Universiādes izlases dalībnieks: Latvijas sportistu izlasi Krievijā uzņēma ar lielu prieku un sirsnību


public. foto
12. martā noslēdzās XXIX Pasaules Ziemas Universiāde, kas šogad notika Krievijā. Tā pulcēja studentus, kuri ikdienā nopietni nodarbojas ar kādu no ziemas sporta veidiem, tāpat arī trenerus, žurnālistus un sporta fanus no visas pasaules. Universiādē piedalījās arī Latvijas studentu izlase, viens no tās pārstāvjiem - kalnu slēpotājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Miks Zvejnieks, kurš spēja izcīnīt augsto septīto vietu Alpu kombinācijas sacensībās, stāsta, ka Latvijas sportisti Krievijā uzņemti ar lielu prieku un sirsnību. Tāpat viņš norāda, ka pasākumam bijusi milzīga skatītāju interese un drošības kontrole pēc augstākajiem standartiem.

Organizēšana ļoti augstā līmenī

Šī bija mana otrā Ziemas Universiāde, pirms diviem gadiem piedalījos Ziemas Universiādē, kas norisinājās Kazahstānā, un man bija laba iespēja salīdzināt. Jāsaka, krievi rīkošanas un organizēšanas sadaļai bija piegājuši daudz nopietnāk. Bija ieguldīti patiešām iespaidīgi resursi – gan finansiālā, gan cilvēku ziņā. Man par notikumu paliks tikai un vienīgi labas atmiņas, jo cik gan bieži dzīvē sanāk aizceļot uz Krasnojarsku. Mums – kalnu slēpotājiem - Universiādes parasti ir visgarākās, salīdzinot ar citu sporta veidu pārstāvjiem, jo piedalāmies vairākās disciplīnās, kas sacensības krietni paildzina, tāpēc tagad jūtams pamatīgs nogurums, bet kopumā viss bija lieliski.

Universiāde ierindojama uzreiz pēc Olimpiskajām spēlēm

Plašās rezonanses un piesaistītās uzmanības ziņā Universiādi varētu ierindot uzreiz pēc Olimpiskajām spēlēm. Pasākuma organizēšanas princips ir ļoti līdzīgs Olimpiskajām spēlēm, mums pat bija savs sportistu ciematiņš. Cilvēku interese bija milzīga, sacensību arēnas bija skatītājiem pārpildītas, vairāki sportistu starti tika translēti pat Eurosport televīzijas kanālos, kas tikai apliecina sacensību augsto līmeni. Man ļoti patīk pasākumi, kur ir televīzijas, žurnālisti un daudz skatītāju – tas sniedz papildu adrenalīnu!

Vēl viens aspekts, kuru varu ļoti uzsvērt – augstā drošības kontrole, par to organizatori bija ļoti parūpējušies. Atrodoties kalnu slēpošanas trasē, bija sajūta, ka atrodies visdrošākajā vietā visā Krievijā. Sportistu akreditācijas karte pasākuma laikā bija kā pase – ar karti varējām tikt visur, bez kartes – nekur. Negribu nemaz domāt, kas notiktu, ja kāds sportists to pazaudētu.

Ēdieni katra gaumei

Kā zināms, uzturs ir ļoti svarīga sportistu ikdienas sastāvdaļa, un par ēdienu daudzveidību šajā pasākumā nevar sūdzēties. Sportistu ciematiņā bija pieejamas četras virtuves, kur ieturēties sev ērtā laikā un cik bieži vien vēlies. Pirmās trīs dienas bija grūti pierast pie piedāvātā ēdiena, varbūt tas saistāms ar aklimatizāciju un tālo ceļu, jo ēdienu izvēle bija ļoti daudzveidīga, un pavāri bija centušies piedomāt, lai ēdieni atbilstu katra sportista gaumei un vēlmēm. Āzijas, Eiropas, Krievijas un citu reģionu virtuve – jāprot tikai izvēlēties. Sportistu ciemats bija kā neliela pilsēta, viss atradās vienuviet, lai ar kājām nokļūtu no viesnīcas uz treniņu vai ēdnīcu, bija jāiet 10 minūtes.

Iespaidīga atklāšanas ceremonija

Atklāšanas ceremonija bija ļoti iespaidīga. Es gan nekad vēl neesmu piedalījies Olimpiskajās spēlēs, tāpēc grūti būtu salīdzināt, bet Universiādes atklāšana ir kas spilgts un atmiņā paliekošs. Esmu bijis Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādēs un citos pasākumos, kur ir atklāšanas ceremonijas, bet ne tuvu tik augstā līmenī, kā tas bija šī gada Universiādē. Patika tik ļoti, ka noskatījos visu pasākumu, no sākuma līdz pat beigām, aptuveni trīs stundu garumā. Tāpat atmiņā noteikti paliks vietējie iedzīvotāji, kas Latvijas sportistu izlasi Krasnojarskā uzņēma ar lielu prieku un sirsnību. Nereti bija dzirdami atbalsta saucieni pirms sacensībām tieši no vietējo iedzīvotāju puses, kas atbalstīja mūs – latviešus.

Latvijas vārds uz formastērpa – īpašs pagodinājums

Uz Universiādi devos tikai un vienīgi ar augstiem mērķiem, zināju, ko spēju sasniegt. Iepriekšējās Universiādes sacensībās jau bija uzkrāta pieredze, tāpēc šoreiz uz startiem varēju raudzīties nedaudz citādāk – ar lielāku mieru un pārliecību. Sezonas laikā piedalāmies ļoti daudz sacensībās, sezonai noslēdzoties, bieži vien pat nevar atcerēties visas vietas, kur pabūts, bet jāsaka, ka šis notikums paliks atmiņā arī pēc karjeras noslēguma. Sezona bijusi interesanta, bet arī diezgan gara un grūta, taču šādi pasākumi spēj ļoti uzlādēt. Varēju cīnīties arī par medaļām, diemžēl, nedaudz pietrūka, bet neko nenožēloju, jo izdarīju maksimumu. Vienmēr kāds uzvar un kāds zaudē, tāds ir sports un tāpēc tas ir interesants.

Startēt ar Latvijas vārdu uz formastērpa ir īpašs pagodinājums, tā ir papildus motivācija. Esmu liels Latvijas patriots, katrās sacensībās nestartēju tikai kā Miks Zvejnieks, bet arī kā latvietis, to vienmēr esmu uzsvēris.

 

Autors: Kalnu slēpotājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Miks Zvejnieks

Biznesa augstskolas Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums