Pasaules badmintona čempionātā šogad dominē japāņi


public. foto
Šveices pilsētā Bāzelē ir noslēdzies Pasaules čempionāts badmintonā, kurā šogad dominēja spēlētāji no Japānas, izcīnot gan divus no pieciem čempionu tituliem, turklāt no 10 pusfinālistiem bija pieci dalībnieki no Japānas. Par čempioniem šogad kļuva arī spēlētāji no Ķīnas, Indonēzijas un Indijas.

>>> Skatīt Pasaules čempionāta badmintona interneta lapu
>>> Skatīt spēļu sarakstu un rezultātus TournamentSoftware.com

Diemžēl, šis ir pirmais gads kopš 2014.gada, kad neviens no Eiropas badmintona spēlētājiem nav izcīnījis kādu no Pasaules čempiontituliem - 2014., 2015. un 2018.gadā tas izdevās spānietei Carolina Marin, savukārt 2017.gadā par čempionu kļuva dānis Victor Axelsen. Taču jāatzīmē, ka šogad dānis Anders Antonsen aizcīnījās līdz finālam, kā vienīgais eiropietis izcīnot medaļu šajā Pasaules čempionātā. Ceļā uz finālu, Anders Antonsen 1/4 finālā uzvarēja esošo Olimpisko čempionu Chen Long no Ķīnas.

Ķīna iepriekš dominēja vairākos Pasaules čempionātos pēc kārtas. Kopš šādā formāta jau 25 gadus tiek rīkots Pasaules čempionāts, Ķīnas spēlētāji bija izcīnījuši 65 čempiontitulus, turklāt 1987., 2010. un 2011.gadā ķīnieši izcīnīja visus piecus čempiontitulus. Šogad ķīnieši izcīnīja tikai vienu titulu - jauktajās dubultspēlēs uzvarēja Zheng Siwei & Huang Yaqiong. Jāatzīmē, ka tikai vienu čempiontitulu ķīnieši iepriekš izcīnīja 1995.gadā.

Divus čempiontitulus Japānas badmintonisti izcīnīja arī 2018.gadā, turklāt jāatzīmē, ka abi 2018.gada čempioni nosargāja savu titulu arī šogad. Tas izdevās gan Kento Momota vīriešu vienspēlēs, gan arī sieviešu dubultspēļu pārim Mayu Matsumoto & Wakana Nagahara. Taču pērn arī ķīnieši izcīnīja divus čempiontitulus - jauktajās dubultspēlēs un vīriešu dubultspēlēs, kamēr šogad titulu saglabāja tikai jaukto dubultspēļu pāris Zheng Siwei & Huang Yaqiong, tādējādi ļaujot līderību pārņemt japāņiem.

Japāņi šogad bija ļoti tuvu tam, lai izcīnītu trīs čempiontitulus, taču vīriešu dubultspēļu pāris Takuro Hoki & Yugo Kobayashi trijos setos tomēr piekāpās Indonēzijas pārim Mohammad Ahsan & Hendra Setiawan.

Līdz šim tikai 10 valstu pārstāvjiem bija izdevies izcīnīt vismaz vienu Pasaules čempiontitulu - Ķīna (66 tituli, tai skaitā 2019.), Indonēzija (23),. Dānija (11), Dienvidkoreja (10), Japāna (6), Spānija (3), Anglija (3), Zviedrija (1), Taizeme (1) un ASV (1). Šogad šo valstu sarakstam pievienojas arī Indija - pēc ilgstošas zaudējumu sērijas Pasaules čempionāta un Olimpisko spēļu finālspēlēs, savu pirmo čempiontitulu izcīnīja arī Pusarla V Sindhu, kura šobrīd ir ierindojusies starp pelnošāko sieviešu sportistu TOP 7, ar nopelnītajiem 8,5 miljoniem ASV dolāru apsteidzot daudzas titulētas tenisistes.

Lai gan 2019.gada čempionātā dominēja Āzijas spēlētāji, taču pārstāvēto valstu skaita ziņā vairākums bija Eiropas valstu karogi - 24 no 45 dalībvalstīm bija no Eiropas.

No Baltijas valstīm šajā Pasaules čempionātā bija pārstāvēta tikai Igaunija, toties ļoti plaši pārstāvēta - vīriešu vienspēlēs Raul Must, sieviešu vienspēlēs Kristin Kuuba, sieviešu dubultspēlēs Kati-Kreet Marran & Helina Ruutel. Diemžēl, neviens no Igaunijas spēlētājiem Bāzelē netika tālāk par 1.kārtu.

Līdzīgi kā 2018.gadā, arī šogad visas piecas Pasaules čempionāta finālspēles tiešraidē translēja Best4sport TV ar komentāriem latviešu valodā. Spēlēs vairāk nekā 6 stundas no vietas komentēja Latvijas Badmintona federācijas valdes locekle un Treneru padomes vadītāja Diāna Šavalgina un Latvijas Badmintona federācijas valdes locekle un badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris. 

badminton.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums