Latvijas iedzīvotāji ir gatavi maksāt vairāk par noformējumu — un ne tikai par patriotisku


foto;swr.de
Mums gribas ticēt, ka, izvēloties pārtikas produktus, mēs vadāmies galvenokārt no racionāliem apsvērumiem, tomēr ne vienmēr tā ir. "Pieaugot ienākumiem un paplašinoties sortimentam veikalos, iesaiņojuma noformējums sāk būtiski ietekmēt pircēju izvēli," stāsta uzņēmuma "Immer Group" prezidente Irīna Mirošņika. "Piemēram, Latvijas iedzīvotāji labprātāk iegādājas preces patriotiskā iesaiņojumā un augstu vērtē šādus ražotāju pūliņus, pat ja šīs preces maksā mazliet dārgāk. Piemēram, tautisku simbolu izmantošana iesaiņojuma noformējumā kādam skābpiena produktu ražotājam palīdzēja par 20 % palielināt pārdošanas apjomu un noturēt šajā līmenī."

Līdztekus patriotiskiem iesaiņojuma noformējuma elementiem Latvijas iedzīvotājiem patīk skandināvu stils un atbilstība aktuāliem notikumiem. „Skandināvu stils nozīmē lakonismu, skaidras līnijas, dabiskas krāsas un vienkāršību. Ne velti Latvija tiek pieskaitīta pie Ziemeļeiropas. Dažkārt negribas tam ticēt, bet mēs patiešām bieži vien dodam priekšroku skaistam iesaiņojumam, kuru turklāt ir patīkami turēt rokās,” stāsta I. Mirošņika. „Iesaiņošanas un apstrādes tehnoloģiju biedrības* dati liecina, ka Eiropā aug pieprasījums pēc teksturēta iesaiņojuma, ko ir patīkami paņemt rokās. Tāpat mēs zinām, ka ļaudis „ēd ar acīm”, tāpēc viegli pakļaujas kārdinošu ēdienu attēlu ietekmei. Tādējādi ražotājs tagad nevis raksta uz iesaiņojuma, kam domāta mērce, bet gan attēlo garšīgu burgeru vai ēdienu, kam tā ražojums ir lieliski piemērots, un darbiņš padarīts — prece jau ir mūsu grozā.”

Patriotisks noformējums ir nācis modē visā pasaulē. Tagad visa Rietumu sabiedrība attālinās no globalizācijas un cenšas atgriezties pie saknēm. „Sevišķi moderna tendence ir tautiski motīvi ikdienā nepieciešamu preču noformējumā,” norāda „Immer Group” prezidente. Lieliski izskatās iesaiņojuma noformējums, kas ir saistīts ar aktuāliem notikumiem, piemēram, Lieldienām, Ziemassvētkiem un Jaungadu, Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, basketbola vai hokeja pasaules čempionātu utt. Ir daudz interesantāk sekot līdzi iemīļotās komandas spēlei, kad uz galda atrodas jogurta pudele ar iemīļotā spēlētāja attēlu, vai Jaungada galdā celt šokolādi īpašā iesaiņojumā vai pat izveidotu īpašā formā. Biedrības* dati liecina, ka šī tendence ir īpaši izteikta Eiropā un Āzijā.

Tomēr vizuālā pievilcība un taktilās sajūtas vēl nav viss — mūsdienu pasaulē arvien nozīmīgāka kļūst funkcionalitāte. Iesaiņošanas un apstrādes tehnoloģiju biedrības pētījums* liecina, ka eiropieši pirmajā vietā izvirza iesaiņojuma ērtumu un atbilstību straujajam dzīves ritmam. „Kad visu laiku esat skrējienā, kļūst svarīgi, lai ēdiens būtu ērti iesaiņots: neiztecētu somā, aizdare būtu viegli aizverama, nesaspiestos (atšķirībā, piemēram, no standarta pusdienu kārbām). Arvien biežāk konstrukcijā tiek izmantota aizdare un vāki, ko esam pieraduši redzēt kečupiem un bērnu kokteiļiem, tikai tagad iekšā var atrasties gaļa, siers un pat zupa. Tieši šī iemesla dēļ elastīgā iesaiņojuma popularitāte aug vidēji par 8 % gadā (Eiropas pētījuma dati)*, apsteidzot citu veidu iesaiņojumu (stiklu, kartonu, cietās plastmasas iesaiņojumu). Nepārsteidz, ka elastīgā iesaiņojuma tirgus daļa jau sasniegusi 39 %*,” norāda I. Mirošņika.

Mūsdienās patērētājiem izšķirīgi svarīgs ir produkta svaigums — mēs bieži šaubāmies, cik laba ir prece pēc ilgā piegādes un uzglabāšanas procesa, tāpat arī, uzglabājot mājās ledusskapī, dažkārt rodas šaubas, vai šo produktu vēl var ēst vai labāk vairs ne. Iesaiņojumam var pierīkot īpašu indikatoru, kas maina krāsu, kad produkts ir sabojājies, un vairs neradīsies nekādas šaubas šajā sakarā. Šo tehnoloģiju jau var izmantot, un tā pakāpeniski kļūst arvien populārāka.

Vēl viens svarīgs patēriņa aspekts ir preču aizsardzība pret viltošanu. Krāpnieku vidū vispopulārākā ir kafija un alkoholiskie dzērieni, bet ar šīm precēm viegli var saindēties, turklāt nevajag domāt, ka viltojumi nav sastopami lielajos pārtikas tīklos. „Iesaiņojuma noformējumam ir milzīga loma viltojumu apkarošanā,” stāsta I. Mirošņika. „Iesaiņojums tiek apdrukāts, izmantojot speciālu tehnoloģiju, nekāda īpaša marķējuma nav, bet pietiek ar viedtālruni ieskenēt iesaiņojumu, lai pārliecinātos par preces īstumu vai neīstumu. Šīs tehnoloģijas papildu vērtība ir interaktivitāte, jo saite var ne vien apstiprināt preces īstumu, bet arī atvērt videoklipu vai noderīgu informāciju. Tālāk viss ir atkarīgs no ražotāja iztēles — bērnu preces var rādīt mazajam animācijas filmas, kamēr mamma iepērkas, vīna etiķete var novirzīt uz piezīmi, ar kuru ēdienu ir saderīgs šis dzēriens, bet kečupa iesaiņojums — parādīt visgardākās vakara maltītes recepti.”

Par IMMER Group

IMMER Group – uzņēmums ar 30 gadu ekspertīzi elastīgā iepakojuma ražošanā. Uzņēmumu grupā ietilpst trīs uzņēmumi - rūpnīca Kijevā IMMER Ukrplastic, kas nepārtraukti darbojas kopš 1927.gada, IMMER Digital rūpnīca Ventspilī un Rīgas dizaina studija IMMER Design Studio. Uzņēmumu grupas ietvaros tiek nodrošināts pilns dažādu tehnoloģiju fleksiblā iepakojuma ražošanas cikls un plašs drukas tehnoloģiju spektrs, kas ļauj eksportēt produkciju uz 35 pasaules valstīm. IMMER Group ir ANO Globālā līguma, Save Food un Responsible Care iniciatīvu dalībnieks, kā arī vairāku starptautisko asociāciju un organizāciju biedrs: ERA, Ceflex, WPO, Flexible Packaging Europe. Kompānijas klientu portfelis ietver tādus pasaulslavenus zīmolus kā Nestle, Mondelez, Danone, JDE un daudzus citus. Turklāt, uzņēmumam ir plašs kvalitātes sertifikātu un apbalvojumu spektrs, toskait Golden cylinder no Amerikas ofseta drukas asociācijas, WorldSta no Vispasaules iepakojuma kluba, Packaging Award no Amerikas ofseta drukas asociācijas, Partnership for Sustainability Award – balva no ANO Globālā līguma ofisa, Pentaward un daudziem citiem. IMMER Group – starptautiska līmeņa ražotājs, kas ieņem vadošās pozīcijas Ukrainā un iekļauts Eiropas vadošo elastīgo iesaiņojuma materiālu TOP-15.

 

IMMER Group
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi