Paziņojumi vēlētājiem par Eiropas Parlamenta vēlēšanām


Выборы в ЕП foto;aspnethosting.ru
• Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto vēlētāju sarakstus, un katrs balsstiesīgais pilsonis ir reģistrēts noteiktā vēlēšanu iecirknī, kurā balsot vēlēšanās.

  • Plānots, ka nākamnedēļ katram vēlētājam uz deklarētās dzīvesvietas adresi tiks nosūtīta informatīva vēstule (paziņojums) par Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Paziņojumā ir iekļauta informācija par Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienu, vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts, vēlētāja kārtas numuru iecirkņa vēlētāju sarakstā, iecirkņa darba laiku vēlēšanu dienā un iepriekšējās balsošanas dienās, kā arī cita noderīga informācija par vēlēšanām.

  • Pavisam tiks sagatavoti un vēlētājiem izsūtīti 1 388 858  paziņojumi, kuru kopējais svars veido aptuveni 17 tonnas. Lai nodrukātu šādu skaitu vēstuļu, nepieciešamas divas diennaktis.

  • Paziņojumu drukāšanas process ietver: datu apstrādi un drukas failu sagatavošanu, paziņojumu drukāšanu un iepakošanu aploksnēs un iepakoto sūtījumu šķirošanu pa pasta indeksiem.

  • Paziņojuma drukāšanas izmaksas ir 0,102 eiro bez PVN vienam vēlētājam, sūtījumu piegādes izmaksas – 0,215 eiro bez PVN vienam vēlētājam.

 

  • Paziņojumu drukāšanu, aplokšņošanu un paziņojumu piegādi vēlētājiem nodrošinās ārpakalpojums.

Kā rīkoties vēlētājam, kurš paziņojumu nesaņems?

Ja tuvāko divu nedēļu laikā vēlētājs paziņojumu nesaņem, savs vēlēšanu iecirknis jānoskaidro pašam. To var izdarīt:

- tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā

“E-pakalpojumi/Vēlēšanas” izvēloties e-pakalpojumu „Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”;

- zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks – darba dienās no pulksten 8.00 līdz 20.00, 24. un 25. maijā - no pulksten 7.00 līdz 24.00.

Vai paziņojums jāsaglabā līdz vēlēšanām?

Tas ir ieteicams, tomēr paziņojums nav balsošanas dokuments, tam ir tikai informatīva nozīme. Balsošanas dokuments Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir pase vai personas apliecība (eID). Vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, šajās vēlēšanās vēlētāja apliecība nav nepieciešama.

Vai vēlēšanu iecirkni var nomainīt?

Vēlētāji vēlēšanu iecirkni var nomainīt līdz 7. maijam, izvēloties balsošanai jebkuru citu vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams www.cvk.lv. Vēlēšanu iecirkņu saraksts ārvalstīs būs pieejams 16. martā.

Iecirkni var nomainīt elektroniski, tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi/Vēlēšanas” izvēloties e-pakalpojumu „Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa”. Lai nomainītu iecirkni elektroniski, ir nepieciešams autentificēties, izmantojot droša elektroniskā paraksta viedkarti vai personas apliecību (eID) vai izmantojot internetbankas autentifikācijas līdzekli. 

Pieteikumu par iecirkņa maiņu var iesniegt arī klātienē jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Šajā gadījumā, jāuzrāda pase vai personas apliecība.

Kā rīkoties vēlētājam, kurš vēlēšanu dienā nevar nobalsot savā vēlēšanu iecirknī?

Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs iespēja nobalsot iepriekš. Iepriekšējā balsošana notiks trīs dienas pirms vēlēšanu dienas šādos laikos:

- trešdien, 22. maijā: no plkst. 17.00 – 20.00;

- ceturtdien, 23. maijā: no plkst. 9.00 – 12.00;

- piektdien, 24. maijā: no plkst. 10.00 – 16.00.

Vēlētāji, kuri vēlēšanu iecirknī nevar nokļūt veselības stāvokļa dēļ, šo vēlētāju aprūpētāji, vai vēlētāji, kuri aprūpē slimu bērnu, no 20. maija varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājam vēlēšanu dienā jāatrodas sava iecirkņa teritorijā.

Izņēmums ir vēlētāji slimnīcā, kuri balsošanu slimnīcā no 20. maija varēs pieteikt vēlēšanu iecirknī, kas apkalpos attiecīgo slimnīcu. Balsošana slimnīcā tiks organizēta iepriekšējās balsošanas dienās un vēlēšanu dienā vēlētājiem, kuri slimnīcā nokļūs pēc iepriekšējās balsošanas beigām.

Iepriekšējās balsošanas dienās balsošana tiks organizēta arī ieslodzījuma vietās.

Tāpat balsošana tiks organizēta arī karavīriem un zemessargiem, kuri pilda dienesta pienākumus starptautisko operāciju rajonos.

Vēlētājiem ārvalstīs

Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo ārvalstīs, EP vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu vai kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem. Gan pasta balsošanai, gan balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas iepriekš.

Pasta balsošanai iespējams reģistrēties:

- no 16. marta līdz 13. aprīlim diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās,

- no 16. marta līdz 25. aprīlim – pasta balsošanas iecirknī Rīgā, Centrālās vēlēšanu komisijas telpās, Smilšu ielā 4.

- no 16. marta līdz 25. aprīlim – tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi/Vēlēšanas” izvēloties e-pakalpojumu Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs.

Balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas no 16. marta līdz 7. maijam Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, jebkurā dzīvesvietas deklarēšanas iestādē Latvijā vai tiešsaistē, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi/Vēlēšanas”, izvēloties e-pakalpojumu Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa.

Informācija citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri dzīvo Latvijā

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā drīkst piedalīties arī citu ES dalībvalstu vēlētāji, kuri uzturas Latvijā un ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā. Lai izmantotu balsstiesības Latvijā, šiem vēlētājiem līdz 25. aprīlim jāiesniedz pieteikums Latvijas Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Centrālā vēlēšanu komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 202122232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli