LRF pārstāvji Saeimas Sporta apakškomisiju iepazīstina ar galvenajiem izaicinājumiem


LRF_Vizite_Saeimas_Sporta_apakskomisija public. foto
Otrdien Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) pārstāvji viesojās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisjas sēdē, kuras laikā vērsa uzmanību uz četriem būtiskiem izaicinājumiem – valsts solītā finansējuma otrās daļas piešķiršanu Eiropas BMX čempionāta rīkošanai, Murjāņu sporta ģimnāzijas riteņbraukšanas nodaļas attīstību, velotreka neesamību Latvijā un "Baltijas ceļa" daudzdienu velobrauciena finansēšanas sistēmas izveidi.

2019. gads Latvijas Riteņbraukšanas federācijai solās būt izaicinājumiem bagāts. Gada lielākais notikums neapšaubāmi ir Eiropas BMX čempionāts, kas no 11. – 14. jūlijam norisināsies Valmierā. Vienlaikus, LRF iespēju robežās rīko vai atbalsta Latvijas čempionātus septiņos riteņbraukšanas veidos, kā arī organizē BMX čempionāta seriālu septiņos posmos un “Cerību kausa” seriālu šosejas riteņbraukšanā sešos posmos. Iespēju robežās LRF arī nodrošina sešu riteņbraukšanas veidu izlašu dalību nozīmīgākajās starptautiskā līmeņa sacensībās.

Ar mērķi informēt un diskutēt par galvenajiem izaicinājumiem, otrdien LRF pārstāvji apmeklēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdi. LRF pārstāvēja tās prezidents Igo Japiņš, padomes loceklis Edgars Dupats un preses sekretārs Toms Markss.

LRF padomes loceklis Edgars Dupats vērsa Saeimas sporta apakškomisijas locekļu uzmanību un neskaidro situāciju ar valsts piešķirtā finansējuma otro daļu Eiropas BMX čempionāta rīkošanai EUR 42 585 apmērā, neskatoties uz to, ka LRF noteiktajos termiņos iesniegusi visu nepieciešamo dokumentāciju finansējuma saņemšanai. Lai gan kopumā valsts bija paredzējusi čempionāta rīkošanai piešķirt EUR 75 000, tomēr pašlaik piešķirtais finansējums ir EUR 32 415 apmērā. Bez valsts paredzētā otrās daļas finansējuma čempionāta organizēšanai, ir apdraudēta kvalitatīva sacensību norise, kas savukārt nelabvēlīgi atsauktos uz Latvijas Valsts prestižu. Kā norādīja E. Dupats, tad Eiropas BMX čempionāts Valmierā ir izšķiroši nozīmīgs Latvijas BMX braucējiem cīņā par Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem.

Diskusijas laikā Saeimas sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš norādīja, situācija, kurā valsts ir lēmusi par finansējuma piešķiršanu, tomēr lēmumu nav īstenojusi vai to darījusi tikai daļēji, nav korekta. Ja valsts ir apņēmusies atbalstīt kādu sporta veidu un piešķirt finansējumu kāda pasākuma organizēšanai, šis solījums ir jāpilda pilnībā.

Sēdes laikā LRF pārstāvji aktualizēja arī jautājumus par katastrofāli zemo finansējumu sporta darbam Murjāņu sporta ģimnāzijā, kur jau vēsturiski funkcionē arī riteņbraukšanas nodaļa. Kā norādīja Igo Japiņš, tad esošais finansējums riteņbraukšanas nodaļas sporta darbam gadā ir vien EUR 9000, tomēr, lai nodaļa spētu sekmīgi realizētu plānoto programmu, kas sevī ietver inventāra atjaunošanu, treniņnometnes un startus nozīmīgākajās sacensībās, nepieciešamajam finansējumam ir jābūt vismaz EUR 70 000 apmērā.

Tika aktualizēts arī jautājums par velotreka neesamību Latvijā. Joprojām mūsu valsts ir viena no retajām Eiropā, kur nav sava velotreka. Iepriekš LRF pārstāvji iesniedza nepieciešamos dokumentus un iesaistījās Daugavas stadiona attīstības projektā, kurā sākotnēji bija paredzēta arī apjumtā velotreka izbūve, tomēr vēlāk no šīs ieceres projekta realizētāji atteicās.

Ceturtais LRF izaicinājums, ar ko tika iepazīstināti Saeimas sporta apakškomisijas locekļi ir “Baltijas ceļa” daudzdienu velobrauciena valsts finansējuma apjoma palielināšana un saprotamas finansēšanas kārtības ieviešana. Kā norādīja I. Japiņš, tad kopš velobrauciena atjaunošanas 2011. gadā nav ieviesta skaidri saprotama kārtība par to, kā iespējams iegūt nepieciešamo valsts līdzfinansējumu sacensību rīkošanai. Tas ievērojami apgrūtina Latvijas posma organizēšanu, tādējādi apdraudot visa “Baltijas ceļa” velobrauciena norisi. I. Japiņš informēja, ka Lietuvā un Igaunijā ir skaidri definēta finansēšanas kārtība “Baltijas ceļa” velobraucienam, kas tiek rīkots ar mērķi stiprināt Baltijas valstu vienotību.


 

Latvijas Riteņbraukšanas federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums