Nostiprinās Rīgas Centrāltirgus avārijas stāvoklī esošo kanālmalu


foto: reitingi.lv
Trešdien, 25. septembrī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti vienojās piešķirt finansējumu 650 000 eiro apmērā Pilsētas kanāla krasta nostiprinājuma avārijas stāvokļa novēršanai pie Centrāltirgus. Deputāti apstiprināja Īpašuma departamenta sagatavotos priekšlikumus grozījumiem pašvaldības Investīciju programmā 2019. gadam.

“Šobrīd jau praktiski ir izstrādāta būvniecības uzsākšana  nepieciešamā dokumentācija, darbi tiks sākti tuvākā mēneša laikā un tos plānots pabeigt šajā gadā.  Kanālmalas stiprināšanas būvdarbi notiks aptuveni 85 metrus garā posmā. Šobrīd teritorija, kas skar Centrāltirgus piegādes zonu un pagrabus no autoostas puses, ir norobežota,” deputātus informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins.

Šā gada maijā Rīgas domes Attīstības departaments atsauca Rīgas kanālmalas revitalizācijas projekta realizēšanu, jo aprīlī saņemtie ekspertu atzinumi liecināja par Centrāltirgus piegādes zonas kanālmalas tehniskā stāvokļa pasliktināšanos - bija noticis iegruvums desmit metru garumā, visa kanālmalas atbalstsiena ir avārijas stāvoklī un ir nepieciešama krastmalas pārbūve, lai atjaunotu pienācīgu un neierobežotu preču piegādi tirgus paviljoniem.

Kā ziņots, kanālmalas projekta realizācija līdzšinējā veidolā vairs nav iespējama, jo nekavējoties ir jāveic pasākumi Rīgas Centrāltirgus preču piegādes zonas kanālmalas atbalsta sienas pārbūvei. Lai nezaudētu projektiem paredzēto Eiropas Savienības finansējumu, tad ES fondu naudu, kas bija atvēlēta šim projektam, pašvaldība ir tiesīga novirzīt Skanstes teritorijas atjaunošanas projektam.

Lēmums par līdzekļu piešķiršanu stāsties spēkā pēc tā apstiprināšanas Rīgas domes sēdē.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums