Ozolniekos 8.martā notiek sieviešu badmintona komandu kauss

Svētdien, 8.martā Ozolniekos Latvijas Badmintona federācija rīko sieviešu komandu turnīru badmintonā. Tas būs pirmais šāds sieviešu komandu turnīrs un tas tiks nosaukts pārtikas ražotāja "Alojas" vārdā. "Alojas" Latvijas sieviešu komandu kausā piedalīsies 9 komandas, tai skaitā spēlētājas no Valkas, Cēsīm, Baložiem, Olaines, Penkules, Talsiem, Jēkabpils, Salaspils, Rīgas, Ozolniekiem un Jelgavas.


>>> Skatīt "Alojas" Latvijas sieviešu komandu kausa spēļu sarakstu
>>> Skatīt "Alojas" Latvijas sieviešu komandu kausa nolikumu

“Alojas” sieviešu komandu kauss notiks Badminton 100 formātā, katrai komandai ar katru spēlējot līdz 100 punktiem. Sākumā viena pēc otras būs trīs vienspēlēs, līdz uzvarošā komanda iegūst attiecīgi 20, 40 un 60 punktus, bet pēc tam sekos divas dubultspēlēs, pirmā līdz uzvarošās komandas 80.punktam, bet otrā būs noslēdzošā līdz uzvarošas komandas 100.punktam.

“Badminton 100 formāts ir ļoti piemērots šādām līgas spēlēm, jo vienas spēlēs garums nepārsniedz vienu stundu. Turklāt šis formāts ir viegli saprotams līdzjutējiem, kā arī ļoti motivējošs ikvienam komandas spēlētājam, jo katrs izcīnītais vai zaudētais punkts var ietekmēt spēles galarezultātu,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un Kristians Rozenvalds. 

Līdzīgi kā Eiropā reizi divos gados notiek vīriešu un sieviešu komandu čempionāts, kurā tikko piedalījās arī Latvijas vīriešu un sieviešu valstsvienības, tagad arī Latvijā ir ieplānoti vienas dienas turnīri sieviešu un vīriešu komandām. “Alojas” sieviešu komandu kauss notiks svētdien, 8.martā, bet “Ceresit” vīriešu komandu kauss notiks Jaunolainē, sestdien, 21.martā. 

Badmintona turnīri vīriešu un sieviešu valstsvienību komandām notiek ne tikai Eiropā februāra vidū reizi divos gados, bet arī Pasaulē, reizi divos gados maija nogalē. Taču klubu līmenī vīriešu un sieviešu komandu turnīri ir ļoti izplatīti daudzās valstīs, tie notiek gan kā vienas dienas turnīri, gan arī kā līgas ietvaros vairāku mēnešu garumā.

“Klubu komandu turnīrs ir kā dzinulis badmintona attīstībai. Tas veicina iekšējo konkurenci klubos un mudina aktīvāk un nopietnāk trenēties, tas veicina sponsoru piesaisti, tas veicina vietējo pašvaldību ieinteresētību. Komandu turnīros ir vairāk ieinteresēti fani un mediji. Tāpēc mēs šobrīd ļoti fokusējamies uz klubu komandu turnīru attīstību dažādos formātos,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Kažemaks.  

“Mums šobrīd uzdevums ir aizsākt šo tradīciju. Tad skatīsimies, vai nākamā gadā veidot vīriešu un sieviešu līgu turnīru, vai arī saglabāt to kā vienas dienas sabraukumu. Daudzviet pasaulē vīriešu un sieviešu komandu turnīri ir populārākie badmintona notikumi, populārāki nekā individuālie turnīri, un populārāki nekā  jaukto komandu turnīri,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Kažemaks.

“Badmintons, protams, ir individuālais olimpiskais sporta veids, taču tā galvenais dzinulis visā pasaulē ir komandu līgas un komandu turnīri, kuri piesaista līdzjutēju, mediju un sponsoru interesi. Turklāt tā ir iespēja labākajiem spēlētājiem nopelnīt. Komandu spēles ir tās, kuras pulcē līdzjutējus, par tām raksta medijos, tā ir iespēja eksponēties sponsoriem,” skaidro Kristians Rozenvalds.
 

 

badminton.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums