansējumu ļaus kooperatīvam veiksmīgāk aizstāvēt vietējo ražotāju intereses kopējā tirgū.

Ņemot vērā labās ražas prognozes un līdz šim sasniegto, finansējums tiks izmantots kooperatīvās sabiedrības tiešās darbības nodrošināšanai, sniedzot atbalstu vietējiem lauksaimniekiem – graudu ražotājiem. Stabils finansējums dod iespēju elastīgāk vienoties par graudu iepirkuma cenām, kā arī ļaus efektīvi izmantot graudu uzglabāšanas iespējas un palīdzēs nodrošināt lauksaimniekus ar ražošanai nepieciešamajām izejvielām jau nākamajā sēšanas sezonā.

Kā atzīst LPKS “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, tad pierādīts, ka labi dzīvot laukos var, ja lauksaimnieki spēj kooperēties. “Ar patiesu lepnumu šogad varam svinēt 20 gadu jubileju kopā ar nu jau vairāk nekā 500 kooperatīva biedriem. Mēs esam pierādījums tam, ka panākumu atslēga ir mūsu pašu spējās sadarboties. VAKS ir izaudzis kā vietēja kapitāla uzņēmums, kurš labklājības pamatu ņem un dod Latvijas laukiem. Tikai spēja godīgi un veiksmīgi pārstāvēt pašmāju ražotāju intereses ir ļāvusi kooperatīvam pārdzīvot laikus, kad daļa laukos dzīvojošo cilvēku izvēlējās laukus pamest. Savukārt tas, ko mēs savā 20 gadu pieredzē varam pilnīgi droši apgalvot, ja zemnieks redzēs, ka ir iespēja par savu darbu saņemt godīgu samaksu, tad viņš laukus nepametīs. Tas arī ir novēlējums mūsu nākamajiem 20 gadiem, būt godīgiem ar saviem ražotājiem, lai kooperatīvs augtu un attīstītos, tāpat kā Latvijas lauksaimniecība.”

Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante, atzīst, ka apbrīnas vērta ir kooperatīva vadības un biedru gatavība turēties kopā. “Tā dedzība, ar kādu kooperatīvs ir gatavs cīnīties par Latvijas graudu ražotājiem, ir apbrīnojama. Kooperācijas būtība ir balstīta uz sadarbības veidošanu, un man ir prieks atzīt, ka sadarbības gars izplatās arī ārpus “VAKS” biedru rindām. Jau vairākus gadus Swedbank un LPKS “VAKS” ir partneri, kuri nodrošina iespēju Latvijas laukiem attīstīties un augt labākai nākotnei.”

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” katru gadu veic papildus investīcijas graudu glabāšanas jaudu palielināšanā un pakalpojumu pieejamībā. Ģeogrāfiski kooperatīvs ir paplašinājies no Vidzemes arī uz Latgales lauku novadiem, lai pakalpojumi kļūtu aizvien plašāk pieejami visā Latvijas Austrumu reģionā. Šāda attīstība un investīcijas ļauj apsaimniekot aizvien efektīvāk Latvijas lauku reģionus, tādējādi saglabājot darbaspēku un nodarbinātību attiecīgajos reģionos.

LPKS „VAKS” aktīvi darbojas kopš 1999. gada. Kooperatīvs ir Vidzemes un Latgales lauksaimnieku uzņēmums, kurš izveidojis sistēmu, kas nodrošina savu biedru izaudzētās produkcijas pirmapstrādi, uzglabāšanu, realizāciju un eksportu. Kooperatīvā pašlaik apvienojušās 545 saimniecības un kooperatīvs nodarbina 60 patstāvīgos darbiniekus.

Swedbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums