Latvijas vīriešu un sieviešu badmintona komandas uzsāk dalību Eiropas čempionātā


public. foto
Francijas pilsētā Lievin no 11. līdz 16.februārim norisināsies Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts badmintonā, kurā piedalīsies arī Latvijas vīriešu un sieviešu valstsvienības. Sievietēm pirmā spēlē būs 11.februārī plkst. 13:00 pret Portugāli, savukārt Latvijas vīriešu komanda uzsāks Eiropas čempionātu 11.februārī plkst. 20:00 ar spēli pret Šveici.

>>> Skatīties Badminton Europe video tiešraidi 
>>> Skatīt Latvijas vīriešu komandas spēļu sarakstu rezultātus
>>> Skatīt Latvijas sieviešu komandas spēļu sarakstu rezultātus

Latvijas vīriešu komanda ir ielozēta 1.apakšgrupā ar Dāniju, Šveici un Velsu, savukārt Latvijas sieviešu komanda spēlēs 4.apakšgrupā kopā ar Vāciju, Portugāli un Slovākiju. Cīņu par Eiropas čempionāta medaļām turpinās tikai 8 komandas - apakšgrupu uzvarētājas.

Latvijas vīriešu komandas sastāvā uz Franciju ir devušies 6 badmintonisti, tai skaitā Andis Bērziņš, Pauls Gureckis, Toms Preinbergs, Ivo Keišs, Viesturs Bajārs un Niks Podosinoviks, kurš būs arī vīriešu un sieviešu komandas treneris šajā turnīrā. No Latvijas spēcīgākajiem spēlētājiem komandā nevarēja iekļauties Artūrs Akmens, kurš ikdienā strādā Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē, kur šonedēļ notiek IBSF Pasaules kauss un Eiropas čempionāts.

“No sportiskā viedokļa, izloze Latvijas vīriešu komandai ir ļoti nelabvēlīga, jo visas trīs komandas ir ļoti spēcīgas, taču atrašanās vienā apakšgrupā ar spēcīgo Dāniju nodrošinās to, ka Latvijas komanda un tās spēlētāji būs pastiprinātas uzmanības lokā. Mūsu spēlētājiem būs iespēja spēlēt pret Pasaules badmintona zvaigznēm, kuru ikgadējie ienākumi mērāmi miljonos,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Dānijas komandā ir iekļauti 10 spēlētāji, tai skaitā Pasaules eksčempions un olimpiskās bronzas medaļnieks Viktor Axelsen, Pasaules vicečempions Anders Antonsen, kā arī tādi pazīstami spēlētāji kā Kim Astrup, Mathias Boe, Mads Conrad-Petersen, Jan O Jorgensen, Carsten Mogensen, Anders Skaarup Rasmussen, Frederik Søgaard un Hans-Kristian Solberg Vittinghus.

Latvijas sieviešu komandā spēlēs 5 badmintonistes, tai skaitā Jekaterina Romanova, Liāna Lencēviča, Ieva Pope, Diāna Stognija un Kristīne Šefere. Diemžēl, Latvijas komandai traumu dēļ nevarēja pievienoties divas spēcīgas spēlētājas - Latvijas čempione Una Berga, kā arī pieredzējusī spēlētāja un trenere Monika Radovska. 

Eiropas vīriešu un komandu čempionātā sākotnēji būs grupu turnīrs, kurā komandas tiksies katra ar katru, izspēlējot pilnas piecas spēlēs - trīs vienspēles un 2 dubultspēlēs. Savukārt izslēgšanas turnīrā, sākot ar 1/4 finālu, komandas cīnās līdz kāda no tām uzvarējusi trijās no piecām savstarpējām spēlēm.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts notiek reizi divos gados. Šogad Eiropas čempionātā piedalās 34 vīriešu komandas un 29 sieviešu komandas. 

Iepriekšējais čempionāts notika Krievijas pilsētā Kazaņā 2018.gadā, kad turnīrā arī piedalījās Latvijas vīriešu un sieviešu komandas. Kazaņā Latvijas vīriešu komanda ar rezultātu 0:5 zaudēja visās spēlēs pret Somiju, Turciju, Norvēģiju un Igauniju. Arī sieviešu izlase Kazaņā ar 0:5 zaudēja visās spēles pret Krieviju, Turciju un Igauniju.
 

 

badminton.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums