Verpakovskis un Žigajevs pārstāvēs Latvijas izlasi Pasaules kausā


Latvijas minifutbola izlase PK2018 Portugaalee.
Visu laiku Latvijas futbola valstsvienības rezultatīvākais spēlētājs Māris Verpakovskis un ilggadējais izlases pussargs Jurijs Žigajevs pārstāvēs Latvijas minifutbola izlasi Pasaules kausa izcīņā, kas šogad no 12. līdz 20. oktobrim norisināsies Krētā. Latvijas izlases spēles tiks translētas Sportacentrs TV.

“Domāju, mums ir izdevies nokomplektēt ļoti labu un motivētu sastāvu, kas izdarīs visu, lai godam pārstāvētu Latviju,” atzīst Latvijas Minifutbola asociācijas (LMFA) izpilddirektors un Latvijas minifutbola izlases menedžeris Artis Ķēniņš, kurš Krētā veiks arī valstsvienības vadītāja funkcijas. “Minifutbols pasaulē iegūst arvien lielāku popularitāti, par ko liecina rekordlielais komandu skaits šā gada čempionātā. Komandā ir saglabāts pērnais kodols, taču ir arī labi papildinājumi Māra Verpakovska un Jurija Žigajeva personās. Tie ir vārdi, kuru meistarība komentārus neprasa. Domāju, īpaša spēle turnīrā mums būs pret tā saimniekiem grieķiem, kuri cer uz pilnu tribīņu atbalstu un saviem līderiem. Grieķijas sastāvā būs slavenais Kostas Kacuranis, kurš 2004. gadā ar Grieķijas izlasi lielajā futbolā triumfēja Euro 2004 finālturnīrā.”


Kenins Artis public. foto

Iespējams, Kacuranis tiksies ar Verpakovski, kurš šajā pašā 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā bija Latvijas valstsvienības zvaigzne un līderis. “Lai arī jau labu laiku kā esmu beidzis profesionālā spēlētāja karjeru, nav iespējams pārtraukt futbola spēlēšanu pavisam,” neslēpj 39 gadus vecais Māris Verpakovskis, kura 29 vārti Latvijas valstsvienības rindās arvien ir nepārspēts mūsu futbola rekords. “Šogad aizvadīju pāris spēles Latvijas čempionāta otrajā līgā un Latvijas kausā, kurās pārliecinājos, ka pulveris vēl ir sauss. Pārstāvēt Latviju allaž bijis liels gods, un tā tas būs arī šajā reizē, lai arī šis nebūs tā saucamais lielais futbols.”


Verpakovskis Maris

Pasaules čempionātā minifutbolā būs krietni mazāks laukuma izmērs, nekā tas ir futbolā 11:11, kā arī dažas būtiskas atšķirības noteikumos. Piemēram, būs liegts veikt izklupienus cīņā par bumbu, tikmēr spēles laikā ar pieteiktajiem futbolistiem varēs veikt neierobežotu skaitu maiņas.

Mūsu izlases sastāvā būs arī citi futbola sabiedrībā ļoti pazīstami uzvārdi. Viņu pulkā arī kādreizējais valstsvienības pussargs Jurijs Žigajevs. 33 gadus vecais ilūkstietis izlasē savulaik aizvadīja 34 spēles un guva 2 vārtus, tikmēr Latvijas čempionāta Virslīgā viņš iekrāja 316 spēles un guva 65 vārtus. Šobrīd Žigajevs iemanto arvien lielāku slavu kā futbola eksperts un blogeris. Izlasē būs arī pazīstamie futbola komentētāji Ilvars Koscinkevičs un Jānis Pakalns. Pēdējais šosezon ir viens no labākajiem vārtu guvējiem Latvijas čempionāta 1. līgā.


Kretaa - stadions public. foto

2019. gada Pasaules kausa izcīņā minifutbolā piedalīsies 40 izlases, kas ir jauns šo sacensību rekords. Latvijas izlase ielozēta vienā grupā ar Ēģiptes (spēle 12. oktobrī), Meksikas (15. oktobrī), Azerbaidžānas (16. oktobrī) un Grieķijas izlasēm (17. oktobrī). No grupas izkļūs un astotdaļfinālam kvalificēsies divas spēcīgākās vienības. Pērn Pasaules kausā, kas notika Portugālē, Latvijas izlase aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

“Latvijas futbolisti šajā turnīrā piedalās par saviem un sponsoru līdzekļiem, taču redzams, ka minifutbola popularitāte aug, un komandas gan lokālajiem, gan starptautiskajiem turnīriem pieiet arvien nopietnāk,” norāda Artis Ķēniņš, kurš ir viens no Latvijas minifutbola čempionāta rīkotājiem.


Centraa no kreisas Vitolins Arturs - Kere Mareks

Pasaules kausa sacensībās Krētā Latvija ne pirmo reizi šādā mērogā būs pārstāvēta arī tiesnešu korpusā. Spēlēs tiesās LMFA prezidents Mareks Ķere, kurš ikdienā tiesā Latvijas čempionāta Virslīgas un Latvijas kausa izcīņas spēles, un Artūrs Vītoliņš, kurš pērn Portugālē kopā ar Ķeri tiesāja pusfinālu! Fināls tika uzticēts slavenajam anglim Markam Klatenburgam, kurš daudzus gadus tiesājis Anglijas Premjerlīgā.

Vairāk informācijas par Pasaules kausa izcīņas turnīru Krētā meklējams sacensību oficiālajā sadaļā: https://soccafederation.com/competition/crete-2019/


 

Latvijas minifutbola izlases sastāvs

Izlases vadītājs un menedžeris: Artis Ķēniņš

Spēlētāji: Ainārs Daudziešans, Andrejs Sitiks, Matīss Šteimanis, Andrejs Kondratjevs, Edgars Jēgers, Jānis Pakalns, Mārtiņš Akmentiņš, Klāvs Sveķis, Māris Verpakovskis, Jurijs Žigajevs, Miks Gucs, Ilvars Koscinkevičs, Kārlis Līcis.


 

Artis Ķēniņš, Latvijas Minifutbola asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 2425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums