Aicina piedalīties 1050 km garās pārgājienu takas"Mežtakas" ekspedīcijās


public. foto
Šī gada 1. jūnijā tiek dots starts 1050 km garās pārgājienu takas "Mežtakas" ekspedīcijām, kurās tiks izpētīts jauns pārgājienu maršruts mežā no Rīgas līdz Tallinai. Plānots, ka ekspedīcijas ilgs līdz pat septembra beigām un noslēgsies Tallinā. Dienā plānots noiet 12 - 27 km garus posmus un ikviens interesents var pievienoties tām katru reizi jaunā satikšanās vietā.

Pārgājienu pulcēšanās vietas Rīgas plānošanas reģionā:

  • Sestdien, 1. jūnijā pulksten 9.00, rātslaukums, Rīga

  • Svētdien, 2. jūnijā pulksten 9.00, viesnīca "Baltvilla", Baltezers

  • Pirmdien, 3. jūnijā pulksten 9.00, Gaujas iela 18, Vangažu pasts

  • Otrdien, 4. jūnijā pulksten 9.00, atpūtas parka "Rāmkalni" stāvlaukums

  • Trešdien, 5. jūnijā pulksten 9.00, Siguldas dzelzceļa stacija, Tūrisma informācijas centrs

Maršruta karte ar visu ekspedīciju startiem: https://ej.uz/q3cd

Pirms dodies, izlasi: https://ej.uz/wjo5

Mežtaku visā garumā ies un gājienus vadīs Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis, kurš dalīsies stāstos par mežu, dabu, sugām un apkaimē esošajām kultūrvēstures vērtībām. Apsekojuma pārgājienu laikā katrai dienai tiks veidoti detalizēti maršruta apraksti, kas vēlāk tiks apkopoti Mežtakas ceļvedī un interneta vietnē. Mežtakas maršruts tiks sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa ~20 km dienā. Mežtaka iekļaus visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus – augus, zvērus, sēnes u.c. To varēs iet dažādos gadalaikos. Rīgas plānošanas reģionā taka aizsāksies Rīgā, ies cauri Baltezeram, (Ādažiem), Vangažiem, Murjāņiem, Siguldai, tālāk cauri Vidzemes plānošanas reģionam turpināsies Igaunijā līdz pat Tallinai.

Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un “Lauku
ceļotāju” uzsācis projektu Garās distances pārrobežu pārgājiena maršruta “Mežtaka”.

Mežtaka tiek veidota projekta "Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka"" ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Centrālās Baltijas programmas atbalstu, sadarbojoties Latvijas (biedrība “Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, Rīgas plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Dabas aizsardzības pārvalde, VAS "Latvijas Valsts meži") un Igaunijas partneriem.

Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu, republikas nozīmes pilsētu Jūrmalu un 28 novadus Latvijas centrālajā daļā. Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu un taksometru licencēšanu. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

Rīgas plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums