Pārtikas uzņēmumiem ar nostiprinātām telpu īpašumtiesībām nebūs jāiesniedz dokumentu kopijas PVD


foto;wikimapia.org
Valdība otrdien, 18. jūnijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtībā.

Patlaban visiem pārtikas uzņēmumiem, iesniedzot Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) iesniegumu uzņēmuma atzīšanai vai reģistrācijai, iesniegumam jāpievieno dokumenta kopija, kas apliecina tā tiesības darboties nolūkotajās būvēs (telpās).

Savukārt pēc noteikumu projekta stāšanās spēkā tiesības darboties nolūkotajās būvēs (telpās) būs jāapliecina tikai tiem pārtikas uzņēmumiem, kuru īpašuma tiesības nav nostiprinātas zemesgrāmatā (kuri telpas nomās), jo PVD sadarbosies ar Valsts zemes dienestu (VZD), lai no zemesgrāmatas datorizētā nostiprinājuma žurnāla nepieciešamo informāciju par nostiprinātajām tiesībām iegūtu elektroniski.

Tādējādi tiem pārtikas uzņēmumiem, kuri uzsāk darbību savā īpašumā esošās būvēs (telpās), samazināsies administratīvais slogs, jo turpmāk nebūs jāiesniedz īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu kopijas.

Lai nodrošinātu pārtikas uzņēmumu atbilstību arī būvniecības jomu regulējošo normatīvo aktu prasībām, turpmāk PVD atzīs un reģistrēs tikai tādus pārtikas uzņēmumus, par kuru būvju (telpu grupu) pieņemšanu ekspluatācijā Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā būs reģistrēta informācija un reģistrētais lietošanas veids atbildīs uzņēmuma darbībai. Reģistrētā lietošanas veida atbilstību pārbaudīs arī uzņēmumiem, kuri pieteiks izmaiņas darbībā vai atjaunos darbību pēc pārtraukuma, kas ilgāks par gadu.

Ņemot vērā, ka šāgada 18. jūnijā valdība ir apstiprinājusi arī Ministru kabineta noteikumus „Prasības pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām”, kas nosaka produktu grupas, izplatīšanas veidu, laikposmu un kārtību, kādā atļauts izplatīt pārtiku pēc minimālā derīguma termiņa „Ieteicams līdz...” beigām, tad turpmāk PVD būs jāreģistrējas arī biedrībām un nodibinājumiem, kā arī reliģiskajām organizācijām un to iestādēm, kas nodarbojas ar labdarību un saistībā ar to veic darbības pārtikas apritē.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 2.februāra noteikumos Nr.104 “Pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtība”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums