Eiropas lielāko aviokompāniju finanšu pārskatos neuzrādītās kompensācijas pēdējo gadu laikā pārsniegušas jau piecus milj


Publicitātes foto
Eiropas lielāko aviokompāniju finanšu pārskatos neuzrādītās kompensācijas pēdējo gadu laikā pārsniegušas jau piecus miljardus eiro.

Katru gadu, tuvojoties finanšu perioda noslēgumam, arī aviokompānijas apkopo savus finanšu pārskatus, vēršot uzmanību gūtajai peļņai. Jāņem vērā, ka publiski pieejamie dati ne vienmēr atbilst patiesībai. Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums Skycop vērš uzmanību tam, ka avionozarē valda tendence neatklāt kompensācijās izsniegtās summas, tādējādi apgrūtinot iespēju objektīvi novērtēt avikompānijas finansiālo stāvokli. Turklāt bieži vien arī finanšu kontrolieri, parakstot ikgadējās atskaites, šo faktu nemaz neņem vērā.

Atbilstoši finanšu pārskatu standartiem, neatmaksātajiem kompensāciju pieprasījumiem būtu jāuzrādās kopējā bilancē kā finanšu rezervēm, taču vairumā gadījumu tas netiek ievērots. Minētajiem pieprasījumiem var būt būtiska ietekme uz uzņēmuma neto peļņu, ja šādi rezervju uzkrājumi netiek veidoti. Tādējādi investori tiek pakļauti riskam, jo nepilnīgie finanšu dati neatklāj reālo ainu un apgrūtina iespējas objektīvi novērtēt kompānijas finansiālo stāvokli, liecina pēdējo trīs gadu laikā apkopotie dati par aviosabiedrībām airBaltic, Air France-KLM, Easy Jet, IAG Group, LOT, Lufthansa Group, Ryanair un TAP Air Portugal.

“Kompensāciju apmēram ir vērā ņemama nozīme finanšu pārskatu sagatavošanā, un šiem datiem būtu jābūt uzrādītiem atsevišķi kā uzkrājumiem. Par nelaimi, tas būtiski ietekmē kompāniju neto peļņas rādītājus, taču vienlaicīgi var arī palīdzēt paredzēt un mazināt iespējamos riskus, plānot naudas plūsmu un palīdzēt pieņemt tālredzīgus lēmumus, lai novērstu tādas situācijas kā aviokompāniju Monarch un Alitalia bankrotu 2017. gadā un Primera, Cobalt un Small Planet Airlines sabrukumu pērn,” komentē Skycop līdzdibinātājs Jurgis Petrosius.

Skycop eksperti uzsver, ka aviokompānijām ir nepieciešams pievērst krietni lielāku uzmanību kavēto vai atcelto lidoju kompensācijām, savukārt finanšu kontrolieriem jāceļ finanšu pārskatu standarti ne vien Eiropā, bet arī citviet pasaulē un stingrāk jākontrolē prasības, kas attiecas uz aviokompāniju bankas kontu izrakstiem. Tās nevar mūžīgi turpināt slēpt informāciju, ko pārskatāmā veidā sagaida potenciālie investori un akcionāri, jo paredzams, ka arī nākotnē šīs summas aizvien turpinās pieaugt.

 

Par „Skycop”:

Skycop” ir lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums, kas visā pasaulē cīnās par pasažieru tiesībām ar aviolīnijām, kas izvairās no kompensāciju izmaksāšanas par kavētiem vai atceltiem lidojumiem. Uzņēmums piedāvā ceļotājiem, kas vīlušies aviolīnijās, viegli atgūt naudu par kavētu, atceltu vai pārpildītu lidojumu, izmantojot starptautisko platformu www.skycop.com. “Skycop” profesionāļi ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi aviācijā, tiesā un parādu pārvaldībā ir gatavi palīdzēt pasažieriem cīņā par savām tiesībām, atgūstot maksimālu kompensāciju par ciestajām neērtībām. “Skycop” pārvalda kompensāciju portfeli vairāk nekā trīs miljonu eiro vērtībā.

“Skycop”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli