PNB Banka aicina klientus pakāpeniski nomainīt kodu kartes uz drošākiem autentifikācijas rīkiem


Publicitātes foto
Atbilstoši Eiropas Savienības komisijas deleģētajai regulai par pastiprinātām prasībām internetbankas karšu izmantošanā, PNB Banka šogad ieviesīs papildu drošības sistēmu internetbankas pakalpojumiem. Klienti, kuri autorizācijai internetbankā šobrīd izmanto kodu kartes vai SMS-PIN, tiek aicināti pakāpeniski izvēlēties drošākus autorizācijas rīkus. 

Pēc PNB Bankas datiem, šobrīd kodu kartes aktīvi izmanto tikai 3% no visiem klientiem, savukārt, lai autorizētos internetbankā ar SMS-PIN – 47%. Jau pagājušajā gadā tika novērota tendence, ka klienti izvēlas drošākus autorizācijas rīkus, vai arī veic maksājumus klātienē, kādā no bankas filiālēm visa Latvijā.

Lai veicinātu pakāpenisku pāreju uz drošākiem autorizācijas rīkiem, no šī gada 18. marta PNB bankas klientiem, kuri autorizācijai internetbankā izmanto kodu karti, ikdienas norēķinu limits tiks samazināts līdz 20 eiro, bet mēneša limits – līdz 40 eiro. Pārejas periods ieviests, lai mudinātu klientus laicīgi izvēlēties drošus autorizācijas rīkus un neatlikt to uz pēdējo brīdi. Informējam, ka sākot no šī gada 17. jūnija, izmantojot kodu kartes autorizācijai internetbankā, vairs nevarēs veikt maksājumus – tikai pārskatīt kontu izrakstus, lasīt bankas paziņojumus, pieteikt jaunus bankas produktus un tamlīdzīgi,” skaidro PNB Bankas produktu attīstības un pārdošanas departamenta vadītāja Karīna Ribuša – Viļuma. Autorizācija internetbankā, izmantojot  kodu karti, tiks pārtraukta sākot no 2019. gada 15. jūlija. 

Tikmēr autorizējoties internetbankā ar SMS-PIN, no 2019. gada 15. aprīļa dienas limits tiks samazināts līdz 300 eiro, bet mēneša – līdz 1000 eiro, bet norēķinu iespēja tiks pārtraukta no 2019. gada 15. jūlija. Izmantojot SMS-PIN, autorizācija internetbankā tiks pārtraukta no 2019. gada 19. augusta, tādējādi noslēdzot pāreju uz drošākiem autorizācijas rīkiem. 

Lai turpinātu pilnvērtīgi izmantot visas internetbankas funkcijas un priekšrocības, kodu karšu vai SMS-PIN vietā ieteicams savlaicīgi izvēlēties kādu no alternatīvām. Viedtālruņu īpašniekiem ērtu un drošu autorizāciju PNB Bankas internetbankā nodrošinās Google Authenticator – mūsdienīga un droša bezmaksas mobilā lietotne, kuru var izmantot visu veidu viedierīču lietotāji. Kodi tiek ģenerēti viedierīces lokālajā aplikācijā, tos nav iespējams pārtvert un izmantot krāpnieciskos nolūkos. Autorizēties ar Google Authenticator var arī esot bezsaistē, jo lietotnes izmantošanai nav nepieciešams tīkla pārklājums un internets. 

Savukārt tiem klientiem, kuri nelieto viedtālruni, kodu kartes vietā kādā no PNB Bankas filiālēm ir iespēja iegādāties kodu kalkulatoru – 270 vai GO3. Komplekta “Bankas konts senioriem” un “Komplekts pabalstu saņemšanai” lietotājiem kodu kalkulatoriem GO3 no 2019. gada 11.marta PNB Bankas filiālēs būs īpaša cena.

Jāatzīmē, ka nomainot internetbankas autorizēšanās rīku, klientu bankas konta numuru šīs izmaiņas neietekmēs.

2018. gada 9. novembrī Norvik Banka mainīja nosaukumu uz PNB Banka. Banka turpina nodrošināt visus līdzšinējos pakalpojumus un ikdienas saskarsmi ar klientiem plašā filiāļu tīklā visā Latvijā. PNB Banka ir vietējā banka ar 26 gadu pieredzi, un tā ir viena no desmit lielākajām bankām Latvijā pēc aktīvu apjoma. Banka lepojas ar teju 600 darbiniekiem un aptuveni 100 tūkstošiem klientu, īpašu uzmanību veltot senioriem, kuri veido aptuveni divas trešdaļas no klientu skaita.

PNB Banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli