Ķirbju trakums - mēneša laikā nopērk piecas tonnas oranžo skaistuļu


LDM_informacija_izstade_kirbji
Pateicoties no ārvalstīm aizgūtajām Helovīna tradīcijām un Latvijas ražīgajam rudenim, oktobris Latvijas veikalos kļuvis par ķirbju mēnesi – nacionālajā mazumtirdzniecības tīklā ELVI šogad oktobrī pārdotas piecas tonnas dažādu ķirbju. Sevišķi populāras pasaules lielākās ogas kļuvušas mēneša beigās pirms Visu svēto dienas priekšvakara jeb Helovīna svinībām. Tad ķirbju pārdošanas apjomi dažu dienu laikā pieauguši par 273%, apliecinot – ķirbjus Latvijā pērk ne tikai uzturam, bet arī Helovīna dekorācijām.

Lai arī oktobrī ķirbji ir populāri un pēdējos gados tie ir iekļuvuši starp pieprasītākajiem rudens dārzeņiem, kas liecina - Latvijas iedzīvotāji ķirbjus labprāt iekļauj savā ēdienkartē,  pieprasījums pēc ķirbjiem sevišķi strauji aug tieši oktobra otrajā pusē. Šogad pēdējās divās oktobra nedēļās ķirbji pirkti par 147% vairāk nekā 2 nedēļas pirms tam.

Veikalu tīklā ELVI oktobrī populārākie bijuši klasiskie oranžie ķirbji “Spirit”, kas ir ļoti koši un piemēroti gan lietošanai uzturā, gan Helovīna dekorāciju pagatavošanai. Bieži pirkti arī sviesta, muskata un riekstu ķirbji, ko parasti izvēlas dažādiem sacepumiem, zupām un kūkām.

Visi veikalu tīklā ELVI nopērkamie ķirbji ir auguši Latvijā - tos ELVI tīklam piegādā zemnieku saimniecības “Ziediņi” un “Kliblapsas”.

 

 

ELVI
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums