Latvijas kausu iegūst "Jēkabpils lūši" un Mārupes SC

Latvijas kausu volejbolā vīriešiem šogad ieguvuši "Jēkabpils lūši", kas finālā pārspēja OC "Limbaži"/MSĢ. Sievietēm finālā Mārupes SC apspēlēja VK "Jelgava"/LLU.

Šodien Sporta namā “Daugava” (SND) noslēdzās divas dienas ilgušie volejbola svētki. Vispirms kausa ieguvējas noskaidroja sievietes. Finālā Mārupes SC volejbolistes daudz kļūdījās otrajā un trešajā setā, taču uzvarēja VK “Jelgava”/LLU komandu, kas spēlēja bez uzbrukuma līderes Līvas Solas, piecos setos – 3:2 (24,-16, -17, 21, 7), pirmoreiz kļūstot par kausa ieguvējām.

Uzvarētāju rindās it īpaši piektajā setā uzbrukumā neapturama bija Marta Ozoliņa, kura ar 27 punktiem (5 “eisi”) kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. Montai Urbānei 18 (5 – blokā), Agijai Sidorovai – 12 punkti. Pretiniecēm rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Kristīne Dzierkale, 18 punkti Līgai Plātei, 11 (4 – blokā) – Simonai Rozītei. Par labākajām savās komandās kļuva Sidorova un Plāte, savukārt par vērtīgāko finālmača spēlētāju tika atzīta cēlāja Olga Kļukeviča.

Sieviešu fināla laikā nozīmīgās jubilejās tika sveikti Latvijas volejbola seniori:

Vīriešiem divkārtējie kausa īpašnieki un tā pašreizējie glabātāji “Jēkabpils lūši” noteikti negribēja šķirties no kausa arī šodien. Finālā Mārča Obrumana trenētajiem “lūšiem” bija jātiekas ar vēl jaunāku, bet ne mazāk ambiciozu komandu OC “Limbaži”/MSĢ un treneri Lauri Iecelnieku.

1. setu uzvarēja kausa glabātāji – 25:19. Pēc tam gan Limbažu jaunieši tikpat pārliecinoši revanšējās, uzvarot arī trešo setu – 25:19, 25:21. Abas komandas labi spēlēja aizsardzībā, un limbažniekiem papildu drošību trešajā zonā deva valsts izlases kandidāts Edgars Šimanskis.

4. setu lieliski sāka jēkabpilieši, lielas galvassāpes sagādājot pretiniekiem ar planējošajām servēm, bet pretinieki pieļāva kļūdas, tai skaitā uzbrukuma līderis Aleksandrs Nasonovs uzbrukumā. Rezultāts auga “lūšu” labā – 3:0, 7:2, 11:4. Iecelnieks sāka sastāva maiņas, un seta liktenis bija izšķirts – 25:13.

Piektais sets sākās ar Vladislava Blumberga sitienu autā – 0:1. Ilgu laiku vadībā bija limbažnieki. Sevišķi efektīga epizode viņiem padevās, kad Kristera Dardzāna uzbrukumu fantastiskā veidā aizsardzībā izvilka Kristaps Šmits, Šimanskis lēcienā piespēlēja Nasonovam, kurš iedzina naglu jēkabpiliešu laukuma pusē. Par beigu sākumu tas jēkabpiliešiem nekļuva. Nervozā setā viņi atspēlējās un sagaidīja dāvanas no pretiniekiem, divus pēdējos punktus jēkabpiliešiem guva Nasonovs, raidot bumbu autā ar servi un uzbrukumā. Pieredzējušākie uzvarēja arī šoreiz, trešo reizi pēc kārtas izcīnot kausu, - 3:2 (19, -19, -21, 13, 13).

Rezultatīvākais “lūšiem” ar 18 punktiem (4 “eisi”, 7 bloki) bija Blumbergs, 15 punkti Rihardam Puķītim, 13 – Zigurdam Adamovičam un pa 10 punktiem – Dardzānam un Ērikam Voroņko. Limbažniekiem 24 punktus guva Nasonovs, 11 punkti Robertam Kļaviņam. Vērtīgākā mača spēlētāja balva komandās tika Puķītim un Kļaviņam, bet MVP tituls – “lūšu” saspēles vadītājam Edvīnam Skrūderam.

Vairāk par Latvijas kausu vīriešiem lasiet šeit:

SND tika noskaidroti arī Latvijas kausa ieguvēji U-19 grupā. Puišiem uzvarēja Jāņa Bomiņa un Aivara Liniņa vadītā RVS komanda, kas finālā ar 3:1 (-17, 25, 21, 27) pieveica Nikolaja Čemodanova un Edgara Savicka trenēto Daugavpils BJSS. 3. vietu izcīnīja I. Māliņa trenētā Aizkraukles NSS.

Meitenēm finālā divu RVS komandu spēlē gados vecākās Normunda Lūša meitenes ar Latvijas labāko 2018. gada volejbolisti Martu Kamēliju Levinsku ierindā ar 3:1 (12, -19, 11, 16) uzvarēja N. Deveikusas un S. Cepurītes vadīto komandu. 3. vietu ieņēma E. Pūliņa un I. Minusas trenētā MVS/Jūrmalas SS.