Hokeja fani: viens no galvenajiem Latvijas hokeja izlases panākumu avotiem – labs ritms


publicitates_foto-bungas_faniem
Pasaules čempionātam hokejā sparīgi gatavojas ne vien Latvijas hokeja izlase, bet arī hokeja fani. Lai Slovākijā mūsu fani būtu vēl pamanāmāki un sadzirdamāki, Latvijas Hokeja federācija un mobilo sakaru operators BITE, kas ir arī Latvijas hokeja valstsvienību lielfans, vakar, 24. aprīlī, notikušās Latvijas-Krievijas valstsvienību pārbaudes spēles laikā pasniedza Latvijas hokeja fanu klubam dāvanu – trīs bungu komplektus un lielformāta Latvijas karogu.

“Pateicoties gadu gaitā izkoptajām fanošanas tradīcijām, tostarp – košajiem tērpiem un skaļajām balsīm, Latvijas hokeja fani allaž ir pratuši pasniegt sevi, tā gan iedvesmojot mūsu hokejistus panākumiem, gan arī radot pret sevi cieņu pasaules hokeja arēnā. Mēs kā Latvijas hokeja valstsvienību lielfans esam pārliecināti, ka mūsu hokejistu panākumi ir gan viņu pašu, gan fanu kopdarbs. Tāpēc atbalstām ne tikai Latvijas hokeja izlasi, bet arī tās kaismīgākos fanus,” norāda BITES vadītājs Kaspars Buls.

Latvijas fanu organizācijas pārstāvji dāvinājumu vērtē ļoti atzinīgi, jo pieredze liecina, ka Pasaules čempionātā hokejā ir nopietns izaicinājums ne vien hokejistiem, bet arī viņu faniem – kamēr vieni mērojas spēkiem uz ledus, otri cenšas viens otru pārspēt fanošanas meistarībā tribīnēs.

Vairums jeb 55% Latvijas hokeja līdzjutēju ir pārliecināti, ka ļoti nozīmīga loma mūsu valstsvienības panākumu kaldināšanā ir ritmam, kas spēļu laikā tiek radīts gan aktīvi dziedot un skandinot uzmundrinošus saukļus, gan izmantojot dažādus instrumentus trokšņa radīšanai, tostarp bungas*.

“Hokeja arēnas sirdspuksti nāk no faniem – viņu plaukstām, skaļajām balsīm, bungu un tauru skaņām. Bungām ir īpašs spēks, jo tās ne vien dod ļoti labu ritmu, bet arī palīdz radīt enerģiskāku atmosfēru ledus hallēs. Tieši tāpēc mēs – fani – tās izmantojam aizvien biežāk,” norāda ilggadējs hokeja līdzjutējs un Latvijas hokeja fanu organizācijas pārstāvis Dinārs Kvedovs.

Arī paši hokejisti un Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs atzīst, ka bungas un citi skaņu elementi spēļu laika palīdz radīt ritmu, kas ļauj labāk koncentrēties spēlei – īstenot veiksmīgākas piespēles, precīzākus metienus u.tml.

 

Tāpat šo skaņas elementu, līdzīgi kā fanu dziedāšanas, ritmiskas saukļu skandināšanas, radītais troksnis apgrūtina pretiniekiem spēli – hokejisti bieži nedzird, ko saka treneris, tiesnesis, kā arī komandas biedri. Un kā gan citādi – līdzšinējo eksperimentu rezultāti liecina, ka Latvijas hokeja fani ar savu balsi un visiem iespējamajiem palīglīdzekļiem spēj radīt “Arēnas Rīga” ledus hallē troksni, kas sasniedz teju 120 decibelus.

Latvijas fanu organizācijas pārstāvji ir pārliecināti, ka šogad Slovākijas ledus hallēs Latvijas fani, uzmundrinot Latvijas hokeja izlasi, kopīgiem spēkiem varētu radīt tikpat lielu vai pat lielāku troksni.

“Mūsu – fanu – mērķis ir palīdzēt Latvijas hokeja izlasei nokļūt līdz finālam. Lai to īstenotu, izmantojam visus iespējamos, oficiāli atļautos līdzekļus. Par to, ka jaunās bungas skan labi, pārliecinājāmies vakardienas spēles laikā. Atliek vien nodrošināties ar rezerves membrānām, jo, nav šaubu, ka emocijas Slovākijā sitīs augstu vilni, bet pieredze rāda – jo saspringtāka spēle, jo spēcīgāk tiek sistas bungas,” skaidro D.Kvedovs.

Viņš piebilst, ka Latvijas Hokeja federācijas un BITES dāvinātais Latvijas karogs, kas ir 8 metrus plats un 4 metrus augsts, hokeja čempionātā, kā ierasts tiks uzvilkts brīdī, kad Latvijas hokeja izlase izies uz ledus, kā arī iesitīs ripu vārtos.

* Aptauju veica BITE un LHF sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija” 2018. gadā. Tajā iedalījās 736 Latvijas vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 1920212223
242526272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli