Kārtējo reizi konstatēta salmonella Ukrainas olās, asociācija vēršas PVD un ministrijā


... куриных яиц...foto;absoluttv.ru
27.jūnijā jau trešo reizi olu produktu importā no Ukrainas ir atklāta salmonella, turklāt Eiropas Komisijas (EK) Pārtikas un barības ātrās reaģēšanas sistēmā (RASFF) riska līmenis noteiks kā nopietns.

Pēc Latvijas Olu un putnu gaļas ražošanas asociācijas rīcībā esošās informācijas, trīs reizes uz Eiropas ārējās robežas konstatējot importa produkcijas neatbilstību prasībām, Eiropas Komisijai jādodas pie ražotāja auditā. Pēdējo reizi Ukrainas olu ražotāju audits veikts pirms gada - 2018.gada jūnijā, kad tika novērtētas mājputnu veselības prasības un kontroļu īstenošana attiecībā uz mājputnu gaļas, olu un olu produktu eksportu uz ES. Savukārt salmonellas nacionālais kontroles plāns Ukrainā pēdējo reizi auditēts vien 2013.gadā.

Salmonellas kontroles plāna audita ziņojumā EK secināja, ka olu ražošanas uzņēmumos trūkst biodrošības pasākumu, salmonellas testēšana tiek veikta reti un neregulāri, kā arī veikto pārbaužu rezultāti nav auditējami. Laboratorisko izmeklējumu rezultātu ticamību nevar garantēt, jo oficiālās laboratorijas Ukrainā nav akreditētas, kā arī salmonellas noteikšanas metodes nav apstiprinātas.

Pēdējā, 2018.gada audita ziņojumā norādīts, ka Ukrainas kontrolējošajā iestāde pilnībā neizprot ES prasības un nav informēta par Ukrainas olu ražošanas uzņēmuma procesiem. Zīmīgi, ka viens no ziņojumā izceltajiem secinājumiem norāda uz nepilnībām norādēs par mājputnu produktu veterināro sertifikātu aizpildīšanu eksportam uz ES valstīm, turklāt pārbaudes un apmācības, ko sniedz kontrolējošo institūciju darbiniekiem, nav garantējušas uzticamu sertifikāciju visos gadījumos.

Ņemot vērā, ka Ukraina audita laikā jau vairāk nekā gadu eksportēja savu putnkopības produkciju uz Eiropu, šāda situācija raisa izbrīnu un liek jautāt – vai Eiropa drīzumā neattapsies pie kārtējā pārtikas skandāla? Vēl pagājušajā gadā EK atklāja lielu krāpšanos Brazīlijā, kur liellopu gaļas atbilstības sertifikātu un citu dokumentu viltošana notika pat visaugstākajos kontroles līmeņos.

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija uzskata, ka šī, trešā reize, ir pēdējā, lai atbildīgās institūcijas pieņemtu lēmumu apturēt olu un olu produktu importu no Ukrainas līdz EK audita rezultātu iegūšanai. Latvija šobrīd ir atbildīga par pus miljarda ES iedzīvotāju drošību, tā kā Ukrainas olas un olu produkti Eiropā nonāk tikai caur Latvijas robežu, un tā nav joka lieta!


 

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 3031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums