Diskusija: Vienots sabiedriskais medijs ir apdraudējums uzraudzības funkcijām


public. foto
Sabiedriskā radio, ziņu portāla un televīzijas apvienošana nopietni apdraudēs mediju būtiskāko funkciju - demokrātiskas valsts sargsuņa pienākumus. Vienotam medijam būs viens vadītājs un, ņemot vērā Latvijas sabiedrības tikumus, strauji pieaugs ietekmēšanas iespējas, diskusijā "Vai 4. varai pieder vara?" norādīja mediju eksperti.

Diskusijas dalībnieki pauda, ka kultūras ministra Naura Puntuļa rosinājums apvienot sabiedrisko televīziju, radio un ziņu portālu “lsm.lv” vienā medijā vērtējams kā liels solis atpakaļ, runājot par sabiedrisko mediju neatkarību un vienu no galvenajām funkcijām demokrātiskas sabiedrības veidošanā. Atsaukšanās uz Latvijas mazo mediju telpu vai nespēju uzturēt vairākas administratīvas vienības ir vienkāršākais, tomēr nebūt ne racionālākais risinājums.

“Iespējamība, ka arī vienota sabiedriskā medija gadījumā saglabāsim neatkarīgu informācijas nesēju, kas pildīs sabiedrības sargsuņa lomu, ir maz ticama. Drīzāk pūcei aste ziedēs,” kritiski pauda žurnālists, raidījumu veidotājs un vadītājs Haralds Burkovskis.

Diskusijas ietvaros tika runāts arī par būtiskākajām atšķirībām sabiedrisko un komerciālo mediju saturā un kvalitātē, norādot, ka komercmedijos ir tikpat profesionāli un zinoši žurnālisti, tomēr ir mazāk analītisko ziņu, jo mediju īpašniekiem nav intereses tādas finansēt. Eksperti norādīja, ka jautājumā par kvalitatīva analītiskā satura veidošanu liela nozīme ir tam, vai medijs pieder pašmāju vai ārvalstu īpašniekiem, piebilstot, ka liela daļa ārvalstu investoru, ieguldot Latvijas medijos, nemaz nezina, kur tāda valsts atrodas.

Diskusijā, kuras mērķis bija skaidrot mediju patieso ietekmi sabiedrībā un valstī notiekošajos procesos un atbildēt uz jautājumu – vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara, piedalījās žurnālists, raidījumu veidotājs un vadītājs Haralds Burkovskis, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, redaktors, žurnālists un LETA Ārzemju ziņu nodaļas vadītājs Guntars Grīnums, Latvijas Mediju ētikas padomes valdes priekšsēdētājs Jānis Lielpēteris un Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.

 

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi