Aptieku tīkls Apotheka: "Lūdzu, saudzējiet farmaceitus!"


foto;staburags.lv
Aptiekas ir neatņemama veselības aprūpes sastāvdaļa, un to loma situācijā, kad apdraudēta sabiedrības veselība, ir kritiski svarīga. Farmaceiti šobrīd strādā pastiprinātā režīmā un ir gatavi to darīt arī turpmāk, taču, lai tas būtu iespējams, cilvēki tiek aicināti saudzēt farmaceitus un nepakļaut viņu veselību nevajadzīgam riskam, informē aptieku tīkla Apotheka valdes loceklis Jānis Kūliņš.

Farmaceiti, tāpat kā ārsti, medmāsas un citi veselības aprūpes speciālisti ir ar specifiskām zināšanām un nav aizstājami.

“Jau normālā ikdienas situācijā farmaceitu skaits ir mazāks nekā nozarē tas būtu nepieciešams, tāpēc krīzes situācijā ikdienas darbs ir īpaši sarežģīts. Apotheka kā uzņēmums ar vislielāko nopietnību attiecas pret ārkārtas situāciju valstī, un esam jau ieviesuši virkni drošības pasākumu darbinieku aizsardzībai, piemēram, veicam regulāru virsmu dezinfekciju, telpu vēdināšanu, ķermeņa temperatūras mērīšanu, rekomendējam neizmantot cieša kontakta farmaceitiskos pakalpojumus aptiekās – asinsspiediena mērīšanu, ķermeņa masas, holesterīna un cukura līmeņa noteikšanu. Tāpat tiek ievērota karantīna tiem aptieku darbiniekiem, kuri paši vai viņu ģimenes locekļi kopš marta sākuma izceļojuši uz jebkuru valsti ārpus Latvijas. Iespēju robežās ieviešam arvien jaunus piesardzības pasākumus, piemēram, tuvāko dienu laikā aptiekās tiks izvietotas organiskā stikla sienas, lai nodalītu kasu un tirdzniecības zonu. Taču tikai ar tehniskajiem risinājumiem mēs nevaram pilnvērtīgi pasargāt savus darbiniekus, visefektīvākais veids, kā pasargāt sevi un citus, ir katra iedzīvotāja iesaiste – atbildīga rīcība,” skaidro J. Kūliņš.

Ieteikumi aptiekas apmeklējumam

Sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz aptieku, bet lūdziet palīdzību medikamentu iegādē draugiem, radiem vai paziņām.

Ja jūs vai cilvēki, ar kuriem dzīvojat kopā, esat ieceļojuši no jebkuras pasaules valsts, lūdzu ievērot 14 dienu pašizolēšanos jeb karantīnu un palūdziet kādam citam apmeklēt aptieku jūsu vietā.

Nāciet uz aptieku viens, nevis ar visu ģimeni.

Izvairieties no aptiekas apmeklēšanas laikā, kad tajā ir daudz cilvēku.

Esot aptiekā, nedrūzmējieties kases zonā, ievērojiet 2 metru distanci no kases un citiem apmeklētājiem. Ja aptiekā ir daudz cilvēku un 2 metru distanci nav iespējams ievērot, lūdzu, uzgaidiet ārpus aptiekas.

Izmantojiet rindu aparātus aptiekās (kur tie pieejami).

Norēķinieties par pirkumu pēc farmaceita uzaicinājuma.

Iespēju robežās norēķinieties ar bezskaidru naudu, vislabāk – bezkontakta maksājuma karti.

Ja plānojat iegādāties bezrecepšu medikamentus, uztura bagātinātājus vai medicīnas preces, bet pirkums nav steidzams, lūdzu, iepērcieties internetā www.apotheka.lv. Lai arī pasūtījumi internetā ir vairāk kā jebkad un kurjeru noslodzes dēļ sūtījumu piegāde var nebūt tik ātra, cik parasti, attālināta iepirkšanās ir drošākais veids.

 

Apotheka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi