Volejbolistes Baltijas līgā uzsāk "play-off" cīņas

Šonedēļ Baltijas līgā notiks pirmās ceturtdaļfinālu spēles ar triju Latvijas komandu – RVS, VK "Jelgava"/LLU un VK "miLATss" – līdzdalību.

Baltijas līgā sievietēm sestdien trīs Latvijas komandas pulksten 17:00 uzsāks “play-off” cīņas. Mājās spēlēs Daugavpils VK “miLATss”, kas Daugavpils BJSS zālē uzņems TU/”Bigbank”. Šosezon abas komandas pamatturnīrā jau divreiz ir tikušās. Abās uzvarēja Tartu volejbolistes – Daugavpilī ar 3:0, mājās – ar 3:1.

“No tabulas augšdaļas komandām tieši Tartu mums ir visērtākais pretinieks,” par ceturtdaļfinālu stāsta VK “miLATss” galvenais treneris Andrejs Kalans. “Uzvarējuši neesam, taču cīņas norit punkts punktā, un gandrīz vienmēr esam uzvarējuši kādā setā. Ar “TalTech/Tradehouse” un RVS, manuprāt, cīņa būtu bez variantiem. Paldies Rīgas klubam, kurš pēdējās divas spēles Igaunijā zaudēja un sagādāja mums ceturtdaļfinālu ar Tartu vienību! Spēlētājas visas ir ierindā. Vienīgais, kas uztrauc, ir psiholoģiskā gatavība, jo šosezon no 16 spēlēm esam aizvadījuši sešas piecos setos un tikai vienā no tām esam uzvarējuši. Arī pēdējā cīņā Kauņas komandai piektajā setā zaudējām ar 15:17.”

Abas pārējās Latvijas vienības pirmo maču aizvadīs izbraukumā. Vītauta Dižā Universitātes Lauksaimniecības akadēmijas sporta zālē divu augstskolu duelī VK “Jelgava”/LLU samēros spēkus ar TK “Kaunas”-VDU. Pamatturnīrā labāk veicās jelgavniecēm, kuras vispirms uzvarēja viesos ar 3:0, bet pēc tam piecos setos bija pārākas arī savā laukumā.

“Kauņā, iespējams, aizvadījām sezonas labāko spēli,” vērtējot pretinieces ceturtdaļfinālā, saka Jelgavas kluba galvenais treneris Jānis Leitis. “Nebija absolūti nekādu kritumu, spēlējām kvalitatīvi un pēc līdzīgām setu pirmajām pusēm svinējām panākumu setu beigās. Arī citi labi mači ir bijuši, taču šajā meitenes pat “paipus” sita no otrās līnijas.”

Laiks spēlēšanai nav pats labākais, jo divas pamatsastāva dalībnieces šonedēļ slimoja un treniņos nepiedalījās, arī Inese Jursone spēlē bez treniņiem. “Šobrīd problēmas ar veselību ir pašiem,” saka treneris. “Tomēr braucam uzvarēt. Lai tā notiktu, sniegumam jābūt labākam – kvalitatīvi jāservē, kvalitatīvai jābūt servju uzņemšanai un labi jānospēlē aizsardzībā. Šis droši vien būs spēkos vissīvākais ceturtdaļfināls.”

Uz spēli jelgavnieces dosies sestdienas rītā.

Rīgas Volejbola skola Alītas Volejbola centrā tiksies ar pašreizējo čempioni Alytaus “Prekyba – Parama”. Arī šajā duelī pamatturnīrā labāk veicies latvietēm. Vispirms viesos izcīnīta uzvara ar 3:1, tad mājās – ar 3:2.

“Veselība ir lielākā problēma,” atzina arī RVS vienības galvenais treneris Andrejs Odinokovs, minēdams, ka vairākas spēlētājas var neiziet laukumā sestdien.

“Šogad pagājušā gada čempiones esam pieveikuši diezgan pārliecinoši,” pie pretiniecēm pāriet treneris. “Arī, uzvarot piecos setos, laukumā laidām visas spēlētājas. “Zinām, ka 13. numurs [Jekaterina Kovaļska] ir viņu līderis. Te mums daudz palīdz Aivis Kokins, kurš piektdien atsūtīs vēl videoanalīzi.”

Uz pirmo spēli, Odinokovs uzskata, pareizi jānoskaņojas: “Jāgaida, ka spēle būs grūtākā iespējamā, nevis tā noritēs viegli. Ja būsim tam gatavi, viss var sanākt arī pašreizējā sastāvā. Ja atļausimies paviršības vai nenovērtēsim pretinieces, būs ļoti grūti. Meitenes pašas zina situāciju, zina, ka sākušies “pleiofi”, un ir tiem gatavas. Mums viņām vajag palīdzēt.”

Ar lielo autobusu līdzi dosies arī “septītais spēlētājs” - sportistu vecāki, draugi un atbalstītāji.

Finālčetriniekā iekļūs tās komandas, kuras pirmās savā divcīņā tiks pie diviem panākumiem. Pirmajā cīņā savā laukumā spēlē pamatturnīrā zemāku vietu ieņēmušās komandas, bet atlikusī viena vai divas cīņas notiks augstāku vietu ieņēmušo komandu laukumā 22. un, ja vajadzēs, 23. februārī.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.