Latvijas volejbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu beidz ar uzvaru pār Izraēlu


Foto Morozovs Vadims
Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru ar uzvaru Jelgavā noslēguši Avo Kēla vadītie Latvijas izlases volejbolisti, Jelgavā četros setos uzvarot Izraēlu un grupā ierindojoties 3. vietā.

Jelgavā Latvijai bija iespēja ieņemt 2. vietu grupā, bet izraēliešiem – kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Lai to izdarītu, abām komandām bija pārliecinoši jāuzvar.

Latvijai spēli uzsāka Aleksandrs Avdejevs, Andrejs Zavorotnijs, Reinis Pekmans, Armands Āboliņš, Jānis Jansons, Toms Švans un libero Ingars Ivanovs, bet spēles gaitā laukumā pabija visi 12 pieteiktie volejbolisti.

1. setā pēc Vjačeslava Bačkalas sitiena autā Latvija izvirzījās vadībā ar 4:1, taču drīz tika noķerta – 7:7. Līdzīgā cīņā aizritēja viss sets, un aukstasinīgāki beigās izrādījās mājinieki, cēlājam Jānim Jansonam nobloķējot Aleksandru Šafranoviču, - 28:26.

Arī 2. setā latviešiem sākumā izdevās izvirzīties vadībā ar 2:0 un 7:3, bet seta vidū izraēlieši bija blakām – 11:11. Līdzīgā spēlē pēc Ilijas Goldrina māņu sitiena tīklā Latvija panāca 22:19, bet seta galotnē labāki bija izraēlieši, uzvarot ar 26:24 un nodrošinot 2. vietu grupā. Latvijai atlika cīnīties par prestižu, bet Izraēla turpināja cīņu par iekļūšanu finālturnīrā.

3. setā ar 10:6 vadībā pēc Šafranoviča netveramas serves pa sānu līniju izvirzījās viesi. Pēc Āboliņa uzbrukuma mājiniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 12:11, bet pēc vairākiem sliktiem uzbrukumiem latviešu izpildījumā Izraēla panāca 22:18 savā labā. Tomēr, servējot Āboliņam, latviešiem izdevās gūt sešus pēdējos punktus setā un uzvarēt ar 25:23.

4. setā jau vairāk vadībā bija mājinieki, taču pārsvars tikai reizi sasniedza triju punktu starpību (20:17 pēc Anda Cimoškas bloka pret Šafranoviču). Arī šī seta galotni labāk aizvadīja Latvijas vilki, izšķirošo punktu uzbrukumā gūstot šīs spēles kapteinim Švanam – 3:1 (26, -24, 23, 23).

Latvijas izlasē Pekmans guva 18, Āboliņš 17 un Švans 14 punktus, turklāt uzbrūkot ar 73% precizitāti. Viesu rindās Tamirs Herško guva 17, Šafranovičs 14 un Bačkala 13 punktus.

“Tas bija mūsu pienākums – uzvarēt savās mājās savu skatītāju priekšā, kuri mums tic,” pēc mača teica Reinis Pekmans. “Domāju, ka esam guvuši labu pieredzi. Jaunie jau nedaudz ir iespēlēti šādas raudzes sacensībās, un domāju, ka nākamajā Eiropas meistarsacīkšu ciklā mums ir labas izredzes kvalificēties finālturnīram. Kopumā mēs paši, spēlētāji, pievīlām treneri, zaudējot pirmo spēli Izraēlā. Avo mums ir devis ticību, ka varam, un jaunu skatījumu uz volejbolu.”

“Ja kāds treneris saka, ka neesam izdarījuši kaut ko, iemesls ir tīkla otrā pusē. Šodien mēs bijām tas iemesls, kāpēc Izraēla nevarēja iesist uzbrukumā un uzņemt serves,” spēles apskatu ar abu maču ar Izraēlu salīdzināšanu sāka Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls. “Bija līdzīga spēle. Otrajā setā Izraēla labi bloķēja un cīnījās aizsardzībā, trešajā setā bija pilnīgi otrādāk. Visos setos viena – divas izspēles beigtos savādāk, un rezultāts būtu cits. Par izšķirošo brīdi varēja kļūt otrais sets, taču mūsu komanda nesalūza.”

Vaicāts novērtēt aizvadīto kvalifikācijas ciklu, treneris atzīmēja, ka viņa kļūda bija lielākas, nekā vajadzēja, slodzes pirms Eiropas Sudraba līgas. “Spēlētāji rāvās trenēties, bet es viņus nepiebremzēju. Ja runājam par kvalifikāciju, uzskatu, ka Igaunija bija spēcīgākā komanda no visām šajā kvalifikācijas turnīrā. Savukārt ar Izraēlu bija turnīra pirmā spēle, turklāt viesos. Divos pirmajos setos Izraēlā nedaudz veiksmīgāki galotnē bija mājinieki, bet trešajā setā mēs salūzām. Pēc zaudējuma tur bija ļoti grūti iekļūt finālturnīrā. Nav teikts, vai mēs tur būtu, ja būtu uzvarējuši Izraēlā. Šobrīd mēs esam līdzīgā situācijā, kā bija Igaunija, kad to sāku trenēt. Arī ar Igauniju uzreiz nekas neizdevās, bet ar Latviju esam bijuši kopā divus ar pusi mēnešus. Tāpēc man būtu interesanti vadīt komandu arī nākamajā ciklā, taču tas būs atkarīgs no Latvijas Volejbola federācijas.”

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli