Volejbolistes "play-off" cīņas Baltijas līgā uzsāk ar zaudējumu

Sestdien Baltijas līgas pirmajās ceturtdaļfināla spēles visas trīs Latvijas komandas – RVS, VK "Jelgava"/LLU un VK "miLATss" –, katra dažādu iemeslu dēļ, piekāpās pretiniecēm trijos setos.

Baltijas līgā sievietēm sestdien Rīgas Volejbola skola Alītā ar 0-3 (23:25, 20:25, 24:26) piekāpās pašreizējai čempionei Alytaus “Prekyba – Parama”.

Rezultatīvākā Rīgas vienībā ar 12 punktiem bija uzbrukuma līdere Marta Kamēlija Levinska, bet tikai par punktu mazāk guva Vlada Pridatko, kura laukumā devās kā otrā tempa spēlētāja. Viņa četrus no punktiem guva ar “eisiem”.

Mājiniecēm 17 punktus sakrāja Agne Daunīte, kamēr mājinieču līdere Jekaterina Kovaļska tika noturēta uz sešiem punktiem.

“Nevarēja spēlēt ne [komandas kapteine] Kristīne Kramēna, ne Amanda Nikola Ērgle, bija veselības problēmas arī citām spēlētājām,” vīrusa kaitīgo iedarbību uz pirmās spēles rezultātu atzīmēja RVS vienības galvenais treneris Andrejs Odinokovs.

“Pirmā seta galotnē varējām uzvarēt, bet paši kļūdījāmies blociņā. Otrajā setā Alītas spēlētājas “uzvilkās”, spēlēja lieliski, un mums bija grūti viņas uzveikt. Trešo setu sākām ne sevišķi (nokļūstot zaudētājos ar 6:12), tomēr pārņēmām iniciatīvu, bet galotnē zaudējām,” mača gaitu izklāsta treneris.

Viņš bilst, ka, uzvarot pirmo vai trešo setu, spēles gaita varēja būt savādāka, bet tagad svarīgākais ir izveseļoties un atgūt sportisko formu līdz nākamās nedēļas nogalei, kad Rīgā notiks otrā un, cerams, trešā spēle šajā ceturtdaļfināla pārī.

Viesos piekāpās arī VK “Jelgava”/LLU, kas ar 0-3 (19:25, 23:25, 19:25) zaudēja "Kauņas-VDU".

Jelgavas komandā ar 12 punktiem rezultatīvākā bija Līva Sola, kamēr mājiniecēm rezultatīvākā ar 13 punktiem bija Hristina Zablotska.

“It kā labi sākām spēli, un bija 4:1 mūsu labā, bet pretinieces spēlēja ļoti atbrīvoti un azartiski. Turklāt pirmo reizi savā trenera karjerā redzēju, ka vietējie tiesneši šādi “piekoda”. Mājinieču komandas treneris pēc spēles nāca un atvainojās. Tomēr īsti paši nebijām gatavi,” iemeslus rezultātam stāsta Jelgavas vienības galvenais treneris Jānis Leitis.

“Bijām jau divreiz pretinieces šosezon uzvarējuši, un gaidījām, kad viņas pašas mums uzvaru atdos. Turklāt kļūdījāmies briesmīgi daudz. Neko pārdabisku pretinieces nerādīja. Tagad jāuzvar divreiz mājās,” treneris uzsvēra, piebilstot, ka tā nav neiespējamā misija.

Savās mājās Daugavpils VK “miLATss” ar 0-3 (24:26, 20:25, 18:25) atzina TU/”Bigbank” pārākumu.

“Būtībā spēle bija laba, bet pretinieces bija pārākas,” maču vienā no Latvijas talantu kalvēm Daugavpilī komentēja vienības galvenais treneris Andrejs Kaplans. “Aizvadījām labu pirmo setu, arī otrajā bijām vadībā, pēc tam jau kaut ko izdarīt bija grūti.”

“Ar savā meitenēm esmu apmierināts. Pretinieces bija gan spēcīgākas, gan pieredzējušākas, gan garākas – visur nedaudz labākas. Uz Tartu dosimies pēc uzvaras. Mums tur ir vieglāk spēlēt nekā mājās, bet arī ar to uzvaru izcīnīt būs grūti,” Daugavpils vienība izbraukumā dosies apņēmības pilna.

Ceturtajā ceturtdaļfinālā Jonavas “TK Aušrine-KKC” savā laukumā ar 1-3 (17:25, 26:24, 16:25, 21:25) piekāpās Tallinas “TalTech/Tradehouse”.

Finālčetriniekā iekļūs tās komandas, kuras pirmās savā divcīņā tiks pie diviem panākumiem. Pirmajā cīņā savā laukumā spēlē pamatturnīrā zemāku vietu ieņēmušās komandas, bet atlikusī viena vai divas cīņas notiks augstāku vietu ieņēmušo komandu laukumā 22. un, ja vajadzēs, 23. februārī.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.