Tautsaimniecības komisijas vadītājs aicina darba devējus izskatīt iespēju administrācijas darbiniekiem strādāt ...

Tautsaimniecības komisijas vadītājs aicina darba devējus izskatīt iespēju administrācijas darbiniekiem strādāt attālināti

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs aicina darba devējus izmantot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas administratīvajā darbā un atļaut darbiniekiem veikt savus darba pienākumus attālināti no mājām.

Komisijas vadītājs norāda, ka šobrīd tikai no mums pašiem ir atkarīgs, cik lielā mērā spējam ierobežot jaunā vīrusa izplatību. Tāpēc svarīgi, ka arī darba devēji tajā iesaistās, pārskatot ne tikai ārvalstu komandējumu nepieciešamību, bet arī samazinot pulcēšanās iespējas birojos un izvērtēt sapulču nepieciešamību, kuras daudzos gadījumos var aizstāt ar virtuāliem instrumentiem – piemēram, video zvaniem.

Tāpat daļai vecāku strādāšana no mājām ir vienīgā iespēja, kā uzraudzīt, piemēram, sākumskolas bērnus, kuriem noteikts ilgstoši attālināts mācību process un nav droši atstāt vienus mājās.

Lai apzinātu situāciju krīzes visskartākajās nozarēs un iespējamos valsts rīcības virzienus to atbalstam, Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs otrdien, 17. martā, rīkos komisijas ārkārtas sēdi.

Jānis Vitenbergs atzīst, ka Saeimas Tautsaimniecības komisijai koronavīruss un tā ietekme uz tautsaimniecību būs aktuāls jautājums tuvāko mēnešu laikā. Jau šobrīd tūrisma nozare ir paziņojusi, ka tās apjomi krīt par 90%. Patreiz vīrusa patiesās radītās sekas uz Latvijas ekonomiku nav prognozējamas, bet tās būs gan globālas, gan arī lokālā mērogā.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi