Samoilovs/Šmēdiņš Olimpiskajā sezonā strādās ar itāliešu speciālistu Marko Solustri

Latvijas pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuri 3x triumfēja Pasaules Kausa Tūres kopvērtējumos (2103, 2014, 2016), kā arī izcīnījuši 5 medaļas Eiropas čempionātos (zelts 2015, 4 sudrabi), ir uzsākuši gatavošanos jaunajai 2020. gada sezonai.

Jaunā sezona ir īpaša ar to, ka šogad notiks pasaules nozīmīgākais pludmales volejbola turnīs – Olimpiskās Spēles, kas norisināsies Japānas galvaspilsētā Tokijā.

Pēc ne pārāk veiksmīgās 2019. gada sezonas duets ir nolēmis veikt izmaiņas treneru korpusā. Turpmāk komandas galvenais treneris būs itāliešu speciālists Marko Solustri. Viņam asistēs perspektīvais pašmāju treneris Rihards Finsters.

60 gadus vecais Solustri pats savulaik bija augsta līmeņa spēlētājs. Marko bija viens no Eiropas pludmales volejbola pionieriem, atvedot šo lielisko spēli uz veco kontinentu. Pagājušā gadsimta 80ajos gados trīsreiz kļuvis par Itālijas čempionu. Kopumā karjerā vairāk nekā 40 uzvaras turnīros, veiksmīgākā bija 1990. gada sezona, kad Solustri FIVB pasaules reitingā bija 3. vietā.

Kopš 1995. gada strādā par treneri. Vadījis Itālijas, Austrijas, Vācijas, Krievijas, Japānas nacionālās izlases. Solustri vadītās komandas 5x kļuvušas par Eiropas čempionēm, kā arī 2007. gadā izcīnītas Pasaules Čempionāta sudraba medaļas (Barsuks/Kolodinskis, Krievija). Olimpiskajās Spēlēs augstākā 5. vieta (Sidneja 2000).

Aleksandrs Samoilovs: “Protams, tas ir grūts lēmums, gan man, gan manam tēvam. Bet sportā bieži ir situācijas, kad atlētam ir jāpārrauj "nabas saite” ar vecākiem, lai turpinātos progress. Ar pozitīvu satraukumu gaidu jauno sezonu pie jaunā trenera. Gatavošanos uzsāksim janvāra vidū Riodežaneiro, pēc tam dosimies uz Romu. Gada pirmais turnīrs paredzēts marta sākumā Irānā. Plānojam startēt visos FIVB 4-zvaigžņu un 5-zvaigžņu turnīros, kā arī dažos 3-zvaigžņu, kā piemēram Jūrmalā. Tāpat, kamēr nebūs garantēta mūsu dalība Tokijā, spēlēsim arī kontinentālajos kausos.”

Jānis Šmēdiņš: “Pēc pagājušās sezonas, kas nebija pārāk veiksmīga, nolēmām, ka komandā nepieciešamas kādas pārmaiņas, jaunas vēsmas. Daudz speciālistu, kas atbilstu mūsu pieredzei un līmenim, nav. Ar Marko jau sen bijām pazīstami, zinājām viņa lielo pieredzi, attieksmi pret darbu un panākumus pludmales volejbolā. Tāpēc viņš bija kandidātu shortlistā. Iepazīstot treneri tuvāk, uzklausot viņa spēles filozofiju, kā arī prasības, esam pieņēmuši lēmumu Olimpiskajā sezonā strādāt ar Solustri. Paldies Genādijam par ieguldīto darbu."

Marko Solustri: “Prieks sākt jaunu izaicinājumu un darboties ar tāda līmeņa komandu kā Samoilovs/Šmēdiņš. Vēl svarīgāka par spēli laukumā ir attieksme ārpus tā un kopējā atmosfēra. Tas, ko esmu pagaidām redzējis treniņos un sadzīvē, man ļoti patīk. Pirmie iespaidi par Latviju ir ļoti pozitīvi – cilvēki, ēdiens, attieksme. Mums ir arī fantastiski gatavošanās apstākļi – “Palms Beach” ir pasaules līmeņa iekštelpu treniņu arēna. Pēc nedēļas dosimies trenēties ārpus Latvijas, lai turpinātu gatavoties jau dabīgajos laukumos. Ar nepacietību gaidu treniņnometnes sākumu Rio, lai varētu sākt kārtīgi strādāt.”  

Komandas Samoilovs/Šmēdiņš menedžeris Edgars Buļs: “Pirmās sarunas ar Solustri kungu aizsākām pagājušā gada septembrī pēc Romas turnīra. Jau no paša sākuma treneris atstāja ļoti profesionālu iespaidu. No sākuma vienojāmies par pārbaudes laiku uz turnīru Meksikā. Lai arī rezultāts nebija veiksmīgs, abas puses palika apmierinātas ar paveikto darbu. Šobrīd esam vienojušies par sadarbību uz 8 mēnešiem līdz augusta beigām, kas ietvertu gan Olimpiskās Spēles, gan Eiropas čempionātu. Paldies trenerim Genādijam Samoilovam par 7 gadu gadu, kurā ieliktie pamati ievērojami veicināja mūsu daudzās uzvaras gan Latvijā, gan starptautiskajā arēnā.”

Edgars Buļs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 2122232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums