Latvijas U-20 zēnu izlases volejbolisti par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā cīnīsies Talsos


u-20 lv izlase public. foto
Eiropas U-20 čempionāta volejbolā kvalifikācijas turnīra otrā kārta no 23. līdz 25. aprīlim notiks Talsos. Latvijas U-20 zēnu izlases pretinieki būs Polija, Slovākija un Izraēla.

Talsu novadam volejbola pasākumu rīkošana nebūs jaunums, taču Eiropas līmeņa sporta notikumus novadā šķir vairāk nekā desmit gadu ilga pauze. Savulaik pārbaudes spēles Talsos aizvadījusi Latvijas vīriešu valstsvienība, te spēlējuši Latvijas sieviešu un vīriešu klubi Eiropas kausu izcīņās, te 2001. gada sākumā jau aizvadīta Eiropas U-18 čempionāta sievietēm kvalifikācijas kārta, kā arī rīkoti citi pasākumi. Talsenieks ir Latvijas izlases diagonālais spēlētājs Reinis Pekmans, kurš šo sezonu aizvada Francijā.

“2019. gadā šeit sarīkotā vīriešu izlases spēle apliecināja volejbola popularitāti Talsos. Vienlaikus viens no U-20 izlases līderiem ir Talsu novada sporta skolas audzēknis Gustavs Freimanis, kurš atzīts par 2019. gada Talsu uzlecošo sporta zvaigzni,” izvēli pamato Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

Izšķirošā nozīme sacensību rīkošanai Latvijā bija nākotnes redzējumam ar spēcīgu Latvijas izlasi, kvalitatīvām rezervēm un panākumiem dažādu vecumu izlašu un klubu mērogā.

“Kāpēc uzņēmāmies U-20 sacensību organizēšanu? Uzskatām, ka aug jauna volejbolistu paaudze, kas drīzumā varētu papildināt arī vīriešu izlases rindas un jau pierādījusi sevi Baltijas līgas spēlēs, piemēram, Renārs Pauls Jansons, Patriks Pinka, Kristers Dardzāns, Gustavs Freimanis...” saka Timermanis. “Svarīgu spēļu aizvadīšana Latvijā, pieredzi izlasēs krājot savu draugu, ģimenes locekļu un līdzjutēju priekšā, var dot grūdienu nākamā soļa speršanai.”

“Esmu lepns, ka Talsu novads kā viens no sportiskākajiem Kurzemē var uzņemt Eiropas līmeņa pasākumu un vairāku dienu garumā kļūst par volejbola galveno punktu Latvijas kartē. Šī sporta veida tradīcijas mūsu novadā ir dziļas un redzam, ka volejbolā Talsu novadā esam izveidojuši sporta piramīdu, pārmantojamu zināšanu sistēmu, kur veidojas cienījams papildinājums nākamajām izlasēm, lai Talsu zēni un meitenes godam varētu pārstāvēt Latviju visaugstākajā līmenī,” stāsta Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols.

Gunta Atara vadītā Latvijas U-20 izlase jau tikusies ar Polijas valstsvienību, bet Izraēla un Slovākija trenerim ir “pilnīgs nezināmais”.

“Par poļiem informācijas ir daudz. Gan EEVZA ar viņiem spēlējām, gan no igauņiem informāciju dabūjām,” saka Atars, kura palīgs darbā ar izlasi ir Oskars Aizporietis. “Toreiz viņu rindās vēl nebija naturalizētais kubietis Fernandess. Citādāk ne mums, ne poļiem sastāvs nav daudz mainījies – pa vienam – diviem cilvēkiem.”

“Esam ar poļiem jau vairākas reizes spēlējuši, Beļģijā setu atņēmām. Viņi arī vēl nav finālturnīrā, droši vien ka vēlme tur nokļūt viņiem ir. Taču arī mēs esam nobriedušāki un cīņasspara pilni,” treneris sola pretiniekiem neko bez cīņas nedot.

Padomā ir 18. un 19. aprīlī Talsos organizēt pārbaudes spēles pret Šveices U-20 zēnu izlasi.

Vairāk par Eiropas U-20 čempionātu meklē – https://www.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1202&PID=1970

 

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums