Latvijas Hipotēka brīdina neuzķerties uz viltus īsziņām, kas nosūtītas uzņēmuma vārdā!


foto:allfun.md
Uzņēmums Latvijas Hipotēka aicina iedzīvotājus neuzķerties uz viltus īsziņām, kas šajās dienās daudziem izsūtītas uz mobilo tālruņu numuriem, ko kāds īstenojis kompānijas vārdā, aicinot nokārtot hipotekāro kredītu.

Īsziņas teksts: “Mes Uzticamies Klientiem! Sutiet konta nr. uz epastu un mes ieskaitisim 3000 EUR. Pec tam nosutiet kadastra nr. un nokartosim hipoteku uz 15 gadiem 75 EUR/men.”

“Neesam šādu aktivitāti veikuši, tāpēc lūdzu, ja esat minēto īsziņu saņēmis, vērsties tiesībsargājošās iestādēs vai pie mums. Mēs saprotam, ka viltvārži nesnauž, taču mums ir savi veidi un instrumenti, kā informēt klientus par jaunākajiem piedāvājumiem, nesolot šādas absurdas lietas. Aicinām uz šādām īsziņām vai telefona zvaniem neatbildēt un nekādā gadījumā nevērt vaļā aizdomīgas saites un interneta mājas lapas,“ norāda Latvijas Hipotēka vadītājs Edgars Tālums.

„SMS un WhatsApp arvien biežāk tiek izmantoti kiberuzbrukumu veikšanai,” apstiprina CERT.LV kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis. „Pirms atbildēt vai spiest uz ziņojumā norādītās saites, rūpīgi izvērtējiet, vai šādu ziņu tiešām varētu būt sūtījis norādītais uzņēmuma vai iestāde, kā arī, cik loģiski ir tas, ka jums šāda ziņa vispār tika nosūtīta? Šaubu gadījumā aicinām ar potenciālo sūtītāju sazināties pa citiem alternatīviem kanāliem, piemēram, izmantojot oficiālajā vietnē norādīto telefona numuru vai e-pastu. Saņemot šādu krāpniecisku ziņojumu, iesakām informēt par to pašu uzņēmumu vai iestādi, kuras vārdā ziņojums izsūtīts, kā arī sazinieties ar savu mobilo pakalpojumu sniedzēju, lai bloķētu šādas īsziņas,” norāda eksperts.

Kompānijas vadība arī sola, ka notikušais nepaliks bez ievērības, un Latvijas Hipotēka jau ir informējusi attiecīgos dienestus. Latvijas Hipotēka aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt, kam uzticēt savus personas datus, pirms tos kādam elektroniski nosūtīt.


 

Par uzņēmumu:

SIA Latvijas Hipotēka ir licencēts nebanku kredītdevējs, kas piedāvā hipotekāro kredītu jeb kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, sadarbības risinājumam sniedzot katram atbilstošāko kredītu veidu. Uzņēmums piedāvā aizdevumu līdz pat 75% apmērā no nekustamā īpašuma vērtības, kredītu apvienošanu un citus pakalpojumus Latvijā jau no 2008.gada.


 

SIA Latvijas Hipotēka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums